Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Volkswagen Caravelle vs. Volkswagen Transporter

Volkswagen Transporter má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 8 % častěji než Volkswagen Caravelle stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Caravelle −13 % proti průměru, Transporter −7 % proti průměru.

Volkswagen CaravelleVolkswagen Transporter
Neúspěšných prohlídek7,8 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)−13 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce18,2 roku15,8 roku
Prohlídek v datech20 76988 218

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Transporter: 11,1 % Volkswagen Caravelle: 7,4 %
  • Volkswagen Caravelle
  • Volkswagen Transporter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolkswagen CaravelleVolkswagen TransporterVšechna osobní auta
0 let–0,3 %1,7 %
1 rok–1,2 %2,6 %
2 roky–1,0 %2,8 %
3 roky6,2 %2,6 %2,4 %
4 roky6,4 %2,9 %3,3 %
5 let5,7 %3,2 %2,9 %
6 let7,1 %4,4 %4,0 %
7 let5,5 %4,1 %4,0 %
8 let5,8 %5,7 %5,2 %
9 let7,0 %5,8 %5,2 %
10 let5,0 %6,0 %6,4 %
11 let5,8 %6,1 %6,6 %
12 let6,5 %6,5 %7,7 %
13 let7,2 %7,6 %7,7 %
14 let8,1 %7,5 %8,7 %
15 let7,4 %8,5 %8,8 %
16 let9,1 %8,3 %9,6 %
17 let7,4 %8,7 %9,5 %
18 let9,2 %9,1 %10,0 %
19 let8,5 %9,8 %10,0 %
20 let8,0 %9,6 %10,4 %
21 let7,9 %9,9 %10,5 %
22 let8,0 %9,3 %10,8 %
23 let8,5 %10,0 %10,8 %
24 let9,2 %10,4 %11,0 %
25 let8,7 %10,4 %11,3 %
26 let7,4 %10,1 %11,2 %
27 let9,7 %9,2 %11,0 %
28 let9,2 %10,4 %10,9 %
29 let7,4 %11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCaravelleTransporterVšechna autaNajeto – CaravelleNajeto – Transporter
0 let – 0,3 % 1,7 % – –
1 rok – 1,2 % 2,6 % – 29 000 km
2 roky – 1,0 % 2,8 % – 82 000 km
3 roky 6,2 % 2,6 % 2,4 % – 99 000 km
4 roky 6,4 % 2,9 % 3,3 % – 137 000 km
5 let 5,7 % 3,2 % 2,9 % – 146 000 km
6 let 7,1 % 4,4 % 4,0 % – 177 000 km
7 let 5,5 % 4,1 % 4,0 % 202 000 km 192 000 km
8 let 5,8 % 5,7 % 5,2 % 187 000 km 216 000 km
9 let 7,0 % 5,8 % 5,2 % 220 000 km 233 000 km
10 let 5,0 % 6,0 % 6,4 % 231 000 km 252 000 km
11 let 5,8 % 6,1 % 6,6 % 256 000 km 266 000 km
12 let 6,5 % 6,5 % 7,7 % 271 000 km 277 000 km
13 let 7,2 % 7,6 % 7,7 % 264 000 km 290 000 km
14 let 8,1 % 7,5 % 8,7 % 290 000 km 298 000 km
15 let 7,4 % 8,5 % 8,8 % 296 000 km 305 000 km
16 let 9,1 % 8,3 % 9,6 % 317 000 km 315 000 km
17 let 7,4 % 8,7 % 9,5 % 320 000 km 322 000 km
18 let 9,2 % 9,1 % 10,0 % 342 000 km 332 000 km
19 let 8,5 % 9,8 % 10,0 % 350 000 km 337 000 km
20 let 8,0 % 9,6 % 10,4 % 354 000 km 347 000 km
21 let 7,9 % 9,9 % 10,5 % 392 000 km 354 000 km
22 let 8,0 % 9,3 % 10,8 % 379 000 km 361 000 km
23 let 8,5 % 10,0 % 10,8 % 386 000 km 366 000 km
24 let 9,2 % 10,4 % 11,0 % 390 000 km 366 000 km
25 let 8,7 % 10,4 % 11,3 % 388 000 km 366 000 km
26 let 7,4 % 10,1 % 11,2 % – –
27 let 9,7 % 9,2 % 11,0 % – –
28 let 9,2 % 10,4 % 10,9 % – –
29 let 7,4 % 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCaravelleTransporterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 67,6 124,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 48,9 102,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 49,1 95,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 22,9 56,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 23,9 50,7 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 22,9 45,1 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 20,2 41,7 11,3
Stav skel 3.2 15,9 32,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Volkswagen Caravelle
CaravelleProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2478,5 %−13 %
Nafta19 0127,6 %−17 %
Plyn (LPG, CNG)25512,9 %+34 %
Volkswagen Transporter
TransporterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2179,0 %−11 %
Nafta74 4667,8 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)43312,9 %+26 %

Vybíráte mezi Caravelle a Transporter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Volkswagen Caravelle · Volkswagen Transporter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání