Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Volkswagen Crafter vs. Volkswagen Multivan

Volkswagen Crafter má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 38 % častěji než Volkswagen Multivan stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Crafter +13 % proti průměru, Multivan −18 % proti průměru.

Volkswagen CrafterVolkswagen Multivan
Neúspěšných prohlídek6,2 %6,3 %
Proti průměru (stejné stáří)+13 %−18 %
Průměrné stáří při prohlídce8,5 roku14,4 roku
Prohlídek v datech3 54444 954

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Multivan: 7,5 % Volkswagen Crafter: 3,3 %
  • Volkswagen Crafter
  • Volkswagen Multivan
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolkswagen CrafterVolkswagen MultivanVšechna osobní auta
0 let0,0 %–1,7 %
1 rok3,8 %–2,6 %
2 roky2,1 %–2,8 %
3 roky3,3 %3,3 %2,4 %
4 roky2,8 %3,7 %3,3 %
5 let1,3 %3,3 %2,9 %
6 let4,0 %4,2 %4,0 %
7 let7,5 %4,1 %4,0 %
8 let6,0 %5,4 %5,2 %
9 let6,2 %5,2 %5,2 %
10 let11,4 %5,8 %6,4 %
11 let3,9 %5,7 %6,6 %
12 let6,7 %6,2 %7,7 %
13 let11,3 %6,2 %7,7 %
14 let9,8 %7,1 %8,7 %
15 let15,6 %7,0 %8,8 %
16 let9,6 %7,1 %9,6 %
17 let6,1 %7,1 %9,5 %
18 let3,3 %7,2 %10,0 %
19 let–9,0 %10,0 %
20 let–7,5 %10,4 %
21 let–7,5 %10,5 %
22 let–6,6 %10,8 %
23 let–8,5 %10,8 %
24 let–7,6 %11,0 %
25 let–6,5 %11,3 %
26 let–8,8 %11,2 %
27 let–9,7 %11,0 %
28 let–9,7 %10,9 %
29 let–7,5 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCrafterMultivanVšechna autaNajeto – CrafterNajeto – Multivan
0 let 0,0 % – 1,7 % – –
1 rok 3,8 % – 2,6 % 17 000 km 26 000 km
2 roky 2,1 % – 2,8 % 66 000 km 49 000 km
3 roky 3,3 % 3,3 % 2,4 % 90 000 km 74 000 km
4 roky 2,8 % 3,7 % 3,3 % 117 000 km 81 000 km
5 let 1,3 % 3,3 % 2,9 % 142 000 km 110 000 km
6 let 4,0 % 4,2 % 4,0 % 172 000 km 122 000 km
7 let 7,5 % 4,1 % 4,0 % 187 000 km 152 000 km
8 let 6,0 % 5,4 % 5,2 % 218 000 km 167 000 km
9 let 6,2 % 5,2 % 5,2 % 233 000 km 198 000 km
10 let 11,4 % 5,8 % 6,4 % 237 000 km 202 000 km
11 let 3,9 % 5,7 % 6,6 % 264 000 km 217 000 km
12 let 6,7 % 6,2 % 7,7 % 284 000 km 240 000 km
13 let 11,3 % 6,2 % 7,7 % 289 000 km 256 000 km
14 let 9,8 % 7,1 % 8,7 % 310 000 km 261 000 km
15 let 15,6 % 7,0 % 8,8 % 310 000 km 278 000 km
16 let 9,6 % 7,1 % 9,6 % 308 000 km 292 000 km
17 let 6,1 % 7,1 % 9,5 % 302 000 km 304 000 km
18 let 3,3 % 7,2 % 10,0 % 300 000 km 314 000 km
19 let – 9,0 % 10,0 % 316 000 km 322 000 km
20 let – 7,5 % 10,4 % – 333 000 km
21 let – 7,5 % 10,5 % – 335 000 km
22 let – 6,6 % 10,8 % – 351 000 km
23 let – 8,5 % 10,8 % – 368 000 km
24 let – 7,6 % 11,0 % – 383 000 km
25 let – 6,5 % 11,3 % – 380 000 km
26 let – 8,8 % 11,2 % – –
27 let – 9,7 % 11,0 % – –
28 let – 9,7 % 10,9 % – –
29 let – 7,5 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCrafterMultivanVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 413,6 38,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 295,8 28,9 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 236,1 31,9 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 218,1 18,7 29,3
Stav skel 3.2 168,4 12,9 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 111,7 15,0 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 101,5 15,8 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 75,6 15,1 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Volkswagen Crafter
CrafterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta3 5847,0 %+28 %
Volkswagen Multivan
MultivanProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5263,6 %−30 %
Nafta44 1306,3 %−18 %
Plyn (LPG, CNG)1679,6 %−3 %

Vybíráte mezi Crafter a Multivan? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Volkswagen Crafter · Volkswagen Multivan · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání