Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Volkswagen Crafter vs. Volkswagen Transporter

Volkswagen Crafter má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 21 % častěji než Volkswagen Transporter stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Crafter +13 % proti průměru, Transporter −7 % proti průměru.

Volkswagen CrafterVolkswagen Transporter
Neúspěšných prohlídek6,2 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)+13 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce8,5 roku15,8 roku
Prohlídek v datech3 54488 218

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Transporter: 11,1 % Volkswagen Crafter: 3,3 %
  • Volkswagen Crafter
  • Volkswagen Transporter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolkswagen CrafterVolkswagen TransporterVšechna osobní auta
0 let0,0 %0,3 %1,7 %
1 rok3,8 %1,2 %2,6 %
2 roky2,1 %1,0 %2,8 %
3 roky3,3 %2,6 %2,4 %
4 roky2,8 %2,9 %3,3 %
5 let1,3 %3,2 %2,9 %
6 let4,0 %4,4 %4,0 %
7 let7,5 %4,1 %4,0 %
8 let6,0 %5,7 %5,2 %
9 let6,2 %5,8 %5,2 %
10 let11,4 %6,0 %6,4 %
11 let3,9 %6,1 %6,6 %
12 let6,7 %6,5 %7,7 %
13 let11,3 %7,6 %7,7 %
14 let9,8 %7,5 %8,7 %
15 let15,6 %8,5 %8,8 %
16 let9,6 %8,3 %9,6 %
17 let6,1 %8,7 %9,5 %
18 let3,3 %9,1 %10,0 %
19 let–9,8 %10,0 %
20 let–9,6 %10,4 %
21 let–9,9 %10,5 %
22 let–9,3 %10,8 %
23 let–10,0 %10,8 %
24 let–10,4 %11,0 %
25 let–10,4 %11,3 %
26 let–10,1 %11,2 %
27 let–9,2 %11,0 %
28 let–10,4 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCrafterTransporterVšechna autaNajeto – CrafterNajeto – Transporter
0 let 0,0 % 0,3 % 1,7 % – –
1 rok 3,8 % 1,2 % 2,6 % 17 000 km 29 000 km
2 roky 2,1 % 1,0 % 2,8 % 66 000 km 82 000 km
3 roky 3,3 % 2,6 % 2,4 % 90 000 km 99 000 km
4 roky 2,8 % 2,9 % 3,3 % 117 000 km 137 000 km
5 let 1,3 % 3,2 % 2,9 % 142 000 km 146 000 km
6 let 4,0 % 4,4 % 4,0 % 172 000 km 177 000 km
7 let 7,5 % 4,1 % 4,0 % 187 000 km 192 000 km
8 let 6,0 % 5,7 % 5,2 % 218 000 km 216 000 km
9 let 6,2 % 5,8 % 5,2 % 233 000 km 233 000 km
10 let 11,4 % 6,0 % 6,4 % 237 000 km 252 000 km
11 let 3,9 % 6,1 % 6,6 % 264 000 km 266 000 km
12 let 6,7 % 6,5 % 7,7 % 284 000 km 277 000 km
13 let 11,3 % 7,6 % 7,7 % 289 000 km 290 000 km
14 let 9,8 % 7,5 % 8,7 % 310 000 km 298 000 km
15 let 15,6 % 8,5 % 8,8 % 310 000 km 305 000 km
16 let 9,6 % 8,3 % 9,6 % 308 000 km 315 000 km
17 let 6,1 % 8,7 % 9,5 % 302 000 km 322 000 km
18 let 3,3 % 9,1 % 10,0 % 300 000 km 332 000 km
19 let – 9,8 % 10,0 % 316 000 km 337 000 km
20 let – 9,6 % 10,4 % – 347 000 km
21 let – 9,9 % 10,5 % – 354 000 km
22 let – 9,3 % 10,8 % – 361 000 km
23 let – 10,0 % 10,8 % – 366 000 km
24 let – 10,4 % 11,0 % – 366 000 km
25 let – 10,4 % 11,3 % – 366 000 km
26 let – 10,1 % 11,2 % – –
27 let – 9,2 % 11,0 % – –
28 let – 10,4 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCrafterTransporterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 413,6 124,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 295,8 102,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 236,1 95,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 218,1 56,6 29,3
Stav skel 3.2 168,4 32,7 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 111,7 45,1 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 101,5 50,7 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 75,6 41,7 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Volkswagen Crafter
CrafterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta3 5847,0 %+28 %
Volkswagen Transporter
TransporterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2179,0 %−11 %
Nafta74 4667,8 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)43312,9 %+26 %

Vybíráte mezi Crafter a Transporter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Volkswagen Crafter · Volkswagen Transporter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání