Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Volkswagen LT vs. Volkswagen Transporter

Ve spolehlivosti podle STK se Volkswagen LT a Volkswagen Transporter stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je LT −5 % proti průměru, Transporter −7 % proti průměru.

Volkswagen LTVolkswagen Transporter
Neúspěšných prohlídek9,7 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)−5 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce22,1 roku15,8 roku
Prohlídek v datech1 59488 218

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Transporter: 11,1 % Volkswagen LT: 12,3 %
  • Volkswagen LT
  • Volkswagen Transporter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolkswagen LTVolkswagen TransporterVšechna osobní auta
0 let–0,3 %1,7 %
1 rok–1,2 %2,6 %
2 roky–1,0 %2,8 %
3 roky–2,6 %2,4 %
4 roky–2,9 %3,3 %
5 let–3,2 %2,9 %
6 let–4,4 %4,0 %
7 let–4,1 %4,0 %
8 let–5,7 %5,2 %
9 let–5,8 %5,2 %
10 let–6,0 %6,4 %
11 let–6,1 %6,6 %
12 let–6,5 %7,7 %
13 let–7,6 %7,7 %
14 let–7,5 %8,7 %
15 let–8,5 %8,8 %
16 let8,8 %8,3 %9,6 %
17 let14,1 %8,7 %9,5 %
18 let13,6 %9,1 %10,0 %
19 let14,0 %9,8 %10,0 %
20 let7,5 %9,6 %10,4 %
21 let10,5 %9,9 %10,5 %
22 let4,7 %9,3 %10,8 %
23 let11,7 %10,0 %10,8 %
24 let10,3 %10,4 %11,0 %
25 let7,4 %10,4 %11,3 %
26 let12,3 %10,1 %11,2 %
27 let–9,2 %11,0 %
28 let–10,4 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříLTTransporterVšechna autaNajeto – LTNajeto – Transporter
0 let – 0,3 % 1,7 % – –
1 rok – 1,2 % 2,6 % – 29 000 km
2 roky – 1,0 % 2,8 % – 82 000 km
3 roky – 2,6 % 2,4 % – 99 000 km
4 roky – 2,9 % 3,3 % – 137 000 km
5 let – 3,2 % 2,9 % – 146 000 km
6 let – 4,4 % 4,0 % – 177 000 km
7 let – 4,1 % 4,0 % – 192 000 km
8 let – 5,7 % 5,2 % – 216 000 km
9 let – 5,8 % 5,2 % – 233 000 km
10 let – 6,0 % 6,4 % – 252 000 km
11 let – 6,1 % 6,6 % – 266 000 km
12 let – 6,5 % 7,7 % – 277 000 km
13 let – 7,6 % 7,7 % – 290 000 km
14 let – 7,5 % 8,7 % – 298 000 km
15 let – 8,5 % 8,8 % 416 000 km 305 000 km
16 let 8,8 % 8,3 % 9,6 % 367 000 km 315 000 km
17 let 14,1 % 8,7 % 9,5 % 403 000 km 322 000 km
18 let 13,6 % 9,1 % 10,0 % 390 000 km 332 000 km
19 let 14,0 % 9,8 % 10,0 % 332 000 km 337 000 km
20 let 7,5 % 9,6 % 10,4 % 345 000 km 347 000 km
21 let 10,5 % 9,9 % 10,5 % 356 000 km 354 000 km
22 let 4,7 % 9,3 % 10,8 % 360 000 km 361 000 km
23 let 11,7 % 10,0 % 10,8 % 367 000 km 366 000 km
24 let 10,3 % 10,4 % 11,0 % 358 000 km 366 000 km
25 let 7,4 % 10,4 % 11,3 % 353 000 km 366 000 km
26 let 12,3 % 10,1 % 11,2 % – –
27 let – 9,2 % 11,0 % – –
28 let – 10,4 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadLTTransporterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 918,3 124,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 656,5 102,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 579,2 95,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 328,2 56,6 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 287,3 45,1 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 213,8 50,7 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 160,2 41,7 11,3
Stav skel 3.2 139,9 32,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Volkswagen LT
LTProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta1 43710,4 %≈ průměr
Volkswagen Transporter
TransporterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2179,0 %−11 %
Nafta74 4667,8 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)43312,9 %+26 %

Vybíráte mezi LT a Transporter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Volkswagen LT · Volkswagen Transporter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání