Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Volkswagen Multivan vs. Volkswagen Transporter

Volkswagen Transporter má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 14 % častěji než Volkswagen Multivan stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Multivan −18 % proti průměru, Transporter −7 % proti průměru.

Volkswagen MultivanVolkswagen Transporter
Neúspěšných prohlídek6,3 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)−18 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce14,4 roku15,8 roku
Prohlídek v datech44 95488 218

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Transporter: 11,1 % Volkswagen Multivan: 7,5 %
  • Volkswagen Multivan
  • Volkswagen Transporter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolkswagen MultivanVolkswagen TransporterVšechna osobní auta
0 let–0,3 %1,7 %
1 rok–1,2 %2,6 %
2 roky–1,0 %2,8 %
3 roky3,3 %2,6 %2,4 %
4 roky3,7 %2,9 %3,3 %
5 let3,3 %3,2 %2,9 %
6 let4,2 %4,4 %4,0 %
7 let4,1 %4,1 %4,0 %
8 let5,4 %5,7 %5,2 %
9 let5,2 %5,8 %5,2 %
10 let5,8 %6,0 %6,4 %
11 let5,7 %6,1 %6,6 %
12 let6,2 %6,5 %7,7 %
13 let6,2 %7,6 %7,7 %
14 let7,1 %7,5 %8,7 %
15 let7,0 %8,5 %8,8 %
16 let7,1 %8,3 %9,6 %
17 let7,1 %8,7 %9,5 %
18 let7,2 %9,1 %10,0 %
19 let9,0 %9,8 %10,0 %
20 let7,5 %9,6 %10,4 %
21 let7,5 %9,9 %10,5 %
22 let6,6 %9,3 %10,8 %
23 let8,5 %10,0 %10,8 %
24 let7,6 %10,4 %11,0 %
25 let6,5 %10,4 %11,3 %
26 let8,8 %10,1 %11,2 %
27 let9,7 %9,2 %11,0 %
28 let9,7 %10,4 %10,9 %
29 let7,5 %11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMultivanTransporterVšechna autaNajeto – MultivanNajeto – Transporter
0 let – 0,3 % 1,7 % – –
1 rok – 1,2 % 2,6 % 26 000 km 29 000 km
2 roky – 1,0 % 2,8 % 49 000 km 82 000 km
3 roky 3,3 % 2,6 % 2,4 % 74 000 km 99 000 km
4 roky 3,7 % 2,9 % 3,3 % 81 000 km 137 000 km
5 let 3,3 % 3,2 % 2,9 % 110 000 km 146 000 km
6 let 4,2 % 4,4 % 4,0 % 122 000 km 177 000 km
7 let 4,1 % 4,1 % 4,0 % 152 000 km 192 000 km
8 let 5,4 % 5,7 % 5,2 % 167 000 km 216 000 km
9 let 5,2 % 5,8 % 5,2 % 198 000 km 233 000 km
10 let 5,8 % 6,0 % 6,4 % 202 000 km 252 000 km
11 let 5,7 % 6,1 % 6,6 % 217 000 km 266 000 km
12 let 6,2 % 6,5 % 7,7 % 240 000 km 277 000 km
13 let 6,2 % 7,6 % 7,7 % 256 000 km 290 000 km
14 let 7,1 % 7,5 % 8,7 % 261 000 km 298 000 km
15 let 7,0 % 8,5 % 8,8 % 278 000 km 305 000 km
16 let 7,1 % 8,3 % 9,6 % 292 000 km 315 000 km
17 let 7,1 % 8,7 % 9,5 % 304 000 km 322 000 km
18 let 7,2 % 9,1 % 10,0 % 314 000 km 332 000 km
19 let 9,0 % 9,8 % 10,0 % 322 000 km 337 000 km
20 let 7,5 % 9,6 % 10,4 % 333 000 km 347 000 km
21 let 7,5 % 9,9 % 10,5 % 335 000 km 354 000 km
22 let 6,6 % 9,3 % 10,8 % 351 000 km 361 000 km
23 let 8,5 % 10,0 % 10,8 % 368 000 km 366 000 km
24 let 7,6 % 10,4 % 11,0 % 383 000 km 366 000 km
25 let 6,5 % 10,4 % 11,3 % 380 000 km 366 000 km
26 let 8,8 % 10,1 % 11,2 % – –
27 let 9,7 % 9,2 % 11,0 % – –
28 let 9,7 % 10,4 % 10,9 % – –
29 let 7,5 % 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMultivanTransporterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 38,1 124,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 28,9 102,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 31,9 95,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 18,7 56,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 15,8 50,7 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 15,0 45,1 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 15,1 41,7 11,3
Stav skel 3.2 12,9 32,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Volkswagen Multivan
MultivanProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5263,6 %−30 %
Nafta44 1306,3 %−18 %
Plyn (LPG, CNG)1679,6 %−3 %
Volkswagen Transporter
TransporterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2179,0 %−11 %
Nafta74 4667,8 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)43312,9 %+26 %

Vybíráte mezi Multivan a Transporter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Volkswagen Multivan · Volkswagen Transporter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání