Srovnání podle STK · Nižší střední třída

BMW Řada 1 vs. Volkswagen Golf

Volkswagen Golf má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 15 % častěji než BMW Řada 1 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 1 −24 % proti průměru, Golf −13 % proti průměru.

BMW Řada 1Volkswagen Golf
Neúspěšných prohlídek6,0 %7,1 %
Proti průměru (stejné stáří)−24 %−13 %
Průměrné stáří při prohlídce13,5 roku15,2 roku
Prohlídek v datech26 890478 220

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Golf: 11,1 % BMW Řada 1: 7,7 %
  • BMW Řada 1
  • Volkswagen Golf
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 1Volkswagen GolfVšechna osobní auta
1 rok–6,6 %2,6 %
2 roky–2,8 %2,8 %
3 roky2,3 %1,3 %2,4 %
4 roky3,5 %2,1 %3,3 %
5 let2,6 %1,6 %2,9 %
6 let3,9 %2,6 %4,0 %
7 let2,7 %2,8 %4,0 %
8 let4,2 %3,5 %5,2 %
9 let4,8 %3,9 %5,2 %
10 let5,2 %5,0 %6,4 %
11 let5,8 %4,9 %6,6 %
12 let5,6 %6,4 %7,7 %
13 let6,5 %6,7 %7,7 %
14 let6,7 %7,8 %8,7 %
15 let6,6 %7,6 %8,8 %
16 let6,3 %8,7 %9,6 %
17 let6,9 %8,6 %9,5 %
18 let7,2 %8,8 %10,0 %
19 let6,8 %9,1 %10,0 %
20 let8,1 %9,2 %10,4 %
21 let7,7 %9,5 %10,5 %
22 let–9,7 %10,8 %
23 let–9,8 %10,8 %
24 let–10,8 %11,0 %
25 let–11,3 %11,3 %
26 let–11,6 %11,2 %
27 let–11,0 %11,0 %
28 let–11,1 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 1GolfVšechna autaNajeto – Řada 1Najeto – Golf
1 rok – 6,6 % 2,6 % 18 000 km 21 000 km
2 roky – 2,8 % 2,8 % 41 000 km 39 000 km
3 roky 2,3 % 1,3 % 2,4 % 52 000 km 62 000 km
4 roky 3,5 % 2,1 % 3,3 % 66 000 km 72 000 km
5 let 2,6 % 1,6 % 2,9 % 84 000 km 87 000 km
6 let 3,9 % 2,6 % 4,0 % 90 000 km 103 000 km
7 let 2,7 % 2,8 % 4,0 % 114 000 km 117 000 km
8 let 4,2 % 3,5 % 5,2 % 120 000 km 131 000 km
9 let 4,8 % 3,9 % 5,2 % 134 000 km 149 000 km
10 let 5,2 % 5,0 % 6,4 % 157 000 km 165 000 km
11 let 5,8 % 4,9 % 6,6 % 175 000 km 173 000 km
12 let 5,6 % 6,4 % 7,7 % 180 000 km 182 000 km
13 let 6,5 % 6,7 % 7,7 % 191 000 km 185 000 km
14 let 6,7 % 7,8 % 8,7 % 200 000 km 194 000 km
15 let 6,6 % 7,6 % 8,8 % 211 000 km 198 000 km
16 let 6,3 % 8,7 % 9,6 % 211 000 km 211 000 km
17 let 6,9 % 8,6 % 9,5 % 226 000 km 224 000 km
18 let 7,2 % 8,8 % 10,0 % 236 000 km 233 000 km
19 let 6,8 % 9,1 % 10,0 % 246 000 km 236 000 km
20 let 8,1 % 9,2 % 10,4 % 253 000 km 244 000 km
21 let 7,7 % 9,5 % 10,5 % 256 000 km 253 000 km
22 let – 9,7 % 10,8 % – 260 000 km
23 let – 9,8 % 10,8 % – 263 000 km
24 let – 10,8 % 11,0 % – 264 000 km
25 let – 11,3 % 11,3 % – 262 000 km
26 let – 11,6 % 11,2 % – –
27 let – 11,0 % 11,0 % – –
28 let – 11,1 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 1GolfVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 26,2 41,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 14,0 36,1 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 18,6 32,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 19,1 22,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 6,6 16,0 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 9,7 14,5 15,6
Stav skel 3.2 9,8 9,7 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 9,1 9,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 1
Řada 1ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín11 3055,6 %−29 %
Nafta15 3346,1 %−22 %
Plyn (LPG, CNG)1349,7 %+3 %
Volkswagen Golf
GolfProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín247 1546,6 %−16 %
Nafta212 5927,5 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)9 9057,8 %+8 %

Vybíráte mezi Řada 1 a Golf? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 1 · Volkswagen Golf · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání