Srovnání podle STK · Vyšší a luxusní třída

BMW Řada 5 vs. BMW Řada 7

BMW Řada 5 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 15 % častěji než BMW Řada 7 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 5 −18 % proti průměru, Řada 7 −29 % proti průměru.

BMW Řada 5BMW Řada 7
Neúspěšných prohlídek6,3 %5,2 %
Proti průměru (stejné stáří)−18 %−29 %
Průměrné stáří při prohlídce14,0 roku14,0 roku
Prohlídek v datech85 77412 469

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 2 6 10 14 18 22 26 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % BMW Řada 7: 8,2 % BMW Řada 5: 7,8 %
  • BMW Řada 5
  • BMW Řada 7
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 5BMW Řada 7Všechna osobní auta
2 roky4,0 %–2,8 %
3 roky2,5 %1,9 %2,4 %
4 roky3,7 %5,0 %3,3 %
5 let3,7 %3,0 %2,9 %
6 let4,5 %5,0 %4,0 %
7 let4,7 %3,9 %4,0 %
8 let5,2 %5,1 %5,2 %
9 let4,9 %3,1 %5,2 %
10 let5,4 %5,0 %6,4 %
11 let5,2 %4,5 %6,6 %
12 let5,5 %5,2 %7,7 %
13 let5,4 %6,4 %7,7 %
14 let6,1 %5,7 %8,7 %
15 let5,9 %5,6 %8,8 %
16 let6,8 %5,7 %9,6 %
17 let8,0 %5,8 %9,5 %
18 let7,0 %5,9 %10,0 %
19 let8,0 %4,2 %10,0 %
20 let8,4 %7,8 %10,4 %
21 let8,3 %4,6 %10,5 %
22 let9,0 %7,6 %10,8 %
23 let9,2 %6,0 %10,8 %
24 let8,8 %5,8 %11,0 %
25 let9,6 %8,5 %11,3 %
26 let9,6 %6,7 %11,2 %
27 let8,8 %7,0 %11,0 %
28 let12,5 %8,7 %10,9 %
29 let7,8 %8,2 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 5Řada 7Všechna autaNajeto – Řada 5Najeto – Řada 7
2 roky 4,0 % – 2,8 % 57 000 km 60 000 km
3 roky 2,5 % 1,9 % 2,4 % 88 000 km 81 000 km
4 roky 3,7 % 5,0 % 3,3 % 99 000 km 103 000 km
5 let 3,7 % 3,0 % 2,9 % 126 000 km 123 000 km
6 let 4,5 % 5,0 % 4,0 % 141 000 km 130 000 km
7 let 4,7 % 3,9 % 4,0 % 161 000 km 158 000 km
8 let 5,2 % 5,1 % 5,2 % 178 000 km 174 000 km
9 let 4,9 % 3,1 % 5,2 % 204 000 km 190 000 km
10 let 5,4 % 5,0 % 6,4 % 219 000 km 206 000 km
11 let 5,2 % 4,5 % 6,6 % 239 000 km 233 000 km
12 let 5,5 % 5,2 % 7,7 % 251 000 km 230 000 km
13 let 5,4 % 6,4 % 7,7 % 269 000 km 250 000 km
14 let 6,1 % 5,7 % 8,7 % 277 000 km 264 000 km
15 let 5,9 % 5,6 % 8,8 % 291 000 km 279 000 km
16 let 6,8 % 5,7 % 9,6 % 308 000 km 278 000 km
17 let 8,0 % 5,8 % 9,5 % 313 000 km 299 000 km
18 let 7,0 % 5,9 % 10,0 % 321 000 km 302 000 km
19 let 8,0 % 4,2 % 10,0 % 326 000 km 302 000 km
20 let 8,4 % 7,8 % 10,4 % 329 000 km 314 000 km
21 let 8,3 % 4,6 % 10,5 % 333 000 km 320 000 km
22 let 9,0 % 7,6 % 10,8 % 333 000 km 300 000 km
23 let 9,2 % 6,0 % 10,8 % 330 000 km 303 000 km
24 let 8,8 % 5,8 % 11,0 % 329 000 km 304 000 km
25 let 9,6 % 8,5 % 11,3 % 327 000 km 302 000 km
26 let 9,6 % 6,7 % 11,2 % – –
27 let 8,8 % 7,0 % 11,0 % – –
28 let 12,5 % 8,7 % 10,9 % – –
29 let 7,8 % 8,2 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 5Řada 7Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 31,6 20,2 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 23,1 15,6 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 21,5 16,3 43,2
Kabina a karoserie 6.2 19,2 13,0 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 13,5 11,4 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 10,0 6,7 18,1
Stav skel 3.2 9,9 9,8 10,9
Nápravy 5.1 6,9 5,7 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 5
Řada 5ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 1466,8 %−19 %
Nafta67 3936,0 %−19 %
Plyn (LPG, CNG)1 6499,7 %−5 %
BMW Řada 7
Řada 7ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 5025,1 %−39 %
Nafta7 6795,0 %−22 %
Plyn (LPG, CNG)8256,7 %−34 %

Vybíráte mezi Řada 5 a Řada 7? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 5 · BMW Řada 7 · žebříček segmentu Vyšší a luxusní třída · další srovnání