Srovnání podle STK · Vyšší a luxusní třída

BMW Řada 5 vs. Renault Vel

Ve spolehlivosti podle STK se BMW Řada 5 a Renault Vel stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Řada 5 −18 % proti průměru, Vel −19 % proti průměru.

BMW Řada 5Renault Vel
Neúspěšných prohlídek6,3 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)−18 %−19 %
Průměrné stáří při prohlídce14,0 roku16,9 roku
Prohlídek v datech85 774444

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 2 6 10 14 18 22 26 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Renault Vel: 5,6 % BMW Řada 5: 7,8 %
  • BMW Řada 5
  • Renault Vel
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW Řada 5Renault VelVšechna osobní auta
2 roky4,0 %–2,8 %
3 roky2,5 %–2,4 %
4 roky3,7 %–3,3 %
5 let3,7 %–2,9 %
6 let4,5 %–4,0 %
7 let4,7 %–4,0 %
8 let5,2 %–5,2 %
9 let4,9 %–5,2 %
10 let5,4 %–6,4 %
11 let5,2 %–6,6 %
12 let5,5 %–7,7 %
13 let5,4 %–7,7 %
14 let6,1 %–8,7 %
15 let5,9 %–8,8 %
16 let6,8 %4,9 %9,6 %
17 let8,0 %–9,5 %
18 let7,0 %5,6 %10,0 %
19 let8,0 %–10,0 %
20 let8,4 %–10,4 %
21 let8,3 %–10,5 %
22 let9,0 %–10,8 %
23 let9,2 %–10,8 %
24 let8,8 %–11,0 %
25 let9,6 %–11,3 %
26 let9,6 %–11,2 %
27 let8,8 %–11,0 %
28 let12,5 %–10,9 %
29 let7,8 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříŘada 5VelVšechna autaNajeto – Řada 5Najeto – Vel
2 roky 4,0 % – 2,8 % 57 000 km –
3 roky 2,5 % – 2,4 % 88 000 km –
4 roky 3,7 % – 3,3 % 99 000 km –
5 let 3,7 % – 2,9 % 126 000 km –
6 let 4,5 % – 4,0 % 141 000 km –
7 let 4,7 % – 4,0 % 161 000 km –
8 let 5,2 % – 5,2 % 178 000 km –
9 let 4,9 % – 5,2 % 204 000 km –
10 let 5,4 % – 6,4 % 219 000 km –
11 let 5,2 % – 6,6 % 239 000 km –
12 let 5,5 % – 7,7 % 251 000 km –
13 let 5,4 % – 7,7 % 269 000 km –
14 let 6,1 % – 8,7 % 277 000 km –
15 let 5,9 % – 8,8 % 291 000 km –
16 let 6,8 % 4,9 % 9,6 % 308 000 km –
17 let 8,0 % – 9,5 % 313 000 km –
18 let 7,0 % 5,6 % 10,0 % 321 000 km –
19 let 8,0 % – 10,0 % 326 000 km –
20 let 8,4 % – 10,4 % 329 000 km –
21 let 8,3 % – 10,5 % 333 000 km –
22 let 9,0 % – 10,8 % 333 000 km –
23 let 9,2 % – 10,8 % 330 000 km –
24 let 8,8 % – 11,0 % 329 000 km –
25 let 9,6 % – 11,3 % 327 000 km –
26 let 9,6 % – 11,2 % – –
27 let 8,8 % – 11,0 % – –
28 let 12,5 % – 10,9 % – –
29 let 7,8 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadŘada 5VelVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 23,1 55,0 29,3
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 31,6 51,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 21,5 36,3 43,2
Kabina a karoserie 6.2 19,2 35,6 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 13,5 23,2 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 10,0 22,1 18,1
Nápravy 5.1 6,9 12,4 6,7
Stav skel 3.2 9,9 11,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW Řada 5
Řada 5ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 1466,8 %−19 %
Nafta67 3936,0 %−19 %
Plyn (LPG, CNG)1 6499,7 %−5 %
Renault Vel
VelProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín10913,8 %+42 %
Nafta2894,8 %−48 %

Vybíráte mezi Řada 5 a Vel? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW Řada 5 · Renault Vel · žebříček segmentu Vyšší a luxusní třída · další srovnání