Srovnání podle STK · SUV a crossovery

BMW X1 vs. Škoda Yeti

BMW X1 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 11 % častěji než Škoda Yeti stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je X1 −18 % proti průměru, Yeti −26 % proti průměru.

BMW X1Škoda Yeti
Neúspěšných prohlídek4,2 %4,3 %
Proti průměru (stejné stáří)−18 %−26 %
Průměrné stáří při prohlídce8,1 roku9,5 roku
Prohlídek v datech21 208138 555

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Škoda Yeti: 7,2 % BMW X1: 8,2 %
  • BMW X1
  • Škoda Yeti
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW X1Škoda YetiVšechna osobní auta
3 roky2,0 %1,7 %2,4 %
4 roky3,7 %1,6 %3,3 %
5 let2,5 %2,0 %2,9 %
6 let2,9 %2,5 %4,0 %
7 let3,1 %2,9 %4,0 %
8 let3,8 %3,9 %5,2 %
9 let3,5 %3,8 %5,2 %
10 let6,0 %4,5 %6,4 %
11 let4,6 %5,0 %6,6 %
12 let6,4 %5,4 %7,7 %
13 let6,5 %5,8 %7,7 %
14 let6,9 %6,9 %8,7 %
15 let8,1 %8,1 %8,8 %
16 let8,2 %7,2 %9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříX1YetiVšechna autaNajeto – X1Najeto – Yeti
3 roky 2,0 % 1,7 % 2,4 % 55 000 km 65 000 km
4 roky 3,7 % 1,6 % 3,3 % 65 000 km 61 000 km
5 let 2,5 % 2,0 % 2,9 % 79 000 km 102 000 km
6 let 2,9 % 2,5 % 4,0 % 88 000 km 110 000 km
7 let 3,1 % 2,9 % 4,0 % 109 000 km 104 000 km
8 let 3,8 % 3,9 % 5,2 % 119 000 km 115 000 km
9 let 3,5 % 3,8 % 5,2 % 139 000 km 132 000 km
10 let 6,0 % 4,5 % 6,4 % 147 000 km 143 000 km
11 let 4,6 % 5,0 % 6,6 % 164 000 km 155 000 km
12 let 6,4 % 5,4 % 7,7 % 178 000 km 169 000 km
13 let 6,5 % 5,8 % 7,7 % 194 000 km 177 000 km
14 let 6,9 % 6,9 % 8,7 % 206 000 km 187 000 km
15 let 8,1 % 8,1 % 8,8 % 211 000 km 194 000 km
16 let 8,2 % 7,2 % 9,6 % 216 000 km 206 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadX1YetiVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 4,6 12,1 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 5,6 9,9 52,2
Kabina a karoserie 6.2 2,3 8,8 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 2,2 5,8 18,1
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 5,7 5,6 29,3
Stav skel 3.2 5,2 5,6 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 2,0 4,0 15,6
Stírače 3.4 1,1 2,2 4,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW X1
X1ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 2182,8 %−27 %
Nafta17 7604,4 %−17 %
Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %

Vybíráte mezi X1 a Yeti? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW X1 · Škoda Yeti · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání