Srovnání podle STK · SUV a crossovery

BMW X4 vs. Dacia Duster

Dacia Duster má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 43 % častěji než BMW X4 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je X4 −7 % proti průměru, Duster +33 % proti průměru.

BMW X4Dacia Duster
Neúspěšných prohlídek3,6 %5,8 %
Proti průměru (stejné stáří)−7 %+33 %
Průměrné stáří při prohlídce5,9 roku6,9 roku
Prohlídek v datech3 57792 765

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 1 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Dacia Duster: 6,9 % BMW X4: 7,9 %
  • BMW X4
  • Dacia Duster
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříBMW X4Dacia DusterVšechna osobní auta
1 rok–2,1 %2,6 %
2 roky–3,4 %2,8 %
3 roky3,1 %3,9 %2,4 %
4 roky5,1 %5,5 %3,3 %
5 let3,2 %4,8 %2,9 %
6 let4,0 %6,4 %4,0 %
7 let2,2 %5,1 %4,0 %
8 let2,5 %7,0 %5,2 %
9 let2,4 %6,1 %5,2 %
10 let4,9 %7,4 %6,4 %
11 let7,9 %7,6 %6,6 %
12 let–8,0 %7,7 %
13 let–8,1 %7,7 %
14 let–8,5 %8,7 %
15 let–8,0 %8,8 %
16 let–6,9 %9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříX4DusterVšechna autaNajeto – X4Najeto – Duster
1 rok – 2,1 % 2,6 % 20 000 km 18 000 km
2 roky – 3,4 % 2,8 % 42 000 km 39 000 km
3 roky 3,1 % 3,9 % 2,4 % 61 000 km 50 000 km
4 roky 5,1 % 5,5 % 3,3 % 72 000 km 58 000 km
5 let 3,2 % 4,8 % 2,9 % 88 000 km 64 000 km
6 let 4,0 % 6,4 % 4,0 % 106 000 km 72 000 km
7 let 2,2 % 5,1 % 4,0 % 118 000 km 84 000 km
8 let 2,5 % 7,0 % 5,2 % 120 000 km 92 000 km
9 let 2,4 % 6,1 % 5,2 % 152 000 km 106 000 km
10 let 4,9 % 7,4 % 6,4 % 156 000 km 120 000 km
11 let 7,9 % 7,6 % 6,6 % 167 000 km 129 000 km
12 let – 8,0 % 7,7 % – 142 000 km
13 let – 8,1 % 7,7 % – 144 000 km
14 let – 8,5 % 8,7 % – 155 000 km
15 let – 8,0 % 8,8 % – 162 000 km
16 let – 6,9 % 9,6 % – 171 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadX4DusterVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,6 10,3 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,2 10,2 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 1,2 9,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 0,4 7,6 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 6,2 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 0,5 4,7 15,6
Stav skel 3.2 4,3 3,8 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,7 3,8 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

BMW X4
X4ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5323,9 %+17 %
Nafta3 3203,5 %−10 %
Dacia Duster
DusterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín54 5595,0 %+19 %
Nafta27 5966,9 %+44 %
Plyn (LPG, CNG)10 3617,5 %+78 %

Vybíráte mezi X4 a Duster? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: BMW X4 · Dacia Duster · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání