Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Chevrolet Captiva vs. Dacia Duster

Chevrolet Captiva má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 14 % častěji než Dacia Duster stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Captiva +52 % proti průměru, Duster +33 % proti průměru.

Chevrolet CaptivaDacia Duster
Neúspěšných prohlídek11,5 %5,8 %
Proti průměru (stejné stáří)+52 %+33 %
Průměrné stáří při prohlídce12,6 roku6,9 roku
Prohlídek v datech6 02092 765

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 4 7 10 13 16 19 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,0 % Dacia Duster: 6,9 % Chevrolet Captiva: 15,9 %
  • Chevrolet Captiva
  • Dacia Duster
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříChevrolet CaptivaDacia DusterVšechna osobní auta
1 rok–2,1 %2,6 %
2 roky–3,4 %2,8 %
3 roky–3,9 %2,4 %
4 roky–5,5 %3,3 %
5 let–4,8 %2,9 %
6 let–6,4 %4,0 %
7 let14,2 %5,1 %4,0 %
8 let10,5 %7,0 %5,2 %
9 let10,1 %6,1 %5,2 %
10 let11,9 %7,4 %6,4 %
11 let8,9 %7,6 %6,6 %
12 let12,5 %8,0 %7,7 %
13 let13,2 %8,1 %7,7 %
14 let10,0 %8,5 %8,7 %
15 let10,2 %8,0 %8,8 %
16 let13,5 %6,9 %9,6 %
17 let12,5 %–9,5 %
18 let12,6 %–10,0 %
19 let15,9 %–10,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCaptivaDusterVšechna autaNajeto – CaptivaNajeto – Duster
1 rok – 2,1 % 2,6 % – 18 000 km
2 roky – 3,4 % 2,8 % – 39 000 km
3 roky – 3,9 % 2,4 % – 50 000 km
4 roky – 5,5 % 3,3 % – 58 000 km
5 let – 4,8 % 2,9 % – 64 000 km
6 let – 6,4 % 4,0 % – 72 000 km
7 let 14,2 % 5,1 % 4,0 % – 84 000 km
8 let 10,5 % 7,0 % 5,2 % – 92 000 km
9 let 10,1 % 6,1 % 5,2 % – 106 000 km
10 let 11,9 % 7,4 % 6,4 % 197 000 km 120 000 km
11 let 8,9 % 7,6 % 6,6 % 177 000 km 129 000 km
12 let 12,5 % 8,0 % 7,7 % 179 000 km 142 000 km
13 let 13,2 % 8,1 % 7,7 % 187 000 km 144 000 km
14 let 10,0 % 8,5 % 8,7 % 205 000 km 155 000 km
15 let 10,2 % 8,0 % 8,8 % 216 000 km 162 000 km
16 let 13,5 % 6,9 % 9,6 % 224 000 km 171 000 km
17 let 12,5 % – 9,5 % 232 000 km –
18 let 12,6 % – 10,0 % 237 000 km –
19 let 15,9 % – 10,0 % 232 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCaptivaDusterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 56,2 9,1 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 54,3 10,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 39,5 7,6 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 38,2 10,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 23,8 3,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 22,7 4,7 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 21,7 6,2 11,3
Stav skel 3.2 12,4 3,8 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Chevrolet Captiva
CaptivaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3618,3 %+8 %
Nafta5 13711,4 %+51 %
Plyn (LPG, CNG)51814,1 %+80 %
Dacia Duster
DusterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín54 5595,0 %+19 %
Nafta27 5966,9 %+44 %
Plyn (LPG, CNG)10 3617,5 %+78 %

Vybíráte mezi Captiva a Duster? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Chevrolet Captiva · Dacia Duster · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání