Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Chevrolet Captiva vs. Škoda Kodiaq

Chevrolet Captiva má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 117 % častěji než Škoda Kodiaq stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Captiva +52 % proti průměru, Kodiaq −30 % proti průměru.

Chevrolet CaptivaŠkoda Kodiaq
Neúspěšných prohlídek11,5 %2,2 %
Proti průměru (stejné stáří)+52 %−30 %
Průměrné stáří při prohlídce12,6 roku4,6 roku
Prohlídek v datech6 02077 852

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 3 6 9 12 15 19 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,0 % Škoda Kodiaq: 3,9 % Chevrolet Captiva: 15,9 %
  • Chevrolet Captiva
  • Škoda Kodiaq
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříChevrolet CaptivaŠkoda KodiaqVšechna osobní auta
0 let–0,7 %1,7 %
1 rok–0,5 %2,6 %
2 roky–0,8 %2,8 %
3 roky–1,6 %2,4 %
4 roky–2,2 %3,3 %
5 let–2,2 %2,9 %
6 let–3,1 %4,0 %
7 let14,2 %3,1 %4,0 %
8 let10,5 %3,0 %5,2 %
9 let10,1 %3,9 %5,2 %
10 let11,9 %–6,4 %
11 let8,9 %–6,6 %
12 let12,5 %–7,7 %
13 let13,2 %–7,7 %
14 let10,0 %–8,7 %
15 let10,2 %–8,8 %
16 let13,5 %–9,6 %
17 let12,5 %–9,5 %
18 let12,6 %–10,0 %
19 let15,9 %–10,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCaptivaKodiaqVšechna autaNajeto – CaptivaNajeto – Kodiaq
0 let – 0,7 % 1,7 % – –
1 rok – 0,5 % 2,6 % – 24 000 km
2 roky – 0,8 % 2,8 % – 48 000 km
3 roky – 1,6 % 2,4 % – 88 000 km
4 roky – 2,2 % 3,3 % – 99 000 km
5 let – 2,2 % 2,9 % – 122 000 km
6 let – 3,1 % 4,0 % – 131 000 km
7 let 14,2 % 3,1 % 4,0 % – 154 000 km
8 let 10,5 % 3,0 % 5,2 % – 156 000 km
9 let 10,1 % 3,9 % 5,2 % – 178 000 km
10 let 11,9 % – 6,4 % 197 000 km –
11 let 8,9 % – 6,6 % 177 000 km –
12 let 12,5 % – 7,7 % 179 000 km –
13 let 13,2 % – 7,7 % 187 000 km –
14 let 10,0 % – 8,7 % 205 000 km –
15 let 10,2 % – 8,8 % 216 000 km –
16 let 13,5 % – 9,6 % 224 000 km –
17 let 12,5 % – 9,5 % 232 000 km –
18 let 12,6 % – 10,0 % 237 000 km –
19 let 15,9 % – 10,0 % 232 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCaptivaKodiaqVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 56,2 1,8 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 54,3 0,7 43,2
Kabina a karoserie 6.2 39,5 0,3 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 38,2 0,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 23,8 0,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 22,7 0,4 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 21,7 0,1 11,3
Stav skel 3.2 12,4 4,8 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Chevrolet Captiva
CaptivaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3618,3 %+8 %
Nafta5 13711,4 %+51 %
Plyn (LPG, CNG)51814,1 %+80 %
Škoda Kodiaq
KodiaqProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 5012,0 %−34 %
Nafta61 4782,3 %−28 %

Vybíráte mezi Captiva a Kodiaq? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Chevrolet Captiva · Škoda Kodiaq · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání