Srovnání podle STK · Malá auta
Citroën C3 vs. Seat Ibiza
Citroën C3 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 14 % častěji než Seat Ibiza stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je C3 +7 % proti průměru, Ibiza −7 % proti průměru.
| Citroën C3 | Seat Ibiza | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 8,1 % | 8,0 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | +7 % | −7 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 13,2 roku | 15,5 roku |
| Prohlídek v datech | 115 069 | 53 885 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Citroën C3
- Seat Ibiza
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Citroën C3 | Seat Ibiza | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 3 roky | 2,3 % | 1,7 % | 2,4 % |
| 4 roky | 3,0 % | 4,5 % | 3,3 % |
| 5 let | 3,2 % | 2,8 % | 2,9 % |
| 6 let | 4,1 % | 2,0 % | 4,0 % |
| 7 let | 4,4 % | 2,9 % | 4,0 % |
| 8 let | 6,1 % | 4,4 % | 5,2 % |
| 9 let | 5,7 % | 4,0 % | 5,2 % |
| 10 let | 7,5 % | 5,4 % | 6,4 % |
| 11 let | 6,5 % | 5,9 % | 6,6 % |
| 12 let | 8,3 % | 7,2 % | 7,7 % |
| 13 let | 8,3 % | 7,7 % | 7,7 % |
| 14 let | 9,1 % | 8,2 % | 8,7 % |
| 15 let | 8,9 % | 8,9 % | 8,8 % |
| 16 let | 9,7 % | 9,2 % | 9,6 % |
| 17 let | 9,8 % | 8,3 % | 9,5 % |
| 18 let | 10,8 % | 9,3 % | 10,0 % |
| 19 let | 11,1 % | 9,5 % | 10,0 % |
| 20 let | 11,4 % | 8,8 % | 10,4 % |
| 21 let | 12,2 % | 9,9 % | 10,5 % |
| 22 let | 13,1 % | 11,2 % | 10,8 % |
| 23 let | 10,0 % | 9,9 % | 10,8 % |
| 24 let | – | 9,6 % | 11,0 % |
| 25 let | – | 12,0 % | 11,3 % |
| 26 let | – | 10,1 % | 11,2 % |
| 27 let | – | 7,7 % | 11,0 % |
| 28 let | – | 10,7 % | 10,9 % |
| 29 let | – | 14,9 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| C3 | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 93 559 | 7,7 % | +4 % |
| Nafta | 19 536 | 9,5 % | +14 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 1 652 | 11,0 % | +38 % |
| Ibiza | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 43 813 | 7,7 % | −8 % |
| Nafta | 8 350 | 8,8 % | −4 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 1 469 | 9,3 % | +18 % |
Vybíráte mezi C3 a Ibiza? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Citroën C3 · Seat Ibiza · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání