Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Dacia Duster vs. Nissan X-Trail

Dacia Duster má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 8 % častěji než Nissan X-Trail stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Duster +33 % proti průměru, X-Trail +23 % proti průměru.

Dacia DusterNissan X-Trail
Neúspěšných prohlídek5,8 %9,0 %
Proti průměru (stejné stáří)+33 %+23 %
Průměrné stáří při prohlídce6,9 roku12,8 roku
Prohlídek v datech92 76518 159

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 4 7 10 13 16 19 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Nissan X-Trail: 15,4 % Dacia Duster: 6,9 %
  • Dacia Duster
  • Nissan X-Trail
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia DusterNissan X-TrailVšechna osobní auta
1 rok2,1 %–2,6 %
2 roky3,4 %–2,8 %
3 roky3,9 %4,0 %2,4 %
4 roky5,5 %5,3 %3,3 %
5 let4,8 %5,9 %2,9 %
6 let6,4 %5,7 %4,0 %
7 let5,1 %6,8 %4,0 %
8 let7,0 %8,3 %5,2 %
9 let6,1 %8,3 %5,2 %
10 let7,4 %9,0 %6,4 %
11 let7,6 %8,3 %6,6 %
12 let8,0 %9,4 %7,7 %
13 let8,1 %10,3 %7,7 %
14 let8,5 %10,2 %8,7 %
15 let8,0 %8,6 %8,8 %
16 let6,9 %11,1 %9,6 %
17 let–9,7 %9,5 %
18 let–11,0 %10,0 %
19 let–10,8 %10,0 %
20 let–11,1 %10,4 %
21 let–12,1 %10,5 %
22 let–14,1 %10,8 %
23 let–15,4 %10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříDusterX-TrailVšechna autaNajeto – DusterNajeto – X-Trail
1 rok 2,1 % – 2,6 % 18 000 km 15 000 km
2 roky 3,4 % – 2,8 % 39 000 km –
3 roky 3,9 % 4,0 % 2,4 % 50 000 km 70 000 km
4 roky 5,5 % 5,3 % 3,3 % 58 000 km 73 000 km
5 let 4,8 % 5,9 % 2,9 % 64 000 km 87 000 km
6 let 6,4 % 5,7 % 4,0 % 72 000 km 103 000 km
7 let 5,1 % 6,8 % 4,0 % 84 000 km 118 000 km
8 let 7,0 % 8,3 % 5,2 % 92 000 km 131 000 km
9 let 6,1 % 8,3 % 5,2 % 106 000 km 147 000 km
10 let 7,4 % 9,0 % 6,4 % 120 000 km 161 000 km
11 let 7,6 % 8,3 % 6,6 % 129 000 km 195 000 km
12 let 8,0 % 9,4 % 7,7 % 142 000 km 213 000 km
13 let 8,1 % 10,3 % 7,7 % 144 000 km 232 000 km
14 let 8,5 % 10,2 % 8,7 % 155 000 km 236 000 km
15 let 8,0 % 8,6 % 8,8 % 162 000 km 238 000 km
16 let 6,9 % 11,1 % 9,6 % 171 000 km 245 000 km
17 let – 9,7 % 9,5 % – 243 000 km
18 let – 11,0 % 10,0 % – 249 000 km
19 let – 10,8 % 10,0 % – 245 000 km
20 let – 11,1 % 10,4 % – 254 000 km
21 let – 12,1 % 10,5 % – 252 000 km
22 let – 14,1 % 10,8 % – 246 000 km
23 let – 15,4 % 10,8 % – 255 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadDusterX-TrailVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,1 57,2 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 10,2 51,1 43,2
Kabina a karoserie 6.2 7,6 44,7 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 10,3 40,8 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,8 19,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 4,7 18,7 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 6,2 13,7 11,3
Stav skel 3.2 3,8 9,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Duster
DusterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín54 5595,0 %+19 %
Nafta27 5966,9 %+44 %
Plyn (LPG, CNG)10 3617,5 %+78 %
Nissan X-Trail
X-TrailProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 7639,4 %+46 %
Nafta15 1448,9 %+24 %
Plyn (LPG, CNG)32610,7 %+13 %

Vybíráte mezi Duster a X-Trail? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Duster · Nissan X-Trail · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání