Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Dacia Duster vs. Renault Kadjar

Dacia Duster má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 32 % častěji než Renault Kadjar stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Duster +33 % proti průměru, Kadjar na úrovni průměru.

Dacia DusterRenault Kadjar
Neúspěšných prohlídek5,8 %3,6 %
Proti průměru (stejné stáří)+33 %≈ průměr
Průměrné stáří při prohlídce6,9 roku5,5 roku
Prohlídek v datech92 7658 505

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 1 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Renault Kadjar: 7,4 % Dacia Duster: 6,9 %
  • Dacia Duster
  • Renault Kadjar
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia DusterRenault KadjarVšechna osobní auta
1 rok2,1 %–2,6 %
2 roky3,4 %–2,8 %
3 roky3,9 %1,7 %2,4 %
4 roky5,5 %3,2 %3,3 %
5 let4,8 %2,8 %2,9 %
6 let6,4 %4,3 %4,0 %
7 let5,1 %3,8 %4,0 %
8 let7,0 %6,8 %5,2 %
9 let6,1 %5,7 %5,2 %
10 let7,4 %7,4 %6,4 %
11 let7,6 %–6,6 %
12 let8,0 %–7,7 %
13 let8,1 %–7,7 %
14 let8,5 %–8,7 %
15 let8,0 %–8,8 %
16 let6,9 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříDusterKadjarVšechna autaNajeto – DusterNajeto – Kadjar
1 rok 2,1 % – 2,6 % 18 000 km –
2 roky 3,4 % – 2,8 % 39 000 km –
3 roky 3,9 % 1,7 % 2,4 % 50 000 km 52 000 km
4 roky 5,5 % 3,2 % 3,3 % 58 000 km 58 000 km
5 let 4,8 % 2,8 % 2,9 % 64 000 km 72 000 km
6 let 6,4 % 4,3 % 4,0 % 72 000 km 76 000 km
7 let 5,1 % 3,8 % 4,0 % 84 000 km 91 000 km
8 let 7,0 % 6,8 % 5,2 % 92 000 km 101 000 km
9 let 6,1 % 5,7 % 5,2 % 106 000 km 124 000 km
10 let 7,4 % 7,4 % 6,4 % 120 000 km 129 000 km
11 let 7,6 % – 6,6 % 129 000 km –
12 let 8,0 % – 7,7 % 142 000 km –
13 let 8,1 % – 7,7 % 144 000 km –
14 let 8,5 % – 8,7 % 155 000 km –
15 let 8,0 % – 8,8 % 162 000 km –
16 let 6,9 % – 9,6 % 171 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadDusterKadjarVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 10,3 1,1 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 10,2 2,3 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,1 6,4 52,2
Kabina a karoserie 6.2 7,6 0,8 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 6,2 1,6 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 4,7 1,2 15,6
Stav skel 3.2 3,8 2,2 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 3,8 0,5 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Duster
DusterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín54 5595,0 %+19 %
Nafta27 5966,9 %+44 %
Plyn (LPG, CNG)10 3617,5 %+78 %
Renault Kadjar
KadjarProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 3883,4 %≈ průměr
Nafta3 0833,9 %≈ průměr

Vybíráte mezi Duster a Kadjar? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Duster · Renault Kadjar · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání