Srovnání podle STK · MPV

Dacia Jogger vs. Hyundai IX20

Ve spolehlivosti podle STK se Dacia Jogger a Hyundai IX20 stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Jogger +23 % proti průměru, IX20 +19 % proti průměru.

Dacia JoggerHyundai IX20
Neúspěšných prohlídek3,2 %5,6 %
Proti průměru (stejné stáří)+23 %+19 %
Průměrné stáří při prohlídce3,0 roku7,6 roku
Prohlídek v datech1 49785 325

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 4 6 8 10 12 15 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 8,8 % Hyundai IX20: 9,4 % Dacia Jogger: 3,9 %
  • Dacia Jogger
  • Hyundai IX20
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia JoggerHyundai IX20Všechna osobní auta
1 rok3,7 %–2,6 %
3 roky2,6 %2,6 %2,4 %
4 roky3,9 %4,0 %3,3 %
5 let–3,0 %2,9 %
6 let–4,5 %4,0 %
7 let–4,4 %4,0 %
8 let–5,7 %5,2 %
9 let–6,3 %5,2 %
10 let–8,3 %6,4 %
11 let–8,1 %6,6 %
12 let–9,9 %7,7 %
13 let–9,9 %7,7 %
14 let–11,3 %8,7 %
15 let–9,4 %8,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříJoggerIX20Všechna autaNajeto – JoggerNajeto – IX20
1 rok 3,7 % – 2,6 % 19 000 km –
3 roky 2,6 % 2,6 % 2,4 % 57 000 km 33 000 km
4 roky 3,9 % 4,0 % 3,3 % 64 000 km 36 000 km
5 let – 3,0 % 2,9 % – 46 000 km
6 let – 4,5 % 4,0 % – 46 000 km
7 let – 4,4 % 4,0 % – 58 000 km
8 let – 5,7 % 5,2 % – 61 000 km
9 let – 6,3 % 5,2 % – 77 000 km
10 let – 8,3 % 6,4 % – 80 000 km
11 let – 8,1 % 6,6 % – 90 000 km
12 let – 9,9 % 7,7 % – 100 000 km
13 let – 9,9 % 7,7 % – 106 000 km
14 let – 11,3 % 8,7 % – 113 000 km
15 let – 9,4 % 8,8 % – 124 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadJoggerIX20Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 0,6 9,0 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,3 6,9 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,5 4,8 29,3
Kabina a karoserie 6.2 0,2 3,9 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 3,9 11,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,5 2,8 18,1
Stav skel 3.2 2,6 2,7 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 0,3 2,7 15,6

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Jogger
JoggerProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5691,6 %−38 %
Plyn (LPG, CNG)9234,2 %+63 %
Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %

Vybíráte mezi Jogger a IX20? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Jogger · Hyundai IX20 · žebříček segmentu MPV · další srovnání