Srovnání podle STK · MPV

Dacia Lodgy vs. Hyundai IX20

Dacia Lodgy má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 62 % častěji než Hyundai IX20 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Lodgy +93 % proti průměru, IX20 +19 % proti průměru.

Dacia LodgyHyundai IX20
Neúspěšných prohlídek8,0 %5,6 %
Proti průměru (stejné stáří)+93 %+19 %
Průměrné stáří při prohlídce6,5 roku7,6 roku
Prohlídek v datech17 69585 325

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 13 15 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 8,8 % Hyundai IX20: 9,4 % Dacia Lodgy: 13,0 %
  • Dacia Lodgy
  • Hyundai IX20
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia LodgyHyundai IX20Všechna osobní auta
3 roky5,4 %2,6 %2,4 %
4 roky6,2 %4,0 %3,3 %
5 let5,2 %3,0 %2,9 %
6 let9,0 %4,5 %4,0 %
7 let8,3 %4,4 %4,0 %
8 let9,5 %5,7 %5,2 %
9 let10,2 %6,3 %5,2 %
10 let12,2 %8,3 %6,4 %
11 let12,1 %8,1 %6,6 %
12 let9,6 %9,9 %7,7 %
13 let13,0 %9,9 %7,7 %
14 let–11,3 %8,7 %
15 let–9,4 %8,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříLodgyIX20Všechna autaNajeto – LodgyNajeto – IX20
3 roky 5,4 % 2,6 % 2,4 % 56 000 km 33 000 km
4 roky 6,2 % 4,0 % 3,3 % 59 000 km 36 000 km
5 let 5,2 % 3,0 % 2,9 % 71 000 km 46 000 km
6 let 9,0 % 4,5 % 4,0 % 79 000 km 46 000 km
7 let 8,3 % 4,4 % 4,0 % 100 000 km 58 000 km
8 let 9,5 % 5,7 % 5,2 % 112 000 km 61 000 km
9 let 10,2 % 6,3 % 5,2 % 126 000 km 77 000 km
10 let 12,2 % 8,3 % 6,4 % 146 000 km 80 000 km
11 let 12,1 % 8,1 % 6,6 % 151 000 km 90 000 km
12 let 9,6 % 9,9 % 7,7 % 160 000 km 100 000 km
13 let 13,0 % 9,9 % 7,7 % 177 000 km 106 000 km
14 let – 11,3 % 8,7 % – 113 000 km
15 let – 9,4 % 8,8 % – 124 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadLodgyIX20Všechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 9,2 6,9 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 8,9 9,0 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 7,9 4,8 29,3
Osvětlení registrační značky 4.7 7,5 3,9 11,3
Stav skel 3.2 6,0 2,7 10,9
Kabina a karoserie 6.2 6,0 3,9 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 5,7 2,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 4,2 2,7 15,6

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Lodgy
LodgyProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín11 6377,1 %+76 %
Nafta3 7579,4 %+108 %
Plyn (LPG, CNG)2 22111,0 %+163 %
Hyundai IX20
IX20ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín76 7985,1 %+10 %
Nafta5 3149,4 %+88 %
Plyn (LPG, CNG)3 43610,9 %+100 %

Vybíráte mezi Lodgy a IX20? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Lodgy · Hyundai IX20 · žebříček segmentu MPV · další srovnání