Srovnání podle STK · MPV

Dacia Lodgy vs. Renault Scenic

Dacia Lodgy má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 83 % častěji než Renault Scenic stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Lodgy +93 % proti průměru, Scenic +5 % proti průměru.

Dacia LodgyRenault Scenic
Neúspěšných prohlídek8,0 %9,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+93 %+5 %
Průměrné stáří při prohlídce6,5 roku16,6 roku
Prohlídek v datech17 695106 942

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Renault Scenic: 17,9 % Dacia Lodgy: 13,0 %
  • Dacia Lodgy
  • Renault Scenic
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia LodgyRenault ScenicVšechna osobní auta
3 roky5,4 %2,5 %2,4 %
4 roky6,2 %4,3 %3,3 %
5 let5,2 %2,9 %2,9 %
6 let9,0 %5,4 %4,0 %
7 let8,3 %4,8 %4,0 %
8 let9,5 %7,8 %5,2 %
9 let10,2 %6,5 %5,2 %
10 let12,2 %7,6 %6,4 %
11 let12,1 %7,0 %6,6 %
12 let9,6 %8,2 %7,7 %
13 let13,0 %8,3 %7,7 %
14 let–8,9 %8,7 %
15 let–9,6 %8,8 %
16 let–8,8 %9,6 %
17 let–9,7 %9,5 %
18 let–10,6 %10,0 %
19 let–9,9 %10,0 %
20 let–10,4 %10,4 %
21 let–10,7 %10,5 %
22 let–11,6 %10,8 %
23 let–11,8 %10,8 %
24 let–11,8 %11,0 %
25 let–11,3 %11,3 %
26 let–14,2 %11,2 %
27 let–14,4 %11,0 %
28 let–17,9 %10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříLodgyScenicVšechna autaNajeto – LodgyNajeto – Scenic
3 roky 5,4 % 2,5 % 2,4 % 56 000 km 62 000 km
4 roky 6,2 % 4,3 % 3,3 % 59 000 km 79 000 km
5 let 5,2 % 2,9 % 2,9 % 71 000 km 84 000 km
6 let 9,0 % 5,4 % 4,0 % 79 000 km 104 000 km
7 let 8,3 % 4,8 % 4,0 % 100 000 km 122 000 km
8 let 9,5 % 7,8 % 5,2 % 112 000 km 134 000 km
9 let 10,2 % 6,5 % 5,2 % 126 000 km 142 000 km
10 let 12,2 % 7,6 % 6,4 % 146 000 km 159 000 km
11 let 12,1 % 7,0 % 6,6 % 151 000 km 163 000 km
12 let 9,6 % 8,2 % 7,7 % 160 000 km 182 000 km
13 let 13,0 % 8,3 % 7,7 % 177 000 km 191 000 km
14 let – 8,9 % 8,7 % – 202 000 km
15 let – 9,6 % 8,8 % – 206 000 km
16 let – 8,8 % 9,6 % – 217 000 km
17 let – 9,7 % 9,5 % – 218 000 km
18 let – 10,6 % 10,0 % – 226 000 km
19 let – 9,9 % 10,0 % – 224 000 km
20 let – 10,4 % 10,4 % – 226 000 km
21 let – 10,7 % 10,5 % – 225 000 km
22 let – 11,6 % 10,8 % – 223 000 km
23 let – 11,8 % 10,8 % – 225 000 km
24 let – 11,8 % 11,0 % – 225 000 km
25 let – 11,3 % 11,3 % – 220 000 km
26 let – 14,2 % 11,2 % – –
27 let – 14,4 % 11,0 % – –
28 let – 17,9 % 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadLodgyScenicVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 8,9 69,8 52,2
Kabina a karoserie 6.2 6,0 47,0 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 7,9 45,1 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 9,2 44,2 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 5,7 25,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 4,2 19,9 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 7,5 15,7 11,3
Stav skel 3.2 6,0 10,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Lodgy
LodgyProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín11 6377,1 %+76 %
Nafta3 7579,4 %+108 %
Plyn (LPG, CNG)2 22111,0 %+163 %
Renault Scenic
ScenicProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín59 3119,5 %≈ průměr
Nafta44 1999,0 %+9 %
Plyn (LPG, CNG)4 51311,7 %+26 %

Vybíráte mezi Lodgy a Scenic? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Lodgy · Renault Scenic · žebříček segmentu MPV · další srovnání