Srovnání podle STK · Malá auta

Dacia Logan vs. Dacia Sandero

Dacia Logan má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 10 % častěji než Dacia Sandero stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Logan +44 % proti průměru, Sandero +32 % proti průměru.

Dacia LoganDacia Sandero
Neúspěšných prohlídek8,9 %6,5 %
Proti průměru (stejné stáří)+44 %+32 %
Průměrné stáří při prohlídce10,2 roku8,0 roku
Prohlídek v datech71 63066 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 6 9 12 15 18 21 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,5 % Dacia Sandero: 10,5 % Dacia Logan: 15,9 %
  • Dacia Logan
  • Dacia Sandero
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia LoganDacia SanderoVšechna osobní auta
3 roky4,1 %2,8 %2,4 %
4 roky5,3 %4,3 %3,3 %
5 let4,9 %4,2 %2,9 %
6 let6,7 %5,6 %4,0 %
7 let6,2 %5,5 %4,0 %
8 let8,2 %7,3 %5,2 %
9 let8,5 %7,0 %5,2 %
10 let11,2 %8,5 %6,4 %
11 let9,1 %8,5 %6,6 %
12 let11,1 %10,0 %7,7 %
13 let10,7 %9,7 %7,7 %
14 let11,7 %11,2 %8,7 %
15 let11,5 %11,0 %8,8 %
16 let11,9 %11,2 %9,6 %
17 let12,3 %10,5 %9,5 %
18 let12,4 %–10,0 %
19 let13,7 %–10,0 %
20 let12,3 %–10,4 %
21 let15,9 %–10,5 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříLoganSanderoVšechna autaNajeto – LoganNajeto – Sandero
3 roky 4,1 % 2,8 % 2,4 % 53 000 km 36 000 km
4 roky 5,3 % 4,3 % 3,3 % 60 000 km 38 000 km
5 let 4,9 % 4,2 % 2,9 % 61 000 km 42 000 km
6 let 6,7 % 5,6 % 4,0 % 70 000 km 47 000 km
7 let 6,2 % 5,5 % 4,0 % 85 000 km 58 000 km
8 let 8,2 % 7,3 % 5,2 % 96 000 km 63 000 km
9 let 8,5 % 7,0 % 5,2 % 106 000 km 73 000 km
10 let 11,2 % 8,5 % 6,4 % 125 000 km 84 000 km
11 let 9,1 % 8,5 % 6,6 % 135 000 km 94 000 km
12 let 11,1 % 10,0 % 7,7 % 160 000 km 107 000 km
13 let 10,7 % 9,7 % 7,7 % 179 000 km 112 000 km
14 let 11,7 % 11,2 % 8,7 % 191 000 km 124 000 km
15 let 11,5 % 11,0 % 8,8 % 176 000 km 134 000 km
16 let 11,9 % 11,2 % 9,6 % 184 000 km 141 000 km
17 let 12,3 % 10,5 % 9,5 % 179 000 km 147 000 km
18 let 12,4 % – 10,0 % 179 000 km –
19 let 13,7 % – 10,0 % 136 000 km –
20 let 12,3 % – 10,4 % 129 000 km –
21 let 15,9 % – 10,5 % 120 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadLoganSanderoVšechna auta
Kabina a karoserie 6.2 32,2 8,5 43,0
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 29,4 10,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 29,2 11,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 25,0 9,0 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 12,5 4,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 11,9 4,9 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 8,1 2,5 11,3
Stav skel 3.2 7,8 3,3 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Logan
LoganProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín55 4108,3 %+36 %
Nafta7 93011,1 %+59 %
Plyn (LPG, CNG)8 29510,8 %+84 %
Dacia Sandero
SanderoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 9176,2 %+25 %
Nafta2 5629,6 %+62 %
Plyn (LPG, CNG)5 8748,7 %+80 %

Vybíráte mezi Logan a Sandero? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Logan · Dacia Sandero · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání