Spolehlivost podle STK · 66 450 prohlídek · Malá auta · Rumunsko
Dacia Sandero
Při pravidelné technické kontrole má Dacia Sandero vážnou nebo nebezpečnou závadu v 6,5 % případů. Auta na STK jsou v průměru 8,0 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +32 % proti průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 63 000 km.
- Neúspěšných prohlídek
- 6,5%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- +32%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 8,0let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 66 450
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Dacia Sandero
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Dacia Sandero | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 3 roky | 2,8 % | 2,4 % |
| 4 roky | 4,3 % | 3,3 % |
| 5 let | 4,2 % | 2,9 % |
| 6 let | 5,6 % | 4,0 % |
| 7 let | 5,5 % | 4,0 % |
| 8 let | 7,3 % | 5,2 % |
| 9 let | 7,0 % | 5,2 % |
| 10 let | 8,5 % | 6,4 % |
| 11 let | 8,5 % | 6,6 % |
| 12 let | 10,0 % | 7,7 % |
| 13 let | 9,7 % | 7,7 % |
| 14 let | 11,2 % | 8,7 % |
| 15 let | 11,0 % | 8,8 % |
| 16 let | 11,2 % | 9,6 % |
| 17 let | 10,5 % | 9,5 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
Sandero podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
Sandero na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u Sandero na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik Sandero obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Dacia Sandero
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Dacia Sandero | Všechna auta |
|---|---|---|
| 1 rok | 14 800 km | 17 700 km |
| 2 roky | 30 000 km | 38 500 km |
| 3 roky | 35 500 km | 61 900 km |
| 4 roky | 37 600 km | 69 600 km |
| 5 let | 41 800 km | 85 500 km |
| 6 let | 46 900 km | 94 300 km |
| 7 let | 58 400 km | 116 300 km |
| 8 let | 63 200 km | 129 000 km |
| 9 let | 73 500 km | 146 400 km |
| 10 let | 84 000 km | 162 400 km |
| 11 let | 94 500 km | 168 800 km |
| 12 let | 106 700 km | 183 600 km |
| 13 let | 111 900 km | 185 900 km |
| 14 let | 124 200 km | 199 400 km |
| 15 let | 133 800 km | 196 600 km |
| 16 let | 141 100 km | 208 300 km |
| 17 let | 146 700 km | 215 500 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Dacia Sandero? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalMalá auta
Srovnat s…
- Sandero vs. Škoda Fabia −5 % proti průměru
- Sandero vs. Škoda Felicia −3 % proti průměru
- Sandero vs. Peugeot 206 +6 % proti průměru
- Sandero vs. Volkswagen Polo −5 % proti průměru
Dacia
Další modely Dacia
- Dacia Duster +33 % proti průměru
- Dacia Logan +44 % proti průměru
- Dacia Dokker +100 % proti průměru
- Dacia Lodgy +93 % proti průměru
- Dacia Jogger +23 % proti průměru
- Dacia Solenza +51 % proti průměru