Srovnání podle STK · Malá auta
Dacia Logan vs. Fiat Punto
Dacia Logan má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 36 % častěji než Fiat Punto stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Logan +44 % proti průměru, Punto +6 % proti průměru.
| Dacia Logan | Fiat Punto | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 8,9 % | 9,8 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | +44 % | +6 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 10,2 roku | 17,4 roku |
| Prohlídek v datech | 71 630 | 75 764 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Dacia Logan
- Fiat Punto
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Dacia Logan | Fiat Punto | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 3 roky | 4,1 % | 4,9 % | 2,4 % |
| 4 roky | 5,3 % | 6,8 % | 3,3 % |
| 5 let | 4,9 % | 3,8 % | 2,9 % |
| 6 let | 6,7 % | 7,6 % | 4,0 % |
| 7 let | 6,2 % | 4,8 % | 4,0 % |
| 8 let | 8,2 % | 8,6 % | 5,2 % |
| 9 let | 8,5 % | 6,7 % | 5,2 % |
| 10 let | 11,2 % | 7,4 % | 6,4 % |
| 11 let | 9,1 % | 7,7 % | 6,6 % |
| 12 let | 11,1 % | 8,5 % | 7,7 % |
| 13 let | 10,7 % | 8,0 % | 7,7 % |
| 14 let | 11,7 % | 8,5 % | 8,7 % |
| 15 let | 11,5 % | 8,4 % | 8,8 % |
| 16 let | 11,9 % | 10,4 % | 9,6 % |
| 17 let | 12,3 % | 9,3 % | 9,5 % |
| 18 let | 12,4 % | 10,6 % | 10,0 % |
| 19 let | 13,7 % | 10,4 % | 10,0 % |
| 20 let | 12,3 % | 11,0 % | 10,4 % |
| 21 let | 15,9 % | 10,8 % | 10,5 % |
| 22 let | – | 12,0 % | 10,8 % |
| 23 let | – | 11,6 % | 10,8 % |
| 24 let | – | 12,0 % | 11,0 % |
| 25 let | – | 11,9 % | 11,3 % |
| 26 let | – | 12,2 % | 11,2 % |
| 27 let | – | 11,0 % | 11,0 % |
| 28 let | – | 11,5 % | 10,9 % |
| 29 let | – | 11,7 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Logan | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 55 410 | 8,3 % | +36 % |
| Nafta | 7 930 | 11,1 % | +59 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 8 295 | 10,8 % | +84 % |
| Punto | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 65 601 | 9,7 % | +5 % |
| Nafta | 6 175 | 9,7 % | +5 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 3 500 | 10,5 % | +40 % |
Vybíráte mezi Logan a Punto? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Dacia Logan · Fiat Punto · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání