Spolehlivost podle STK · 75 764 prohlídek · Malá auta · Itálie
Fiat Punto
Při pravidelné technické kontrole má Fiat Punto vážnou nebo nebezpečnou závadu v 9,8 % případů. Auta na STK jsou v průměru 17,4 roku stará; proti všem osobním autům stejného stáří je to +6 % proti průměru. Typický vůz ve věku 8 let má najeto 87 000 km.
- Neúspěšných prohlídek
- 9,8%
- závada B nebo C
- Proti průměru
- +6%
- auta stejného stáří
- Průměrné stáří
- 17,4let
- při prohlídce
- Prohlídek v datech
- 75 764
- pravidelné, osobní
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
První pravidelná kontrola je ve 4 letech, pak každé 2 roky. Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami.
- Fiat Punto
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Fiat Punto | Všechna osobní auta |
|---|---|---|
| 3 roky | 4,9 % | 2,4 % |
| 4 roky | 6,8 % | 3,3 % |
| 5 let | 3,8 % | 2,9 % |
| 6 let | 7,6 % | 4,0 % |
| 7 let | 4,8 % | 4,0 % |
| 8 let | 8,6 % | 5,2 % |
| 9 let | 6,7 % | 5,2 % |
| 10 let | 7,4 % | 6,4 % |
| 11 let | 7,7 % | 6,6 % |
| 12 let | 8,5 % | 7,7 % |
| 13 let | 8,0 % | 7,7 % |
| 14 let | 8,5 % | 8,7 % |
| 15 let | 8,4 % | 8,8 % |
| 16 let | 10,4 % | 9,6 % |
| 17 let | 9,3 % | 9,5 % |
| 18 let | 10,6 % | 10,0 % |
| 19 let | 10,4 % | 10,0 % |
| 20 let | 11,0 % | 10,4 % |
| 21 let | 10,8 % | 10,5 % |
| 22 let | 12,0 % | 10,8 % |
| 23 let | 11,6 % | 10,8 % |
| 24 let | 12,0 % | 11,0 % |
| 25 let | 11,9 % | 11,3 % |
| 26 let | 12,2 % | 11,2 % |
| 27 let | 11,0 % | 11,0 % |
| 28 let | 11,5 % | 10,9 % |
| 29 let | 11,7 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Ročníky
Punto podle ročníku
Rok první registrace: neúspěšné prohlídky, nájezd, paliva a závady aut jednoho ročníku proti všem autům stejného roku.
Palivo
Punto na benzín, naftu, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
Závady
Na co se u Punto na STK nejčastěji přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = všechna osobní auta.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly.
Nájezd
Kolik Punto obvykle najede
Stav tachometru při poslední prohlídce každého vozu v datech. Polovina aut daného stáří má najeto méně než medián, čtvrtina méně než dolní kvartil.
- Fiat Punto
- Všechna auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Fiat Punto | Všechna auta |
|---|---|---|
| 7 let | 68 500 km | 116 300 km |
| 8 let | 87 300 km | 129 000 km |
| 9 let | 88 800 km | 146 400 km |
| 10 let | 119 800 km | 162 400 km |
| 11 let | 113 000 km | 168 800 km |
| 12 let | 132 900 km | 183 600 km |
| 13 let | 139 000 km | 185 900 km |
| 14 let | 145 600 km | 199 400 km |
| 15 let | 142 100 km | 196 600 km |
| 16 let | 152 300 km | 208 300 km |
| 17 let | 161 000 km | 215 500 km |
| 18 let | 164 700 km | 225 900 km |
| 19 let | 167 300 km | 226 200 km |
| 20 let | 167 300 km | 229 400 km |
| 21 let | 163 900 km | 227 600 km |
| 22 let | 160 200 km | 227 100 km |
| 23 let | 160 600 km | 225 400 km |
| 24 let | 160 400 km | 223 500 km |
| 25 let | 156 000 km | 218 400 km |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), poslední prohlídka každého vozu
Kupujete Fiat Punto? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalMalá auta
Srovnat s…
- Punto vs. Škoda Fabia −5 % proti průměru
- Punto vs. Škoda Felicia −3 % proti průměru
- Punto vs. Peugeot 206 +6 % proti průměru
- Punto vs. Volkswagen Polo −5 % proti průměru
Fiat
Další modely Fiat
- Fiat Panda +9 % proti průměru
- Fiat Ducato na úrovni průměru
- Fiat Stilo +9 % proti průměru
- Fiat 500 +19 % proti průměru
- Fiat Dobló +31 % proti průměru
- Fiat Bravo +17 % proti průměru
- Fiat Tipo +11 % proti průměru
- Fiat Freemont +58 % proti průměru
- Fiat Scudo +32 % proti průměru
- Fiat Croma na úrovni průměru
- Fiat Seicento +12 % proti průměru
- Fiat Sedici −3 % proti průměru