Srovnání podle STK · Malá auta

Fiat Punto vs. Volkswagen Polo

Fiat Punto má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 11 % častěji než Volkswagen Polo stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Punto +6 % proti průměru, Polo −5 % proti průměru.

Fiat PuntoVolkswagen Polo
Neúspěšných prohlídek9,8 %8,3 %
Proti průměru (stejné stáří)+6 %−5 %
Průměrné stáří při prohlídce17,4 roku16,2 roku
Prohlídek v datech75 764127 131

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Polo: 10,6 % Fiat Punto: 11,7 %
  • Fiat Punto
  • Volkswagen Polo
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFiat PuntoVolkswagen PoloVšechna osobní auta
3 roky4,9 %2,0 %2,4 %
4 roky6,8 %2,6 %3,3 %
5 let3,8 %2,6 %2,9 %
6 let7,6 %3,3 %4,0 %
7 let4,8 %3,7 %4,0 %
8 let8,6 %4,3 %5,2 %
9 let6,7 %4,8 %5,2 %
10 let7,4 %5,2 %6,4 %
11 let7,7 %5,9 %6,6 %
12 let8,5 %6,9 %7,7 %
13 let8,0 %7,1 %7,7 %
14 let8,5 %8,7 %8,7 %
15 let8,4 %8,3 %8,8 %
16 let10,4 %10,0 %9,6 %
17 let9,3 %9,4 %9,5 %
18 let10,6 %9,7 %10,0 %
19 let10,4 %9,4 %10,0 %
20 let11,0 %9,7 %10,4 %
21 let10,8 %9,9 %10,5 %
22 let12,0 %10,4 %10,8 %
23 let11,6 %11,0 %10,8 %
24 let12,0 %10,0 %11,0 %
25 let11,9 %9,7 %11,3 %
26 let12,2 %10,6 %11,2 %
27 let11,0 %12,7 %11,0 %
28 let11,5 %13,4 %10,9 %
29 let11,7 %10,6 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříPuntoPoloVšechna autaNajeto – PuntoNajeto – Polo
3 roky 4,9 % 2,0 % 2,4 % – 39 000 km
4 roky 6,8 % 2,6 % 3,3 % – 49 000 km
5 let 3,8 % 2,6 % 2,9 % – 58 000 km
6 let 7,6 % 3,3 % 4,0 % – 66 000 km
7 let 4,8 % 3,7 % 4,0 % 68 000 km 80 000 km
8 let 8,6 % 4,3 % 5,2 % 87 000 km 88 000 km
9 let 6,7 % 4,8 % 5,2 % 89 000 km 98 000 km
10 let 7,4 % 5,2 % 6,4 % 120 000 km 109 000 km
11 let 7,7 % 5,9 % 6,6 % 113 000 km 124 000 km
12 let 8,5 % 6,9 % 7,7 % 133 000 km 139 000 km
13 let 8,0 % 7,1 % 7,7 % 139 000 km 144 000 km
14 let 8,5 % 8,7 % 8,7 % 146 000 km 154 000 km
15 let 8,4 % 8,3 % 8,8 % 142 000 km 153 000 km
16 let 10,4 % 10,0 % 9,6 % 152 000 km 152 000 km
17 let 9,3 % 9,4 % 9,5 % 161 000 km 158 000 km
18 let 10,6 % 9,7 % 10,0 % 165 000 km 169 000 km
19 let 10,4 % 9,4 % 10,0 % 167 000 km 177 000 km
20 let 11,0 % 9,7 % 10,4 % 167 000 km 180 000 km
21 let 10,8 % 9,9 % 10,5 % 164 000 km 184 000 km
22 let 12,0 % 10,4 % 10,8 % 160 000 km 185 000 km
23 let 11,6 % 11,0 % 10,8 % 161 000 km 187 000 km
24 let 12,0 % 10,0 % 11,0 % 160 000 km 183 000 km
25 let 11,9 % 9,7 % 11,3 % 156 000 km 181 000 km
26 let 12,2 % 10,6 % 11,2 % – –
27 let 11,0 % 12,7 % 11,0 % – –
28 let 11,5 % 13,4 % 10,9 % – –
29 let 11,7 % 10,6 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadPuntoPoloVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 67,6 45,5 52,2
Kabina a karoserie 6.2 53,1 38,0 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 52,7 36,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 41,0 31,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 24,8 17,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 15,3 13,3 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 6,6 11,9 11,3
Stav skel 3.2 7,3 8,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Fiat Punto
PuntoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín65 6019,7 %+5 %
Nafta6 1759,7 %+5 %
Plyn (LPG, CNG)3 50010,5 %+40 %
Volkswagen Polo
PoloProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín105 4338,1 %−6 %
Nafta19 3329,2 %−3 %
Plyn (LPG, CNG)1 63110,7 %+26 %

Vybíráte mezi Punto a Polo? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Fiat Punto · Volkswagen Polo · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání