Srovnání podle STK · Malá auta

Fiat Punto vs. Škoda Fabia

Fiat Punto má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 11 % častěji než Škoda Fabia stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Punto +6 % proti průměru, Fabia −5 % proti průměru.

Fiat PuntoŠkoda Fabia
Neúspěšných prohlídek9,8 %7,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+6 %−5 %
Průměrné stáří při prohlídce17,4 roku14,9 roku
Prohlídek v datech75 7641 670 439

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Škoda Fabia: 9,9 % Fiat Punto: 11,7 %
  • Fiat Punto
  • Škoda Fabia
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFiat PuntoŠkoda FabiaVšechna osobní auta
0 let–2,6 %1,7 %
1 rok–4,7 %2,6 %
2 roky–5,9 %2,8 %
3 roky4,9 %1,7 %2,4 %
4 roky6,8 %2,3 %3,3 %
5 let3,8 %2,2 %2,9 %
6 let7,6 %2,9 %4,0 %
7 let4,8 %3,1 %4,0 %
8 let8,6 %4,3 %5,2 %
9 let6,7 %4,1 %5,2 %
10 let7,4 %5,4 %6,4 %
11 let7,7 %5,3 %6,6 %
12 let8,5 %6,9 %7,7 %
13 let8,0 %6,8 %7,7 %
14 let8,5 %8,3 %8,7 %
15 let8,4 %8,5 %8,8 %
16 let10,4 %9,7 %9,6 %
17 let9,3 %9,2 %9,5 %
18 let10,6 %10,1 %10,0 %
19 let10,4 %9,6 %10,0 %
20 let11,0 %10,2 %10,4 %
21 let10,8 %10,3 %10,5 %
22 let12,0 %10,9 %10,8 %
23 let11,6 %11,0 %10,8 %
24 let12,0 %11,7 %11,0 %
25 let11,9 %11,5 %11,3 %
26 let12,2 %9,9 %11,2 %
27 let11,0 %–11,0 %
28 let11,5 %–10,9 %
29 let11,7 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříPuntoFabiaVšechna autaNajeto – PuntoNajeto – Fabia
0 let – 2,6 % 1,7 % – –
1 rok – 4,7 % 2,6 % – 14 000 km
2 roky – 5,9 % 2,8 % – 30 000 km
3 roky 4,9 % 1,7 % 2,4 % – 51 000 km
4 roky 6,8 % 2,3 % 3,3 % – 53 000 km
5 let 3,8 % 2,2 % 2,9 % – 66 000 km
6 let 7,6 % 2,9 % 4,0 % – 72 000 km
7 let 4,8 % 3,1 % 4,0 % 68 000 km 90 000 km
8 let 8,6 % 4,3 % 5,2 % 87 000 km 103 000 km
9 let 6,7 % 4,1 % 5,2 % 89 000 km 112 000 km
10 let 7,4 % 5,4 % 6,4 % 120 000 km 127 000 km
11 let 7,7 % 5,3 % 6,6 % 113 000 km 139 000 km
12 let 8,5 % 6,9 % 7,7 % 133 000 km 154 000 km
13 let 8,0 % 6,8 % 7,7 % 139 000 km 154 000 km
14 let 8,5 % 8,3 % 8,7 % 146 000 km 170 000 km
15 let 8,4 % 8,5 % 8,8 % 142 000 km 165 000 km
16 let 10,4 % 9,7 % 9,6 % 152 000 km 178 000 km
17 let 9,3 % 9,2 % 9,5 % 161 000 km 182 000 km
18 let 10,6 % 10,1 % 10,0 % 165 000 km 194 000 km
19 let 10,4 % 9,6 % 10,0 % 167 000 km 194 000 km
20 let 11,0 % 10,2 % 10,4 % 167 000 km 200 000 km
21 let 10,8 % 10,3 % 10,5 % 164 000 km 195 000 km
22 let 12,0 % 10,9 % 10,8 % 160 000 km 197 000 km
23 let 11,6 % 11,0 % 10,8 % 161 000 km 197 000 km
24 let 12,0 % 11,7 % 11,0 % 160 000 km 200 000 km
25 let 11,9 % 11,5 % 11,3 % 156 000 km 199 000 km
26 let 12,2 % 9,9 % 11,2 % – –
27 let 11,0 % – 11,0 % – –
28 let 11,5 % – 10,9 % – –
29 let 11,7 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadPuntoFabiaVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 67,6 40,5 52,2
Kabina a karoserie 6.2 53,1 37,3 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 52,7 35,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 41,0 35,9 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 24,8 16,9 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 15,3 11,8 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 6,6 9,3 11,3
Stav skel 3.2 7,3 8,3 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Fiat Punto
PuntoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín65 6019,7 %+5 %
Nafta6 1759,7 %+5 %
Plyn (LPG, CNG)3 50010,5 %+40 %
Škoda Fabia
FabiaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 401 4697,6 %−7 %
Nafta227 0158,8 %+3 %
Plyn (LPG, CNG)39 13411,3 %+28 %

Vybíráte mezi Punto a Fabia? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Fiat Punto · Škoda Fabia · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání