Srovnání podle STK · Malá auta

Dacia Sandero vs. Ford Fusion

Dacia Sandero má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 46 % častěji než Ford Fusion stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Sandero +32 % proti průměru, Fusion −10 % proti průměru.

Dacia SanderoFord Fusion
Neúspěšných prohlídek6,5 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)+32 %−10 %
Průměrné stáří při prohlídce8,0 roku14,7 roku
Prohlídek v datech66 45097 927

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 6 9 12 15 18 21 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Ford Fusion: 11,7 % Dacia Sandero: 10,5 %
  • Dacia Sandero
  • Ford Fusion
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia SanderoFord FusionVšechna osobní auta
3 roky2,8 %–2,4 %
4 roky4,3 %–3,3 %
5 let4,2 %–2,9 %
6 let5,6 %–4,0 %
7 let5,5 %4,5 %4,0 %
8 let7,3 %3,9 %5,2 %
9 let7,0 %3,9 %5,2 %
10 let8,5 %5,4 %6,4 %
11 let8,5 %4,8 %6,6 %
12 let10,0 %5,7 %7,7 %
13 let9,7 %5,6 %7,7 %
14 let11,2 %7,5 %8,7 %
15 let11,0 %7,8 %8,8 %
16 let11,2 %9,6 %9,6 %
17 let10,5 %9,3 %9,5 %
18 let–10,0 %10,0 %
19 let–10,4 %10,0 %
20 let–11,0 %10,4 %
21 let–11,2 %10,5 %
22 let–14,0 %10,8 %
23 let–11,7 %10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříSanderoFusionVšechna autaNajeto – SanderoNajeto – Fusion
3 roky 2,8 % – 2,4 % 36 000 km –
4 roky 4,3 % – 3,3 % 38 000 km –
5 let 4,2 % – 2,9 % 42 000 km –
6 let 5,6 % – 4,0 % 47 000 km –
7 let 5,5 % 4,5 % 4,0 % 58 000 km –
8 let 7,3 % 3,9 % 5,2 % 63 000 km –
9 let 7,0 % 3,9 % 5,2 % 73 000 km –
10 let 8,5 % 5,4 % 6,4 % 84 000 km 130 000 km
11 let 8,5 % 4,8 % 6,6 % 94 000 km 129 000 km
12 let 10,0 % 5,7 % 7,7 % 107 000 km 121 000 km
13 let 9,7 % 5,6 % 7,7 % 112 000 km 108 000 km
14 let 11,2 % 7,5 % 8,7 % 124 000 km 119 000 km
15 let 11,0 % 7,8 % 8,8 % 134 000 km 120 000 km
16 let 11,2 % 9,6 % 9,6 % 141 000 km 135 000 km
17 let 10,5 % 9,3 % 9,5 % 147 000 km 149 000 km
18 let – 10,0 % 10,0 % – 164 000 km
19 let – 10,4 % 10,0 % – 174 000 km
20 let – 11,0 % 10,4 % – 186 000 km
21 let – 11,2 % 10,5 % – 192 000 km
22 let – 14,0 % 10,8 % – 193 000 km
23 let – 11,7 % 10,8 % – 193 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadSanderoFusionVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 10,4 43,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 11,3 40,4 43,2
Kabina a karoserie 6.2 8,5 33,6 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 9,0 29,9 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 4,8 12,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 4,9 12,4 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 2,5 8,4 11,3
Stav skel 3.2 3,3 6,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Sandero
SanderoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 9176,2 %+25 %
Nafta2 5629,6 %+62 %
Plyn (LPG, CNG)5 8748,7 %+80 %
Ford Fusion
FusionProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín84 8817,1 %−15 %
Nafta9 74310,9 %+17 %
Plyn (LPG, CNG)3 03911,7 %+41 %

Vybíráte mezi Sandero a Fusion? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Sandero · Ford Fusion · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání