Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Ford Focus vs. Mitsubishi Lancer

Ford Focus má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 11 % častěji než Mitsubishi Lancer stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Focus +19 % proti průměru, Lancer +7 % proti průměru.

Ford FocusMitsubishi Lancer
Neúspěšných prohlídek9,7 %7,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+19 %+7 %
Průměrné stáří při prohlídce14,5 roku12,8 roku
Prohlídek v datech329 43010 762

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 27 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,0 % Mitsubishi Lancer: 0,0 % Ford Focus: 16,6 %
  • Ford Focus
  • Mitsubishi Lancer
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFord FocusMitsubishi LancerVšechna osobní auta
1 rok3,9 %–2,6 %
2 roky2,4 %–2,8 %
3 roky2,7 %1,9 %2,4 %
4 roky3,6 %3,6 %3,3 %
5 let4,1 %1,9 %2,9 %
6 let6,0 %2,4 %4,0 %
7 let5,7 %4,4 %4,0 %
8 let6,8 %6,5 %5,2 %
9 let7,1 %6,3 %5,2 %
10 let8,0 %8,3 %6,4 %
11 let8,5 %8,9 %6,6 %
12 let9,4 %8,4 %7,7 %
13 let9,6 %8,8 %7,7 %
14 let9,9 %8,2 %8,7 %
15 let10,1 %9,1 %8,8 %
16 let10,5 %11,1 %9,6 %
17 let10,7 %9,1 %9,5 %
18 let11,2 %9,3 %10,0 %
19 let11,7 %11,8 %10,0 %
20 let12,3 %15,6 %10,4 %
21 let12,3 %12,2 %10,5 %
22 let13,1 %9,9 %10,8 %
23 let13,1 %6,3 %10,8 %
24 let13,2 %6,6 %11,0 %
25 let16,4 %10,7 %11,3 %
26 let14,9 %0,0 %11,2 %
27 let16,6 %–11,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříFocusLancerVšechna autaNajeto – FocusNajeto – Lancer
1 rok 3,9 % – 2,6 % 24 000 km –
2 roky 2,4 % – 2,8 % 48 000 km –
3 roky 2,7 % 1,9 % 2,4 % 79 000 km –
4 roky 3,6 % 3,6 % 3,3 % 90 000 km –
5 let 4,1 % 1,9 % 2,9 % 103 000 km –
6 let 6,0 % 2,4 % 4,0 % 112 000 km –
7 let 5,7 % 4,4 % 4,0 % 109 000 km 85 000 km
8 let 6,8 % 6,5 % 5,2 % 125 000 km 101 000 km
9 let 7,1 % 6,3 % 5,2 % 155 000 km 115 000 km
10 let 8,0 % 8,3 % 6,4 % 167 000 km 130 000 km
11 let 8,5 % 8,9 % 6,6 % 183 000 km 136 000 km
12 let 9,4 % 8,4 % 7,7 % 199 000 km 147 000 km
13 let 9,6 % 8,8 % 7,7 % 194 000 km 162 000 km
14 let 9,9 % 8,2 % 8,7 % 204 000 km 174 000 km
15 let 10,1 % 9,1 % 8,8 % 213 000 km 174 000 km
16 let 10,5 % 11,1 % 9,6 % 223 000 km 183 000 km
17 let 10,7 % 9,1 % 9,5 % 226 000 km 190 000 km
18 let 11,2 % 9,3 % 10,0 % 231 000 km 187 000 km
19 let 11,7 % 11,8 % 10,0 % 229 000 km 161 000 km
20 let 12,3 % 15,6 % 10,4 % 231 000 km 157 000 km
21 let 12,3 % 12,2 % 10,5 % 227 000 km 171 000 km
22 let 13,1 % 9,9 % 10,8 % 226 000 km 154 000 km
23 let 13,1 % 6,3 % 10,8 % 224 000 km 154 000 km
24 let 13,2 % 6,6 % 11,0 % 224 000 km –
25 let 16,4 % 10,7 % 11,3 % 222 000 km 175 000 km
26 let 14,9 % 0,0 % 11,2 % – –
27 let 16,6 % – 11,0 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadFocusLancerVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 51,6 29,5 52,2
Kabina a karoserie 6.2 47,1 25,3 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 46,1 31,8 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 36,4 21,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 19,7 9,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 14,9 9,3 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 13,8 11,6 11,3
Stav skel 3.2 8,6 6,8 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Ford Focus
FocusProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín190 0278,9 %+9 %
Nafta129 29010,8 %+32 %
Plyn (LPG, CNG)9 11511,5 %+34 %
Mitsubishi Lancer
LancerProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8 9767,6 %+6 %
Nafta7899,1 %+12 %
Plyn (LPG, CNG)63811,1 %+63 %

Vybíráte mezi Focus a Lancer? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Ford Focus · Mitsubishi Lancer · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání