Srovnání podle STK · MPV

Ford S -Max vs. Volkswagen Touran

Ford S -Max má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 17 % častěji než Volkswagen Touran stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je S -Max +6 % proti průměru, Touran −9 % proti průměru.

Ford S -MaxVolkswagen Touran
Neúspěšných prohlídek7,5 %6,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+6 %−9 %
Průměrné stáří při prohlídce11,7 roku13,1 roku
Prohlídek v datech64 290176 608

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 8 11 14 17 20 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Volkswagen Touran: 11,8 % Ford S -Max: 11,1 %
  • Ford S -Max
  • Volkswagen Touran
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříFord S -MaxVolkswagen TouranVšechna osobní auta
1 rok–4,5 %2,6 %
3 roky4,0 %1,9 %2,4 %
4 roky4,0 %3,1 %3,3 %
5 let3,2 %2,6 %2,9 %
6 let4,6 %3,0 %4,0 %
7 let3,7 %3,6 %4,0 %
8 let5,3 %4,3 %5,2 %
9 let5,7 %4,3 %5,2 %
10 let6,5 %5,6 %6,4 %
11 let7,2 %5,8 %6,6 %
12 let7,5 %6,3 %7,7 %
13 let7,8 %6,9 %7,7 %
14 let8,5 %7,4 %8,7 %
15 let8,7 %8,1 %8,8 %
16 let10,3 %8,4 %9,6 %
17 let11,2 %9,2 %9,5 %
18 let12,3 %8,7 %10,0 %
19 let13,6 %10,3 %10,0 %
20 let11,1 %10,9 %10,4 %
21 let–12,1 %10,5 %
22 let–11,3 %10,8 %
23 let–11,8 %10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříS -MaxTouranVšechna autaNajeto – S -MaxNajeto – Touran
1 rok – 4,5 % 2,6 % – 24 000 km
3 roky 4,0 % 1,9 % 2,4 % 89 000 km 77 000 km
4 roky 4,0 % 3,1 % 3,3 % 112 000 km 111 000 km
5 let 3,2 % 2,6 % 2,9 % 128 000 km 113 000 km
6 let 4,6 % 3,0 % 4,0 % 138 000 km 142 000 km
7 let 3,7 % 3,6 % 4,0 % 163 000 km 148 000 km
8 let 5,3 % 4,3 % 5,2 % 176 000 km 166 000 km
9 let 5,7 % 4,3 % 5,2 % 192 000 km 190 000 km
10 let 6,5 % 5,6 % 6,4 % 204 000 km 199 000 km
11 let 7,2 % 5,8 % 6,6 % 225 000 km 210 000 km
12 let 7,5 % 6,3 % 7,7 % 231 000 km 218 000 km
13 let 7,8 % 6,9 % 7,7 % 240 000 km 224 000 km
14 let 8,5 % 7,4 % 8,7 % 253 000 km 233 000 km
15 let 8,7 % 8,1 % 8,8 % 265 000 km 240 000 km
16 let 10,3 % 8,4 % 9,6 % 271 000 km 252 000 km
17 let 11,2 % 9,2 % 9,5 % 279 000 km 264 000 km
18 let 12,3 % 8,7 % 10,0 % 282 000 km 275 000 km
19 let 13,6 % 10,3 % 10,0 % 283 000 km 284 000 km
20 let 11,1 % 10,9 % 10,4 % 282 000 km 289 000 km
21 let – 12,1 % 10,5 % – 295 000 km
22 let – 11,3 % 10,8 % – 298 000 km
23 let – 11,8 % 10,8 % – 295 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadS -MaxTouranVšechna auta
Kabina a karoserie 6.2 24,2 31,3 43,0
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 25,1 30,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 28,5 27,5 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 22,1 18,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 11,4 14,6 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 12,4 8,5 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 11,6 12,2 15,6
Stav skel 3.2 8,1 9,2 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Ford S -Max
S -MaxProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 6166,7 %≈ průměr
Nafta58 0767,5 %+7 %
Plyn (LPG, CNG)46012,8 %+51 %
Volkswagen Touran
TouranProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín31 1646,3 %−6 %
Nafta138 8546,9 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)6 2749,1 %+19 %

Vybíráte mezi S -Max a Touran? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Ford S -Max · Volkswagen Touran · žebříček segmentu MPV · další srovnání