Srovnání podle STK · MPV

Mercedes-Benz R vs. Volkswagen Touran

Ve spolehlivosti podle STK se Mercedes-Benz R a Volkswagen Touran stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je R −11 % proti průměru, Touran −9 % proti průměru.

Mercedes-Benz RVolkswagen Touran
Neúspěšných prohlídek7,2 %6,9 %
Proti průměru (stejné stáří)−11 %−9 %
Průměrné stáří při prohlídce13,6 roku13,1 roku
Prohlídek v datech3 868176 608

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 8 11 14 17 20 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Volkswagen Touran: 11,8 % Mercedes-Benz R: 5,4 %
  • Mercedes-Benz R
  • Volkswagen Touran
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMercedes-Benz RVolkswagen TouranVšechna osobní auta
1 rok–4,5 %2,6 %
3 roky–1,9 %2,4 %
4 roky–3,1 %3,3 %
5 let–2,6 %2,9 %
6 let–3,0 %4,0 %
7 let–3,6 %4,0 %
8 let7,7 %4,3 %5,2 %
9 let7,1 %4,3 %5,2 %
10 let6,0 %5,6 %6,4 %
11 let4,3 %5,8 %6,6 %
12 let7,3 %6,3 %7,7 %
13 let7,6 %6,9 %7,7 %
14 let7,2 %7,4 %8,7 %
15 let6,8 %8,1 %8,8 %
16 let7,2 %8,4 %9,6 %
17 let11,0 %9,2 %9,5 %
18 let8,7 %8,7 %10,0 %
19 let5,4 %10,3 %10,0 %
20 let–10,9 %10,4 %
21 let–12,1 %10,5 %
22 let–11,3 %10,8 %
23 let–11,8 %10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříRTouranVšechna autaNajeto – RNajeto – Touran
1 rok – 4,5 % 2,6 % – 24 000 km
3 roky – 1,9 % 2,4 % – 77 000 km
4 roky – 3,1 % 3,3 % – 111 000 km
5 let – 2,6 % 2,9 % – 113 000 km
6 let – 3,0 % 4,0 % – 142 000 km
7 let – 3,6 % 4,0 % – 148 000 km
8 let 7,7 % 4,3 % 5,2 % – 166 000 km
9 let 7,1 % 4,3 % 5,2 % – 190 000 km
10 let 6,0 % 5,6 % 6,4 % – 199 000 km
11 let 4,3 % 5,8 % 6,6 % – 210 000 km
12 let 7,3 % 6,3 % 7,7 % 261 000 km 218 000 km
13 let 7,6 % 6,9 % 7,7 % 265 000 km 224 000 km
14 let 7,2 % 7,4 % 8,7 % 275 000 km 233 000 km
15 let 6,8 % 8,1 % 8,8 % 277 000 km 240 000 km
16 let 7,2 % 8,4 % 9,6 % 296 000 km 252 000 km
17 let 11,0 % 9,2 % 9,5 % 281 000 km 264 000 km
18 let 8,7 % 8,7 % 10,0 % 301 000 km 275 000 km
19 let 5,4 % 10,3 % 10,0 % 287 000 km 284 000 km
20 let – 10,9 % 10,4 % – 289 000 km
21 let – 12,1 % 10,5 % – 295 000 km
22 let – 11,3 % 10,8 % – 298 000 km
23 let – 11,8 % 10,8 % – 295 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadRTouranVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 34,4 30,4 52,2
Kabina a karoserie 6.2 16,4 31,3 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 24,2 27,5 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 25,7 18,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 18,5 14,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 14,7 12,2 15,6
Stav skel 3.2 9,8 9,2 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 6,0 8,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mercedes-Benz R
RProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3355,4 %−37 %
Nafta3 4087,4 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)1698,9 %+3 %
Volkswagen Touran
TouranProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín31 1646,3 %−6 %
Nafta138 8546,9 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)6 2749,1 %+19 %

Vybíráte mezi R a Touran? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mercedes-Benz R · Volkswagen Touran · žebříček segmentu MPV · další srovnání