Srovnání podle STK · Střední třída

Nissan Primera vs. Volkswagen Passat

Nissan Primera má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 29 % častěji než Volkswagen Passat stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Primera +20 % proti průměru, Passat −7 % proti průměru.

Nissan PrimeraVolkswagen Passat
Neúspěšných prohlídek12,3 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)+20 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce20,3 roku13,5 roku
Prohlídek v datech6 146399 764

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Passat: 13,1 % Nissan Primera: 8,3 %
  • Nissan Primera
  • Volkswagen Passat
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříNissan PrimeraVolkswagen PassatVšechna osobní auta
1 rok–5,6 %2,6 %
2 roky–4,2 %2,8 %
3 roky–2,1 %2,4 %
4 roky–2,7 %3,3 %
5 let–3,0 %2,9 %
6 let–4,2 %4,0 %
7 let–4,4 %4,0 %
8 let–5,1 %5,2 %
9 let–5,2 %5,2 %
10 let–6,3 %6,4 %
11 let–6,8 %6,6 %
12 let–7,2 %7,7 %
13 let–7,4 %7,7 %
14 let15,0 %7,8 %8,7 %
15 let10,7 %8,0 %8,8 %
16 let13,5 %8,4 %9,6 %
17 let11,6 %8,2 %9,5 %
18 let10,7 %9,4 %10,0 %
19 let13,3 %9,0 %10,0 %
20 let12,5 %9,0 %10,4 %
21 let14,4 %9,6 %10,5 %
22 let12,5 %9,4 %10,8 %
23 let12,9 %9,8 %10,8 %
24 let9,2 %9,6 %11,0 %
25 let11,1 %10,2 %11,3 %
26 let13,5 %10,4 %11,2 %
27 let12,1 %11,1 %11,0 %
28 let14,6 %10,3 %10,9 %
29 let8,3 %13,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříPrimeraPassatVšechna autaNajeto – PrimeraNajeto – Passat
1 rok – 5,6 % 2,6 % – 25 000 km
2 roky – 4,2 % 2,8 % – 76 000 km
3 roky – 2,1 % 2,4 % – 111 000 km
4 roky – 2,7 % 3,3 % – 137 000 km
5 let – 3,0 % 2,9 % – 151 000 km
6 let – 4,2 % 4,0 % – 167 000 km
7 let – 4,4 % 4,0 % – 188 000 km
8 let – 5,1 % 5,2 % – 199 000 km
9 let – 5,2 % 5,2 % – 224 000 km
10 let – 6,3 % 6,4 % – 238 000 km
11 let – 6,8 % 6,6 % – 248 000 km
12 let – 7,2 % 7,7 % – 261 000 km
13 let – 7,4 % 7,7 % – 268 000 km
14 let 15,0 % 7,8 % 8,7 % – 281 000 km
15 let 10,7 % 8,0 % 8,8 % 235 000 km 292 000 km
16 let 13,5 % 8,4 % 9,6 % 238 000 km 302 000 km
17 let 11,6 % 8,2 % 9,5 % 235 000 km 309 000 km
18 let 10,7 % 9,4 % 10,0 % 225 000 km 314 000 km
19 let 13,3 % 9,0 % 10,0 % 234 000 km 316 000 km
20 let 12,5 % 9,0 % 10,4 % 231 000 km 319 000 km
21 let 14,4 % 9,6 % 10,5 % 219 000 km 327 000 km
22 let 12,5 % 9,4 % 10,8 % 223 000 km 330 000 km
23 let 12,9 % 9,8 % 10,8 % 230 000 km 332 000 km
24 let 9,2 % 9,6 % 11,0 % 223 000 km 332 000 km
25 let 11,1 % 10,2 % 11,3 % 212 000 km 333 000 km
26 let 13,5 % 10,4 % 11,2 % – –
27 let 12,1 % 11,1 % 11,0 % – –
28 let 14,6 % 10,3 % 10,9 % – –
29 let 8,3 % 13,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadPrimeraPassatVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 95,2 35,6 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 74,8 30,9 43,2
Kabina a karoserie 6.2 73,1 36,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 58,9 32,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 34,4 18,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 29,3 14,2 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 15,5 10,1 11,3
Nápravy 5.1 14,0 6,0 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Nissan Primera
PrimeraProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 78612,4 %+20 %
Nafta1 92311,9 %+20 %
Plyn (LPG, CNG)29713,5 %+32 %
Volkswagen Passat
PassatProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín30 6807,8 %−4 %
Nafta360 5356,8 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)5 85810,2 %+31 %

Vybíráte mezi Primera a Passat? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Nissan Primera · Volkswagen Passat · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání