Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Opel Astra vs. Volkswagen Golf

Opel Astra má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 27 % častěji než Volkswagen Golf stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Astra +11 % proti průměru, Golf −13 % proti průměru.

Opel AstraVolkswagen Golf
Neúspěšných prohlídek8,8 %7,1 %
Proti průměru (stejné stáří)+11 %−13 %
Průměrné stáří při prohlídce14,8 roku15,2 roku
Prohlídek v datech146 751478 220

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Golf: 11,1 % Opel Astra: 12,4 %
  • Opel Astra
  • Volkswagen Golf
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříOpel AstraVolkswagen GolfVšechna osobní auta
1 rok–6,6 %2,6 %
2 roky–2,8 %2,8 %
3 roky2,1 %1,3 %2,4 %
4 roky3,0 %2,1 %3,3 %
5 let3,0 %1,6 %2,9 %
6 let3,5 %2,6 %4,0 %
7 let3,7 %2,8 %4,0 %
8 let5,1 %3,5 %5,2 %
9 let5,7 %3,9 %5,2 %
10 let7,7 %5,0 %6,4 %
11 let6,9 %4,9 %6,6 %
12 let8,6 %6,4 %7,7 %
13 let8,9 %6,7 %7,7 %
14 let10,1 %7,8 %8,7 %
15 let9,3 %7,6 %8,8 %
16 let10,4 %8,7 %9,6 %
17 let10,4 %8,6 %9,5 %
18 let11,0 %8,8 %10,0 %
19 let11,1 %9,1 %10,0 %
20 let12,1 %9,2 %10,4 %
21 let12,4 %9,5 %10,5 %
22 let12,5 %9,7 %10,8 %
23 let12,1 %9,8 %10,8 %
24 let11,4 %10,8 %11,0 %
25 let13,2 %11,3 %11,3 %
26 let12,5 %11,6 %11,2 %
27 let11,3 %11,0 %11,0 %
28 let14,2 %11,1 %10,9 %
29 let12,4 %11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříAstraGolfVšechna autaNajeto – AstraNajeto – Golf
1 rok – 6,6 % 2,6 % 22 000 km 21 000 km
2 roky – 2,8 % 2,8 % 39 000 km 39 000 km
3 roky 2,1 % 1,3 % 2,4 % 72 000 km 62 000 km
4 roky 3,0 % 2,1 % 3,3 % 89 000 km 72 000 km
5 let 3,0 % 1,6 % 2,9 % 94 000 km 87 000 km
6 let 3,5 % 2,6 % 4,0 % 115 000 km 103 000 km
7 let 3,7 % 2,8 % 4,0 % 117 000 km 117 000 km
8 let 5,1 % 3,5 % 5,2 % 133 000 km 131 000 km
9 let 5,7 % 3,9 % 5,2 % 142 000 km 149 000 km
10 let 7,7 % 5,0 % 6,4 % 157 000 km 165 000 km
11 let 6,9 % 4,9 % 6,6 % 172 000 km 173 000 km
12 let 8,6 % 6,4 % 7,7 % 188 000 km 182 000 km
13 let 8,9 % 6,7 % 7,7 % 184 000 km 185 000 km
14 let 10,1 % 7,8 % 8,7 % 194 000 km 194 000 km
15 let 9,3 % 7,6 % 8,8 % 203 000 km 198 000 km
16 let 10,4 % 8,7 % 9,6 % 218 000 km 211 000 km
17 let 10,4 % 8,6 % 9,5 % 219 000 km 224 000 km
18 let 11,0 % 8,8 % 10,0 % 224 000 km 233 000 km
19 let 11,1 % 9,1 % 10,0 % 221 000 km 236 000 km
20 let 12,1 % 9,2 % 10,4 % 223 000 km 244 000 km
21 let 12,4 % 9,5 % 10,5 % 220 000 km 253 000 km
22 let 12,5 % 9,7 % 10,8 % 221 000 km 260 000 km
23 let 12,1 % 9,8 % 10,8 % 217 000 km 263 000 km
24 let 11,4 % 10,8 % 11,0 % 211 000 km 264 000 km
25 let 13,2 % 11,3 % 11,3 % 210 000 km 262 000 km
26 let 12,5 % 11,6 % 11,2 % – –
27 let 11,3 % 11,0 % 11,0 % – –
28 let 14,2 % 11,1 % 10,9 % – –
29 let 12,4 % 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadAstraGolfVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 59,4 41,1 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 41,7 32,3 43,2
Kabina a karoserie 6.2 41,4 36,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 38,4 22,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 17,8 16,0 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 13,9 14,5 15,6
Stav skel 3.2 8,3 9,7 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 7,9 9,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Opel Astra
AstraProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín93 2118,8 %+5 %
Nafta48 2098,6 %+19 %
Plyn (LPG, CNG)3 87611,7 %+40 %
Volkswagen Golf
GolfProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín247 1546,6 %−16 %
Nafta212 5927,5 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)9 9057,8 %+8 %

Vybíráte mezi Astra a Golf? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Opel Astra · Volkswagen Golf · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání