Srovnání podle STK · Střední třída

Opel Insignia vs. Volkswagen Passat

Opel Insignia má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 32 % častěji než Volkswagen Passat stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Insignia +23 % proti průměru, Passat −7 % proti průměru.

Opel InsigniaVolkswagen Passat
Neúspěšných prohlídek7,2 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)+23 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce9,4 roku13,5 roku
Prohlídek v datech27 039399 764

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Passat: 13,1 % Opel Insignia: 12,9 %
  • Opel Insignia
  • Volkswagen Passat
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříOpel InsigniaVolkswagen PassatVšechna osobní auta
1 rok–5,6 %2,6 %
2 roky–4,2 %2,8 %
3 roky3,1 %2,1 %2,4 %
4 roky4,2 %2,7 %3,3 %
5 let4,2 %3,0 %2,9 %
6 let5,1 %4,2 %4,0 %
7 let5,8 %4,4 %4,0 %
8 let7,5 %5,1 %5,2 %
9 let6,6 %5,2 %5,2 %
10 let7,2 %6,3 %6,4 %
11 let8,5 %6,8 %6,6 %
12 let8,3 %7,2 %7,7 %
13 let9,9 %7,4 %7,7 %
14 let9,8 %7,8 %8,7 %
15 let10,2 %8,0 %8,8 %
16 let9,9 %8,4 %9,6 %
17 let12,9 %8,2 %9,5 %
18 let–9,4 %10,0 %
19 let–9,0 %10,0 %
20 let–9,0 %10,4 %
21 let–9,6 %10,5 %
22 let–9,4 %10,8 %
23 let–9,8 %10,8 %
24 let–9,6 %11,0 %
25 let–10,2 %11,3 %
26 let–10,4 %11,2 %
27 let–11,1 %11,0 %
28 let–10,3 %10,9 %
29 let–13,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříInsigniaPassatVšechna autaNajeto – InsigniaNajeto – Passat
1 rok – 5,6 % 2,6 % – 25 000 km
2 roky – 4,2 % 2,8 % – 76 000 km
3 roky 3,1 % 2,1 % 2,4 % 87 000 km 111 000 km
4 roky 4,2 % 2,7 % 3,3 % 95 000 km 137 000 km
5 let 4,2 % 3,0 % 2,9 % 123 000 km 151 000 km
6 let 5,1 % 4,2 % 4,0 % 139 000 km 167 000 km
7 let 5,8 % 4,4 % 4,0 % 150 000 km 188 000 km
8 let 7,5 % 5,1 % 5,2 % 161 000 km 199 000 km
9 let 6,6 % 5,2 % 5,2 % 183 000 km 224 000 km
10 let 7,2 % 6,3 % 6,4 % 202 000 km 238 000 km
11 let 8,5 % 6,8 % 6,6 % 223 000 km 248 000 km
12 let 8,3 % 7,2 % 7,7 % 237 000 km 261 000 km
13 let 9,9 % 7,4 % 7,7 % 239 000 km 268 000 km
14 let 9,8 % 7,8 % 8,7 % 245 000 km 281 000 km
15 let 10,2 % 8,0 % 8,8 % 237 000 km 292 000 km
16 let 9,9 % 8,4 % 9,6 % 230 000 km 302 000 km
17 let 12,9 % 8,2 % 9,5 % 225 000 km 309 000 km
18 let – 9,4 % 10,0 % – 314 000 km
19 let – 9,0 % 10,0 % – 316 000 km
20 let – 9,0 % 10,4 % – 319 000 km
21 let – 9,6 % 10,5 % – 327 000 km
22 let – 9,4 % 10,8 % – 330 000 km
23 let – 9,8 % 10,8 % – 332 000 km
24 let – 9,6 % 11,0 % – 332 000 km
25 let – 10,2 % 11,3 % – 333 000 km
26 let – 10,4 % 11,2 % – –
27 let – 11,1 % 11,0 % – –
28 let – 10,3 % 10,9 % – –
29 let – 13,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadInsigniaPassatVšechna auta
Kabina a karoserie 6.2 10,5 36,1 43,0
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 11,2 35,6 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 11,3 32,3 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 18,0 30,9 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 6,2 18,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 6,5 14,2 15,6
Stav skel 3.2 7,7 10,9 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 5,9 10,1 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Opel Insignia
InsigniaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4 0176,1 %≈ průměr
Nafta19 5807,6 %+31 %
Plyn (LPG, CNG)2429,5 %+39 %
Volkswagen Passat
PassatProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín30 6807,8 %−4 %
Nafta360 5356,8 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)5 85810,2 %+31 %

Vybíráte mezi Insignia a Passat? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Opel Insignia · Volkswagen Passat · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání