Srovnání podle STK · MPV

Renault Espace vs. Volkswagen Touran

Renault Espace má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 24 % častěji než Volkswagen Touran stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Espace +13 % proti průměru, Touran −9 % proti průměru.

Renault EspaceVolkswagen Touran
Neúspěšných prohlídek9,5 %6,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+13 %−9 %
Průměrné stáří při prohlídce15,4 roku13,1 roku
Prohlídek v datech19 244176 608

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 6 10 14 18 22 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Volkswagen Touran: 11,8 % Renault Espace: 17,5 %
  • Renault Espace
  • Volkswagen Touran
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault EspaceVolkswagen TouranVšechna osobní auta
1 rok–4,5 %2,6 %
3 roky4,4 %1,9 %2,4 %
4 roky2,9 %3,1 %3,3 %
5 let4,1 %2,6 %2,9 %
6 let7,0 %3,0 %4,0 %
7 let6,7 %3,6 %4,0 %
8 let9,6 %4,3 %5,2 %
9 let6,5 %4,3 %5,2 %
10 let8,0 %5,6 %6,4 %
11 let10,9 %5,8 %6,6 %
12 let9,8 %6,3 %7,7 %
13 let10,3 %6,9 %7,7 %
14 let8,0 %7,4 %8,7 %
15 let9,2 %8,1 %8,8 %
16 let9,6 %8,4 %9,6 %
17 let10,4 %9,2 %9,5 %
18 let9,7 %8,7 %10,0 %
19 let11,1 %10,3 %10,0 %
20 let10,8 %10,9 %10,4 %
21 let10,2 %12,1 %10,5 %
22 let11,1 %11,3 %10,8 %
23 let12,4 %11,8 %10,8 %
24 let13,6 %–11,0 %
25 let8,6 %–11,3 %
26 let13,5 %–11,2 %
27 let11,5 %–11,0 %
28 let17,5 %–10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříEspaceTouranVšechna autaNajeto – EspaceNajeto – Touran
1 rok – 4,5 % 2,6 % 22 000 km 24 000 km
3 roky 4,4 % 1,9 % 2,4 % 81 000 km 77 000 km
4 roky 2,9 % 3,1 % 3,3 % 84 000 km 111 000 km
5 let 4,1 % 2,6 % 2,9 % 121 000 km 113 000 km
6 let 7,0 % 3,0 % 4,0 % 129 000 km 142 000 km
7 let 6,7 % 3,6 % 4,0 % 146 000 km 148 000 km
8 let 9,6 % 4,3 % 5,2 % 155 000 km 166 000 km
9 let 6,5 % 4,3 % 5,2 % 177 000 km 190 000 km
10 let 8,0 % 5,6 % 6,4 % 198 000 km 199 000 km
11 let 10,9 % 5,8 % 6,6 % 227 000 km 210 000 km
12 let 9,8 % 6,3 % 7,7 % 252 000 km 218 000 km
13 let 10,3 % 6,9 % 7,7 % 246 000 km 224 000 km
14 let 8,0 % 7,4 % 8,7 % 252 000 km 233 000 km
15 let 9,2 % 8,1 % 8,8 % 256 000 km 240 000 km
16 let 9,6 % 8,4 % 9,6 % 260 000 km 252 000 km
17 let 10,4 % 9,2 % 9,5 % 263 000 km 264 000 km
18 let 9,7 % 8,7 % 10,0 % 271 000 km 275 000 km
19 let 11,1 % 10,3 % 10,0 % 261 000 km 284 000 km
20 let 10,8 % 10,9 % 10,4 % 254 000 km 289 000 km
21 let 10,2 % 12,1 % 10,5 % 250 000 km 295 000 km
22 let 11,1 % 11,3 % 10,8 % 260 000 km 298 000 km
23 let 12,4 % 11,8 % 10,8 % 262 000 km 295 000 km
24 let 13,6 % – 11,0 % 270 000 km –
25 let 8,6 % – 11,3 % 261 000 km –
26 let 13,5 % – 11,2 % – –
27 let 11,5 % – 11,0 % – –
28 let 17,5 % – 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadEspaceTouranVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 58,0 30,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 43,4 27,5 43,2
Kabina a karoserie 6.2 41,0 31,3 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 40,4 18,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 23,2 14,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 23,1 12,2 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 14,1 8,5 11,3
Stav skel 3.2 12,7 9,2 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Espace
EspaceProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 35410,6 %+17 %
Nafta14 3599,1 %+12 %
Plyn (LPG, CNG)1 27911,3 %+18 %
Volkswagen Touran
TouranProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín31 1646,3 %−6 %
Nafta138 8546,9 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)6 2749,1 %+19 %

Vybíráte mezi Espace a Touran? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Espace · Volkswagen Touran · žebříček segmentu MPV · další srovnání