Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Renault Fluence vs. Škoda Rapid

Renault Fluence má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 83 % častěji než Škoda Rapid stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Fluence +42 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Renault FluenceŠkoda Rapid
Neúspěšných prohlídek8,8 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+42 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce10,2 roku7,0 roku
Prohlídek v datech17 990233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 2 4 6 8 10 12 14 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Škoda Rapid: 7,8 % Renault Fluence: 11,4 %
  • Renault Fluence
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault FluenceŠkoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky2,6 %1,3 %2,4 %
4 roky7,9 %2,0 %3,3 %
5 let3,5 %2,2 %2,9 %
6 let5,1 %3,2 %4,0 %
7 let5,6 %2,9 %4,0 %
8 let7,9 %3,9 %5,2 %
9 let7,1 %4,0 %5,2 %
10 let9,6 %5,7 %6,4 %
11 let8,7 %6,3 %6,6 %
12 let11,4 %7,1 %7,7 %
13 let10,7 %7,8 %7,7 %
14 let13,7 %–8,7 %
15 let11,8 %–8,8 %
16 let11,4 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříFluenceRapidVšechna autaNajeto – FluenceNajeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky 2,6 % 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky 7,9 % 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let 3,5 % 2,2 % 2,9 % – 75 000 km
6 let 5,1 % 3,2 % 4,0 % – 83 000 km
7 let 5,6 % 2,9 % 4,0 % – 99 000 km
8 let 7,9 % 3,9 % 5,2 % 141 000 km 108 000 km
9 let 7,1 % 4,0 % 5,2 % 106 000 km 125 000 km
10 let 9,6 % 5,7 % 6,4 % 126 000 km 139 000 km
11 let 8,7 % 6,3 % 6,6 % 122 000 km 148 000 km
12 let 11,4 % 7,1 % 7,7 % 137 000 km 158 000 km
13 let 10,7 % 7,8 % 7,7 % 138 000 km 162 000 km
14 let 13,7 % – 8,7 % 152 000 km –
15 let 11,8 % – 8,8 % 152 000 km –
16 let 11,4 % – 9,6 % 164 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadFluenceRapidVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 21,6 7,0 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 19,8 4,4 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 10,5 6,2 43,2
Osvětlení registrační značky 4.7 9,9 2,6 11,3
Kabina a karoserie 6.2 8,4 2,4 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 7,7 1,6 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 5,1 1,8 18,1
Stav skel 3.2 5,0 3,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Fluence
FluenceProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín13 0818,1 %+32 %
Nafta3 70310,7 %+73 %
Plyn (LPG, CNG)1 14310,6 %+74 %
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi Fluence a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Fluence · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání