Srovnání podle STK · MPV

Renault Grand Espace vs. Volkswagen Touran

Ve spolehlivosti podle STK se Renault Grand Espace a Volkswagen Touran stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Grand Espace +13 % proti průměru, Touran −9 % proti průměru.

Renault Grand EspaceVolkswagen Touran
Neúspěšných prohlídek11,9 %6,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+13 %−9 %
Průměrné stáří při prohlídce21,4 roku13,1 roku
Prohlídek v datech741176 608

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 8 11 14 17 20 24 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,0 % Volkswagen Touran: 11,8 % Renault Grand Espace: 11,3 %
  • Renault Grand Espace
  • Volkswagen Touran
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault Grand EspaceVolkswagen TouranVšechna osobní auta
1 rok–4,5 %2,6 %
3 roky–1,9 %2,4 %
4 roky–3,1 %3,3 %
5 let–2,6 %2,9 %
6 let–3,0 %4,0 %
7 let–3,6 %4,0 %
8 let–4,3 %5,2 %
9 let–4,3 %5,2 %
10 let–5,6 %6,4 %
11 let–5,8 %6,6 %
12 let–6,3 %7,7 %
13 let–6,9 %7,7 %
14 let–7,4 %8,7 %
15 let–8,1 %8,8 %
16 let–8,4 %9,6 %
17 let–9,2 %9,5 %
18 let–8,7 %10,0 %
19 let14,0 %10,3 %10,0 %
20 let11,8 %10,9 %10,4 %
21 let12,2 %12,1 %10,5 %
22 let9,9 %11,3 %10,8 %
23 let10,4 %11,8 %10,8 %
24 let11,3 %–11,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříGrand EspaceTouranVšechna autaNajeto – Grand EspaceNajeto – Touran
1 rok – 4,5 % 2,6 % – 24 000 km
3 roky – 1,9 % 2,4 % – 77 000 km
4 roky – 3,1 % 3,3 % – 111 000 km
5 let – 2,6 % 2,9 % – 113 000 km
6 let – 3,0 % 4,0 % – 142 000 km
7 let – 3,6 % 4,0 % – 148 000 km
8 let – 4,3 % 5,2 % – 166 000 km
9 let – 4,3 % 5,2 % – 190 000 km
10 let – 5,6 % 6,4 % – 199 000 km
11 let – 5,8 % 6,6 % – 210 000 km
12 let – 6,3 % 7,7 % – 218 000 km
13 let – 6,9 % 7,7 % – 224 000 km
14 let – 7,4 % 8,7 % – 233 000 km
15 let – 8,1 % 8,8 % – 240 000 km
16 let – 8,4 % 9,6 % – 252 000 km
17 let – 9,2 % 9,5 % – 264 000 km
18 let – 8,7 % 10,0 % – 275 000 km
19 let 14,0 % 10,3 % 10,0 % – 284 000 km
20 let 11,8 % 10,9 % 10,4 % 260 000 km 289 000 km
21 let 12,2 % 12,1 % 10,5 % 259 000 km 295 000 km
22 let 9,9 % 11,3 % 10,8 % 273 000 km 298 000 km
23 let 10,4 % 11,8 % 10,8 % 269 000 km 295 000 km
24 let 11,3 % – 11,0 % 265 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadGrand EspaceTouranVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 119,0 30,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 78,7 27,5 43,2
Kabina a karoserie 6.2 77,1 31,3 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 41,4 18,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 39,5 14,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 31,2 12,2 15,6
Nápravy 5.1 16,9 3,8 6,7
Stírače 3.4 15,8 6,1 4,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Grand Espace
Grand EspaceProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín21911,4 %+8 %
Nafta46810,5 %≈ průměr
Plyn (LPG, CNG)7917,7 %+67 %
Volkswagen Touran
TouranProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín31 1646,3 %−6 %
Nafta138 8546,9 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)6 2749,1 %+19 %

Vybíráte mezi Grand Espace a Touran? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Grand Espace · Volkswagen Touran · žebříček segmentu MPV · další srovnání