Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Renault Kadjar vs. Škoda Kodiaq

Renault Kadjar má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 44 % častěji než Škoda Kodiaq stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Kadjar na úrovni průměru, Kodiaq −30 % proti průměru.

Renault KadjarŠkoda Kodiaq
Neúspěšných prohlídek3,6 %2,2 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−30 %
Průměrné stáří při prohlídce5,5 roku4,6 roku
Prohlídek v datech8 50577 852

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 0 2 4 6 8 10 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 6,4 % Škoda Kodiaq: 3,9 % Renault Kadjar: 7,4 %
  • Renault Kadjar
  • Škoda Kodiaq
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault KadjarŠkoda KodiaqVšechna osobní auta
0 let–0,7 %1,7 %
1 rok–0,5 %2,6 %
2 roky–0,8 %2,8 %
3 roky1,7 %1,6 %2,4 %
4 roky3,2 %2,2 %3,3 %
5 let2,8 %2,2 %2,9 %
6 let4,3 %3,1 %4,0 %
7 let3,8 %3,1 %4,0 %
8 let6,8 %3,0 %5,2 %
9 let5,7 %3,9 %5,2 %
10 let7,4 %–6,4 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříKadjarKodiaqVšechna autaNajeto – KadjarNajeto – Kodiaq
0 let – 0,7 % 1,7 % – –
1 rok – 0,5 % 2,6 % – 24 000 km
2 roky – 0,8 % 2,8 % – 48 000 km
3 roky 1,7 % 1,6 % 2,4 % 52 000 km 88 000 km
4 roky 3,2 % 2,2 % 3,3 % 58 000 km 99 000 km
5 let 2,8 % 2,2 % 2,9 % 72 000 km 122 000 km
6 let 4,3 % 3,1 % 4,0 % 76 000 km 131 000 km
7 let 3,8 % 3,1 % 4,0 % 91 000 km 154 000 km
8 let 6,8 % 3,0 % 5,2 % 101 000 km 156 000 km
9 let 5,7 % 3,9 % 5,2 % 124 000 km 178 000 km
10 let 7,4 % – 6,4 % 129 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadKadjarKodiaqVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 6,4 1,8 52,2
Stav skel 3.2 2,2 4,8 10,9
Podvozek, rám a výfuk 6.1 2,3 0,7 43,2
Osvětlení registrační značky 4.7 1,6 0,1 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 1,2 0,4 15,6
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 1,1 0,7 29,3
Kola a pneumatiky 5.2 0,9 0,9 1,7
Tabulky registrační značky 0.1 0,6 0,8 5,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Kadjar
KadjarProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 3883,4 %≈ průměr
Nafta3 0833,9 %≈ průměr
Škoda Kodiaq
KodiaqProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 5012,0 %−34 %
Nafta61 4782,3 %−28 %

Vybíráte mezi Kadjar a Kodiaq? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Kadjar · Škoda Kodiaq · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání