Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Škoda Octavia vs. Subaru Impreza

Škoda Octavia má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 13 % častěji než Subaru Impreza stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Octavia −9 % proti průměru, Impreza −19 % proti průměru.

Škoda OctaviaSubaru Impreza
Neúspěšných prohlídek7,0 %7,3 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %−19 %
Průměrné stáří při prohlídce13,8 roku16,9 roku
Prohlídek v datech1 965 8839 167

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Subaru Impreza: 8,8 % Škoda Octavia: 12,1 %
  • Škoda Octavia
  • Subaru Impreza
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda OctaviaSubaru ImprezaVšechna osobní auta
0 let1,9 %–1,7 %
1 rok2,0 %–2,6 %
2 roky1,8 %–2,8 %
3 roky1,6 %0,9 %2,4 %
4 roky2,3 %5,1 %3,3 %
5 let2,2 %2,2 %2,9 %
6 let3,1 %2,5 %4,0 %
7 let3,0 %5,7 %4,0 %
8 let4,1 %6,5 %5,2 %
9 let4,0 %4,8 %5,2 %
10 let5,0 %6,2 %6,4 %
11 let5,4 %4,0 %6,6 %
12 let6,8 %5,0 %7,7 %
13 let7,2 %8,4 %7,7 %
14 let8,3 %7,6 %8,7 %
15 let8,3 %6,8 %8,8 %
16 let9,0 %7,6 %9,6 %
17 let8,8 %8,3 %9,5 %
18 let9,3 %7,2 %10,0 %
19 let9,4 %7,1 %10,0 %
20 let9,7 %7,0 %10,4 %
21 let9,8 %9,7 %10,5 %
22 let10,3 %6,8 %10,8 %
23 let10,7 %8,4 %10,8 %
24 let11,3 %10,7 %11,0 %
25 let12,1 %9,5 %11,3 %
26 let12,6 %6,7 %11,2 %
27 let12,9 %9,0 %11,0 %
28 let12,7 %8,8 %10,9 %
29 let12,1 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříOctaviaImprezaVšechna autaNajeto – OctaviaNajeto – Impreza
0 let 1,9 % – 1,7 % – –
1 rok 2,0 % – 2,6 % 21 000 km –
2 roky 1,8 % – 2,8 % 48 000 km –
3 roky 1,6 % 0,9 % 2,4 % 96 000 km 58 000 km
4 roky 2,3 % 5,1 % 3,3 % 108 000 km –
5 let 2,2 % 2,2 % 2,9 % 127 000 km –
6 let 3,1 % 2,5 % 4,0 % 139 000 km 81 000 km
7 let 3,0 % 5,7 % 4,0 % 166 000 km 92 000 km
8 let 4,1 % 6,5 % 5,2 % 177 000 km –
9 let 4,0 % 4,8 % 5,2 % 199 000 km –
10 let 5,0 % 6,2 % 6,4 % 212 000 km –
11 let 5,4 % 4,0 % 6,6 % 224 000 km 148 000 km
12 let 6,8 % 5,0 % 7,7 % 233 000 km 143 000 km
13 let 7,2 % 8,4 % 7,7 % 233 000 km 143 000 km
14 let 8,3 % 7,6 % 8,7 % 246 000 km 174 000 km
15 let 8,3 % 6,8 % 8,8 % 244 000 km 170 000 km
16 let 9,0 % 7,6 % 9,6 % 264 000 km 170 000 km
17 let 8,8 % 8,3 % 9,5 % 283 000 km 179 000 km
18 let 9,3 % 7,2 % 10,0 % 296 000 km 192 000 km
19 let 9,4 % 7,1 % 10,0 % 295 000 km 199 000 km
20 let 9,7 % 7,0 % 10,4 % 302 000 km 201 000 km
21 let 9,8 % 9,7 % 10,5 % 302 000 km 211 000 km
22 let 10,3 % 6,8 % 10,8 % 308 000 km 203 000 km
23 let 10,7 % 8,4 % 10,8 % 309 000 km 202 000 km
24 let 11,3 % 10,7 % 11,0 % 313 000 km 219 000 km
25 let 12,1 % 9,5 % 11,3 % 311 000 km 213 000 km
26 let 12,6 % 6,7 % 11,2 % – –
27 let 12,9 % 9,0 % 11,0 % – –
28 let 12,7 % 8,8 % 10,9 % – –
29 let 12,1 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadOctaviaImprezaVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 32,8 47,3 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 40,4 41,8 52,2
Kabina a karoserie 6.2 36,9 39,0 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 21,5 28,1 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 17,0 16,9 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 14,1 16,2 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 10,4 13,3 11,3
Stav skel 3.2 10,5 8,4 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Octavia
OctaviaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín496 7636,5 %−13 %
Nafta1 405 6127,0 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)56 7417,5 %+13 %
Subaru Impreza
ImprezaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín7 1846,9 %−24 %
Nafta5435,9 %−21 %
Plyn (LPG, CNG)86411,2 %+22 %

Vybíráte mezi Octavia a Impreza? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Octavia · Subaru Impreza · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání