Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Škoda Octavia vs. Volkswagen Lupo

Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Octavia a Volkswagen Lupo stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Octavia −9 % proti průměru, Lupo −7 % proti průměru.

Škoda OctaviaVolkswagen Lupo
Neúspěšných prohlídek7,0 %9,8 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce13,8 roku21,3 roku
Prohlídek v datech1 965 8838 114

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Lupo: 12,5 % Škoda Octavia: 12,1 %
  • Škoda Octavia
  • Volkswagen Lupo
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda OctaviaVolkswagen LupoVšechna osobní auta
0 let1,9 %–1,7 %
1 rok2,0 %–2,6 %
2 roky1,8 %–2,8 %
3 roky1,6 %–2,4 %
4 roky2,3 %–3,3 %
5 let2,2 %–2,9 %
6 let3,1 %–4,0 %
7 let3,0 %–4,0 %
8 let4,1 %–5,2 %
9 let4,0 %–5,2 %
10 let5,0 %–6,4 %
11 let5,4 %–6,6 %
12 let6,8 %–7,7 %
13 let7,2 %–7,7 %
14 let8,3 %–8,7 %
15 let8,3 %–8,8 %
16 let9,0 %10,8 %9,6 %
17 let8,8 %9,2 %9,5 %
18 let9,3 %11,6 %10,0 %
19 let9,4 %8,0 %10,0 %
20 let9,7 %8,1 %10,4 %
21 let9,8 %9,2 %10,5 %
22 let10,3 %10,1 %10,8 %
23 let10,7 %9,4 %10,8 %
24 let11,3 %12,2 %11,0 %
25 let12,1 %11,1 %11,3 %
26 let12,6 %14,1 %11,2 %
27 let12,9 %12,5 %11,0 %
28 let12,7 %–10,9 %
29 let12,1 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříOctaviaLupoVšechna autaNajeto – OctaviaNajeto – Lupo
0 let 1,9 % – 1,7 % – –
1 rok 2,0 % – 2,6 % 21 000 km –
2 roky 1,8 % – 2,8 % 48 000 km –
3 roky 1,6 % – 2,4 % 96 000 km –
4 roky 2,3 % – 3,3 % 108 000 km –
5 let 2,2 % – 2,9 % 127 000 km –
6 let 3,1 % – 4,0 % 139 000 km –
7 let 3,0 % – 4,0 % 166 000 km –
8 let 4,1 % – 5,2 % 177 000 km –
9 let 4,0 % – 5,2 % 199 000 km –
10 let 5,0 % – 6,4 % 212 000 km –
11 let 5,4 % – 6,6 % 224 000 km –
12 let 6,8 % – 7,7 % 233 000 km –
13 let 7,2 % – 7,7 % 233 000 km –
14 let 8,3 % – 8,7 % 246 000 km –
15 let 8,3 % – 8,8 % 244 000 km –
16 let 9,0 % 10,8 % 9,6 % 264 000 km –
17 let 8,8 % 9,2 % 9,5 % 283 000 km 186 000 km
18 let 9,3 % 11,6 % 10,0 % 296 000 km 193 000 km
19 let 9,4 % 8,0 % 10,0 % 295 000 km 188 000 km
20 let 9,7 % 8,1 % 10,4 % 302 000 km 190 000 km
21 let 9,8 % 9,2 % 10,5 % 302 000 km 190 000 km
22 let 10,3 % 10,1 % 10,8 % 308 000 km 193 000 km
23 let 10,7 % 9,4 % 10,8 % 309 000 km 198 000 km
24 let 11,3 % 12,2 % 11,0 % 313 000 km 202 000 km
25 let 12,1 % 11,1 % 11,3 % 311 000 km 200 000 km
26 let 12,6 % 14,1 % 11,2 % – –
27 let 12,9 % 12,5 % 11,0 % – –
28 let 12,7 % – 10,9 % – –
29 let 12,1 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadOctaviaLupoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 40,4 85,9 52,2
Kabina a karoserie 6.2 36,9 60,7 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 32,8 59,0 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 21,5 54,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 17,0 28,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 14,1 22,0 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 10,4 13,1 11,3
Stav skel 3.2 10,5 11,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Octavia
OctaviaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín496 7636,5 %−13 %
Nafta1 405 6127,0 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)56 7417,5 %+13 %
Volkswagen Lupo
LupoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 9349,5 %−9 %
Nafta2 08410,3 %≈ průměr
Plyn (LPG, CNG)7817,9 %+70 %

Vybíráte mezi Octavia a Lupo? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Octavia · Volkswagen Lupo · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání