Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Škoda Rapid vs. Subaru Impreza

Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Rapid a Subaru Impreza stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Rapid −22 % proti průměru, Impreza −19 % proti průměru.

Škoda RapidSubaru Impreza
Neúspěšných prohlídek3,4 %7,3 %
Proti průměru (stejné stáří)−22 %−19 %
Průměrné stáří při prohlídce7,0 roku16,9 roku
Prohlídek v datech233 4509 167

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 2 6 10 14 18 22 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Subaru Impreza: 8,8 % Škoda Rapid: 7,8 %
  • Škoda Rapid
  • Subaru Impreza
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda RapidSubaru ImprezaVšechna osobní auta
2 roky1,2 %–2,8 %
3 roky1,3 %0,9 %2,4 %
4 roky2,0 %5,1 %3,3 %
5 let2,2 %2,2 %2,9 %
6 let3,2 %2,5 %4,0 %
7 let2,9 %5,7 %4,0 %
8 let3,9 %6,5 %5,2 %
9 let4,0 %4,8 %5,2 %
10 let5,7 %6,2 %6,4 %
11 let6,3 %4,0 %6,6 %
12 let7,1 %5,0 %7,7 %
13 let7,8 %8,4 %7,7 %
14 let–7,6 %8,7 %
15 let–6,8 %8,8 %
16 let–7,6 %9,6 %
17 let–8,3 %9,5 %
18 let–7,2 %10,0 %
19 let–7,1 %10,0 %
20 let–7,0 %10,4 %
21 let–9,7 %10,5 %
22 let–6,8 %10,8 %
23 let–8,4 %10,8 %
24 let–10,7 %11,0 %
25 let–9,5 %11,3 %
26 let–6,7 %11,2 %
27 let–9,0 %11,0 %
28 let–8,8 %10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříRapidImprezaVšechna autaNajeto – RapidNajeto – Impreza
2 roky 1,2 % – 2,8 % 60 000 km –
3 roky 1,3 % 0,9 % 2,4 % 70 000 km 58 000 km
4 roky 2,0 % 5,1 % 3,3 % 95 000 km –
5 let 2,2 % 2,2 % 2,9 % 75 000 km –
6 let 3,2 % 2,5 % 4,0 % 83 000 km 81 000 km
7 let 2,9 % 5,7 % 4,0 % 99 000 km 92 000 km
8 let 3,9 % 6,5 % 5,2 % 108 000 km –
9 let 4,0 % 4,8 % 5,2 % 125 000 km –
10 let 5,7 % 6,2 % 6,4 % 139 000 km –
11 let 6,3 % 4,0 % 6,6 % 148 000 km 148 000 km
12 let 7,1 % 5,0 % 7,7 % 158 000 km 143 000 km
13 let 7,8 % 8,4 % 7,7 % 162 000 km 143 000 km
14 let – 7,6 % 8,7 % – 174 000 km
15 let – 6,8 % 8,8 % – 170 000 km
16 let – 7,6 % 9,6 % – 170 000 km
17 let – 8,3 % 9,5 % – 179 000 km
18 let – 7,2 % 10,0 % – 192 000 km
19 let – 7,1 % 10,0 % – 199 000 km
20 let – 7,0 % 10,4 % – 201 000 km
21 let – 9,7 % 10,5 % – 211 000 km
22 let – 6,8 % 10,8 % – 203 000 km
23 let – 8,4 % 10,8 % – 202 000 km
24 let – 10,7 % 11,0 % – 219 000 km
25 let – 9,5 % 11,3 % – 213 000 km
26 let – 6,7 % 11,2 % – –
27 let – 9,0 % 11,0 % – –
28 let – 8,8 % 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadRapidImprezaVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,2 47,3 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 7,0 41,8 52,2
Kabina a karoserie 6.2 2,4 39,0 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,4 28,1 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 1,8 16,9 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 1,6 16,2 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 2,6 13,3 11,3
Stav skel 3.2 3,9 8,4 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %
Subaru Impreza
ImprezaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín7 1846,9 %−24 %
Nafta5435,9 %−21 %
Plyn (LPG, CNG)86411,2 %+22 %

Vybíráte mezi Rapid a Impreza? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Rapid · Subaru Impreza · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání