Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Škoda Rapid vs. Volkswagen Lupo

Volkswagen Lupo má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 20 % častěji než Škoda Rapid stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Rapid −22 % proti průměru, Lupo −7 % proti průměru.

Škoda RapidVolkswagen Lupo
Neúspěšných prohlídek3,4 %9,8 %
Proti průměru (stejné stáří)−22 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce7,0 roku21,3 roku
Prohlídek v datech233 4508 114

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 2 5 8 11 16 19 22 25 27 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,0 % Volkswagen Lupo: 12,5 % Škoda Rapid: 7,8 %
  • Škoda Rapid
  • Volkswagen Lupo
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda RapidVolkswagen LupoVšechna osobní auta
2 roky1,2 %–2,8 %
3 roky1,3 %–2,4 %
4 roky2,0 %–3,3 %
5 let2,2 %–2,9 %
6 let3,2 %–4,0 %
7 let2,9 %–4,0 %
8 let3,9 %–5,2 %
9 let4,0 %–5,2 %
10 let5,7 %–6,4 %
11 let6,3 %–6,6 %
12 let7,1 %–7,7 %
13 let7,8 %–7,7 %
16 let–10,8 %9,6 %
17 let–9,2 %9,5 %
18 let–11,6 %10,0 %
19 let–8,0 %10,0 %
20 let–8,1 %10,4 %
21 let–9,2 %10,5 %
22 let–10,1 %10,8 %
23 let–9,4 %10,8 %
24 let–12,2 %11,0 %
25 let–11,1 %11,3 %
26 let–14,1 %11,2 %
27 let–12,5 %11,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříRapidLupoVšechna autaNajeto – RapidNajeto – Lupo
2 roky 1,2 % – 2,8 % 60 000 km –
3 roky 1,3 % – 2,4 % 70 000 km –
4 roky 2,0 % – 3,3 % 95 000 km –
5 let 2,2 % – 2,9 % 75 000 km –
6 let 3,2 % – 4,0 % 83 000 km –
7 let 2,9 % – 4,0 % 99 000 km –
8 let 3,9 % – 5,2 % 108 000 km –
9 let 4,0 % – 5,2 % 125 000 km –
10 let 5,7 % – 6,4 % 139 000 km –
11 let 6,3 % – 6,6 % 148 000 km –
12 let 7,1 % – 7,7 % 158 000 km –
13 let 7,8 % – 7,7 % 162 000 km –
16 let – 10,8 % 9,6 % – –
17 let – 9,2 % 9,5 % – 186 000 km
18 let – 11,6 % 10,0 % – 193 000 km
19 let – 8,0 % 10,0 % – 188 000 km
20 let – 8,1 % 10,4 % – 190 000 km
21 let – 9,2 % 10,5 % – 190 000 km
22 let – 10,1 % 10,8 % – 193 000 km
23 let – 9,4 % 10,8 % – 198 000 km
24 let – 12,2 % 11,0 % – 202 000 km
25 let – 11,1 % 11,3 % – 200 000 km
26 let – 14,1 % 11,2 % – –
27 let – 12,5 % 11,0 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadRapidLupoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 7,0 85,9 52,2
Kabina a karoserie 6.2 2,4 60,7 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,2 59,0 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,4 54,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 1,8 28,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 1,6 22,0 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 2,6 13,1 11,3
Stav skel 3.2 3,9 11,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %
Volkswagen Lupo
LupoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 9349,5 %−9 %
Nafta2 08410,3 %≈ průměr
Plyn (LPG, CNG)7817,9 %+70 %

Vybíráte mezi Rapid a Lupo? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Rapid · Volkswagen Lupo · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání