Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Volkswagen Golf vs. Volkswagen New Beetle

Ve spolehlivosti podle STK se Volkswagen Golf a Volkswagen New Beetle stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Golf −13 % proti průměru, New Beetle −11 % proti průměru.

Volkswagen GolfVolkswagen New Beetle
Neúspěšných prohlídek7,1 %9,2 %
Proti průměru (stejné stáří)−13 %−11 %
Průměrné stáří při prohlídce15,2 roku20,9 roku
Prohlídek v datech478 22010 447

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen New Beetle: 9,8 % Volkswagen Golf: 11,1 %
  • Volkswagen Golf
  • Volkswagen New Beetle
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolkswagen GolfVolkswagen New BeetleVšechna osobní auta
1 rok6,6 %–2,6 %
2 roky2,8 %–2,8 %
3 roky1,3 %–2,4 %
4 roky2,1 %–3,3 %
5 let1,6 %–2,9 %
6 let2,6 %–4,0 %
7 let2,8 %–4,0 %
8 let3,5 %–5,2 %
9 let3,9 %–5,2 %
10 let5,0 %–6,4 %
11 let4,9 %–6,6 %
12 let6,4 %6,3 %7,7 %
13 let6,7 %12,9 %7,7 %
14 let7,8 %3,7 %8,7 %
15 let7,6 %7,6 %8,8 %
16 let8,7 %11,5 %9,6 %
17 let8,6 %8,0 %9,5 %
18 let8,8 %7,5 %10,0 %
19 let9,1 %8,2 %10,0 %
20 let9,2 %8,0 %10,4 %
21 let9,5 %9,1 %10,5 %
22 let9,7 %9,7 %10,8 %
23 let9,8 %9,7 %10,8 %
24 let10,8 %9,5 %11,0 %
25 let11,3 %11,6 %11,3 %
26 let11,6 %11,5 %11,2 %
27 let11,0 %9,8 %11,0 %
28 let11,1 %–10,9 %
29 let11,1 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříGolfNew BeetleVšechna autaNajeto – GolfNajeto – New Beetle
1 rok 6,6 % – 2,6 % 21 000 km –
2 roky 2,8 % – 2,8 % 39 000 km –
3 roky 1,3 % – 2,4 % 62 000 km –
4 roky 2,1 % – 3,3 % 72 000 km –
5 let 1,6 % – 2,9 % 87 000 km –
6 let 2,6 % – 4,0 % 103 000 km –
7 let 2,8 % – 4,0 % 117 000 km –
8 let 3,5 % – 5,2 % 131 000 km –
9 let 3,9 % – 5,2 % 149 000 km –
10 let 5,0 % – 6,4 % 165 000 km –
11 let 4,9 % – 6,6 % 173 000 km –
12 let 6,4 % 6,3 % 7,7 % 182 000 km –
13 let 6,7 % 12,9 % 7,7 % 185 000 km –
14 let 7,8 % 3,7 % 8,7 % 194 000 km –
15 let 7,6 % 7,6 % 8,8 % 198 000 km 172 000 km
16 let 8,7 % 11,5 % 9,6 % 211 000 km 180 000 km
17 let 8,6 % 8,0 % 9,5 % 224 000 km 177 000 km
18 let 8,8 % 7,5 % 10,0 % 233 000 km 197 000 km
19 let 9,1 % 8,2 % 10,0 % 236 000 km 201 000 km
20 let 9,2 % 8,0 % 10,4 % 244 000 km 206 000 km
21 let 9,5 % 9,1 % 10,5 % 253 000 km 211 000 km
22 let 9,7 % 9,7 % 10,8 % 260 000 km 218 000 km
23 let 9,8 % 9,7 % 10,8 % 263 000 km 224 000 km
24 let 10,8 % 9,5 % 11,0 % 264 000 km 235 000 km
25 let 11,3 % 11,6 % 11,3 % 262 000 km 233 000 km
26 let 11,6 % 11,5 % 11,2 % – –
27 let 11,0 % 9,8 % 11,0 % – –
28 let 11,1 % – 10,9 % – –
29 let 11,1 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadGolfNew BeetleVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 41,1 58,2 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 22,7 52,6 29,3
Kabina a karoserie 6.2 36,1 42,4 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 32,3 41,3 43,2
Mechanický stav řízení 2.1 14,5 21,4 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 16,0 18,7 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 9,5 12,5 11,3
Stav skel 3.2 9,7 11,5 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Volkswagen Golf
GolfProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín247 1546,6 %−16 %
Nafta212 5927,5 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)9 9057,8 %+8 %
Volkswagen New Beetle
New BeetleProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4 8409,5 %−9 %
Nafta5 1519,1 %−13 %
Plyn (LPG, CNG)2608,8 %−15 %

Vybíráte mezi Golf a New Beetle? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Volkswagen Golf · Volkswagen New Beetle · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání