Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Volkswagen Golf vs. Volvo V40

Volvo V40 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 32 % častěji než Volkswagen Golf stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Golf −13 % proti průměru, V40 +15 % proti průměru.

Volkswagen GolfVolvo V40
Neúspěšných prohlídek7,1 %8,0 %
Proti průměru (stejné stáří)−13 %+15 %
Průměrné stáří při prohlídce15,2 roku12,7 roku
Prohlídek v datech478 22014 459

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volvo V40: 15,5 % Volkswagen Golf: 11,1 %
  • Volkswagen Golf
  • Volvo V40
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolkswagen GolfVolvo V40Všechna osobní auta
1 rok6,6 %–2,6 %
2 roky2,8 %–2,8 %
3 roky1,3 %1,5 %2,4 %
4 roky2,1 %1,8 %3,3 %
5 let1,6 %2,4 %2,9 %
6 let2,6 %3,3 %4,0 %
7 let2,8 %4,7 %4,0 %
8 let3,5 %5,2 %5,2 %
9 let3,9 %8,0 %5,2 %
10 let5,0 %8,4 %6,4 %
11 let4,9 %7,7 %6,6 %
12 let6,4 %14,0 %7,7 %
13 let6,7 %10,6 %7,7 %
14 let7,8 %–8,7 %
15 let7,6 %–8,8 %
16 let8,7 %10,1 %9,6 %
17 let8,6 %13,0 %9,5 %
18 let8,8 %9,8 %10,0 %
19 let9,1 %11,0 %10,0 %
20 let9,2 %11,7 %10,4 %
21 let9,5 %10,6 %10,5 %
22 let9,7 %14,0 %10,8 %
23 let9,8 %12,7 %10,8 %
24 let10,8 %14,7 %11,0 %
25 let11,3 %15,6 %11,3 %
26 let11,6 %13,2 %11,2 %
27 let11,0 %15,5 %11,0 %
28 let11,1 %–10,9 %
29 let11,1 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříGolfV40Všechna autaNajeto – GolfNajeto – V40
1 rok 6,6 % – 2,6 % 21 000 km –
2 roky 2,8 % – 2,8 % 39 000 km –
3 roky 1,3 % 1,5 % 2,4 % 62 000 km –
4 roky 2,1 % 1,8 % 3,3 % 72 000 km –
5 let 1,6 % 2,4 % 2,9 % 87 000 km 85 000 km
6 let 2,6 % 3,3 % 4,0 % 103 000 km 90 000 km
7 let 2,8 % 4,7 % 4,0 % 117 000 km 113 000 km
8 let 3,5 % 5,2 % 5,2 % 131 000 km 131 000 km
9 let 3,9 % 8,0 % 5,2 % 149 000 km 149 000 km
10 let 5,0 % 8,4 % 6,4 % 165 000 km 159 000 km
11 let 4,9 % 7,7 % 6,6 % 173 000 km 172 000 km
12 let 6,4 % 14,0 % 7,7 % 182 000 km 182 000 km
13 let 6,7 % 10,6 % 7,7 % 185 000 km 197 000 km
14 let 7,8 % – 8,7 % 194 000 km –
15 let 7,6 % – 8,8 % 198 000 km –
16 let 8,7 % 10,1 % 9,6 % 211 000 km –
17 let 8,6 % 13,0 % 9,5 % 224 000 km 276 000 km
18 let 8,8 % 9,8 % 10,0 % 233 000 km 273 000 km
19 let 9,1 % 11,0 % 10,0 % 236 000 km 277 000 km
20 let 9,2 % 11,7 % 10,4 % 244 000 km 276 000 km
21 let 9,5 % 10,6 % 10,5 % 253 000 km 273 000 km
22 let 9,7 % 14,0 % 10,8 % 260 000 km 268 000 km
23 let 9,8 % 12,7 % 10,8 % 263 000 km 262 000 km
24 let 10,8 % 14,7 % 11,0 % 264 000 km 268 000 km
25 let 11,3 % 15,6 % 11,3 % 262 000 km 268 000 km
26 let 11,6 % 13,2 % 11,2 % – –
27 let 11,0 % 15,5 % 11,0 % – –
28 let 11,1 % – 10,9 % – –
29 let 11,1 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadGolfV40Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 41,1 41,6 52,2
Kabina a karoserie 6.2 36,1 30,6 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 32,3 30,4 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 22,7 20,2 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 16,0 13,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 14,5 13,7 15,6
Stav skel 3.2 9,7 7,4 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 9,5 6,2 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Volkswagen Golf
GolfProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín247 1546,6 %−16 %
Nafta212 5927,5 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)9 9057,8 %+8 %
Volvo V40
V40ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4 6577,6 %≈ průměr
Nafta9 4838,0 %+25 %
Plyn (LPG, CNG)30212,3 %+18 %

Vybíráte mezi Golf a V40? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Volkswagen Golf · Volvo V40 · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání