Stanice č. 3521 · HELVE s.r.o.

STK Spořice, Spořice 480

Na této stanici skončí 5,2 % pravidelných technických prohlídek s vážnou nebo nebezpečnou závadou. Podle stáří a modelů aut, která sem jezdí, by se dalo čekat 8,2 % – stanice je −37 % proti průměru.

Prohlídek denně
41
průměr dnů s provozem (2116)
Neúspěšných
5,2%
pravidelné prohlídky, ČR 7,6 %
Přísnost
−37%
proti očekávání, 95% interval −39 až −35 %
Délka prohlídky
71min
pravidelná, osobní auto
mírnější (−50 %)očekávánípřísnější (+50 %)

336. nejpřísnější z 394 STK v Česku · 27. z 30 v kraji (Ústecký kraj) · žebříček

Vývoj

Přísnost v čase

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek po měsících proti očekávání podle aut, která sem v tom období přijela. Rozdíl čar = přísnost. Jen období s aspoň 30 prohlídkami.

Stanice polevila: v první polovině období −27 %, ve druhé −48 %. STK, které nejvíc polevily

Neúspěšné pravidelné prohlídky podle měsíců
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 1/2020 12/2020 11/2021 10/2022 9/2023 8/2024 7/2025 9/2026 Měsíc → Neúspěšné prohlídky (%) → Očekáváno podle aut: 8,6 % Na této stanici: 4,5 %
  • Na této stanici
  • Očekáváno podle aut
Tabulka hodnot
ObdobíNa této staniciOčekáváno podle aut
9/20264,5 %8,6 %
8/20263,8 %8,3 %
7/20264,8 %8,4 %
6/20262,9 %8,3 %
5/20263,0 %8,6 %
4/20262,5 %8,2 %
3/20263,8 %8,6 %
2/20263,6 %8,7 %
1/20263,0 %8,8 %
12/20254,0 %8,7 %
11/20253,9 %8,8 %
10/20253,5 %8,6 %
9/20253,1 %8,4 %
8/20254,6 %8,5 %
7/20254,2 %8,3 %
6/20253,9 %8,3 %
5/20254,4 %8,2 %
4/20253,6 %8,2 %
3/20254,5 %8,4 %
2/20254,5 %8,5 %
1/20253,8 %8,5 %
12/20245,5 %8,6 %
11/20246,0 %8,2 %
10/20243,9 %8,7 %
9/20245,5 %8,3 %
8/20247,2 %8,3 %
7/20244,9 %8,3 %
6/20242,9 %8,3 %
5/20247,0 %8,5 %
4/20245,6 %8,2 %
3/20244,7 %8,3 %
2/20246,2 %8,6 %
1/20243,8 %8,6 %
12/20236,6 %8,2 %
11/20235,0 %8,4 %
10/20234,4 %8,3 %
9/20235,9 %8,1 %
8/20233,4 %8,2 %
7/20236,2 %7,9 %
6/20234,1 %8,1 %
5/20233,1 %8,3 %
4/20233,3 %8,0 %
3/20235,2 %8,3 %
2/20234,9 %8,7 %
1/20234,8 %8,7 %
12/20223,5 %8,1 %
11/20225,8 %7,9 %
10/20223,5 %8,1 %
9/20224,8 %8,4 %
8/20224,7 %8,1 %
7/20224,6 %7,9 %
6/20225,8 %7,8 %
5/20224,3 %8,1 %
4/20225,0 %7,6 %
3/20225,5 %8,1 %
2/20225,7 %8,1 %
1/20224,4 %8,3 %
12/20214,3 %8,1 %
11/20214,3 %8,2 %
10/20215,0 %8,3 %
9/20214,3 %8,2 %
8/20215,4 %8,2 %
7/20215,2 %7,9 %
6/20214,6 %7,8 %
5/20216,7 %7,9 %
4/20216,3 %7,9 %
3/20219,2 %7,9 %
2/20215,7 %8,3 %
1/20218,1 %8,0 %
12/20209,8 %7,7 %
11/20204,7 %7,7 %
10/20206,9 %8,0 %
9/20207,5 %8,1 %
8/20208,3 %8,0 %
7/20208,6 %7,9 %
6/20207,2 %7,9 %
5/20205,1 %8,1 %
4/20208,7 %7,9 %
3/202010,5 %7,9 %
2/20208,7 %7,5 %
1/202010,5 %7,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

Podle stáří

Na nová, nebo stará auta?

Přísnost podle stáří aut: skutečně neúspěšné prohlídky proti očekávání podle modelů, které sem v daném stáří jezdí.

Stáří autaProhlídekNeúspěšnýchOčekávánoPřísnost
do 5 let 9 326 3,3 % 4,3 % −24 %
6–9 let 10 269 4,7 % 6,4 % −26 %
10–14 let 14 673 5,3 % 8,5 % −37 %
15 a více let 27 499 5,9 % 10,1 % −42 %

Kdy jet

Vytížení podle dne a hodiny

Průměrný počet zahájených prohlídek (STK i emise). Světlejší = volněji.

678910111213141516
Po
Út
St
Čt
Pá
So
Ne

Z časů zahájení prohlídek za 2 116 dní. Stanice může mít objednávkový systém – vytížení neříká, kdy je volný termín.

Závady

Co tu na autech nejčastěji najdou

Výskyt závad na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = průměr všech stanic. Vyšší výskyt může znamenat přísnost i starší auta v okolí.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →41,0 na 100 Podvozek, rám a výfuk 6.1 41,0 Kabina a karoserie 6.2 35,4 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 26,4 Mechanický stav řízení 2.1 26,0 Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 15,9 Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 6,0 Osvětlení registrační značky 4.7 6,0 Nápravy 5.1 5,8

Vozidla

Co sem jezdí

Druh vozidla 0 %podíl technických prohlídek →100 % podíl Osobní auta 64 % Užitková, nákladní a autobusy 22 % Přívěsy a návěsy 9 % Motocykly, traktory a ostatní 5 %

Kontakt

Adresa a provozovatel

Adresa
Spořice 480, 431 01 Spořice
Okres
Chomutov
Provozovatel
HELVE s.r.o. (IČO 60280727)
Telefon
474623548
E-mail
[email protected]
Druh
technická kontrola, zkušební stanice, měření emisí, ADR
Kategorie
C, L, M1, M2, M3, N1, T, Z, OT1, OT2, OT3, OT4, R, S, N2, N3, O1, O2, O3, O4

Navigovat

Okolí

Další STK v okrese

Mapa

Kde stanice je

Oranžově stanice přísnější než očekávání (o 10 % a víc), zeleně mírnější (o 10 % a víc), modře v průměru, šedě bez dost dat. Polohy podle adresy ze seznamu stanic (geokódování kdezit.cz), mapa © OpenStreetMap.

Dojezd

Obce v dojezdu

Odkud sem autem dojedete do 20 minut (OSRM, kdezit.cz). Největší obce.

a dalších 16 obcí