Kraj · registr vozidel k 1. 10. 2026

Vozový park – Hlavní město Praha

601 510 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v kraji, je v průměru 12,3 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 1,79 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 44,3 % (43,8 %).

Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v kraji, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – Hlavní město Praha

Aut, která tu byla na STK
601 510
poslední prohlídka na stanici v kraji, ne místo registrace
Průměrné stáří
12,3 roku
medián 10,9 roku · ČR na STK 15,1 roku
Elektroauta
1,79%
10 791 aut · ČR na STK 0,84 %
Diesel
44,3%
ČR na STK 43,8 %
Průměrné CO₂
146 g/km
z technického průkazu, 84 % aut ho má
Vyřazeno za rok
5 375
vyřazení z provozu na úřadech v kraji

Palivo

Na co auta jezdí

Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).

Elektroauta na STK
Palivo 0 %podíl aut →52 % podíl Benzín 298 354 49,6 % Nafta 266 271 44,3 % LPG a CNG 9 588 1,6 % Hybrid 16 025 2,7 % Elektro 10 791 1,8 % Jiné 481 0,08 %
Auta v provozu podle roku první registrace: podíl paliva
0,0 20 40 60 80 2005 2008 2011 2014 2017 2020 2023 2026 Rok první registrace → Podíl aut (%) → LPG a CNG: 0,3 % Elektro: 6,9 % Hybrid: 34,6 % Nafta: 14,0 %
  • Nafta
  • Hybrid
  • Elektro
  • LPG a CNG
Tabulka hodnot
ObdobíNaftaHybridElektroLPG a CNG
202614,0 %34,6 %6,9 %0,3 %
202522,2 %25,0 %6,6 %0,4 %
202430,5 %11,2 %5,2 %0,6 %
202331,2 %8,4 %6,4 %0,8 %
202232,6 %6,7 %5,7 %1,3 %
202134,4 %6,3 %5,9 %1,1 %
202040,5 %4,2 %5,1 %1,2 %
201939,5 %2,5 %2,3 %1,3 %
201843,0 %1,3 %0,7 %1,2 %
201750,3 %0,7 %0,7 %1,6 %
201654,9 %0,4 %0,5 %1,5 %
201555,5 %0,5 %0,5 %2,1 %
201456,7 %0,3 %0,4 %1,8 %
201357,6 %0,4 %0,2 %1,6 %
201257,4 %0,2 %0,1 %1,9 %
201155,3 %0,1 %0,1 %1,5 %
201052,4 %0,2 %0,0 %1,7 %
200945,9 %0,1 %0,0 %2,1 %
200847,8 %0,1 %0,0 %2,4 %
200749,7 %0,1 %0,0 %2,2 %
200647,8 %0,0 %0,0 %2,1 %
200546,5 %0,1 %0,0 %2,1 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy), zpracoval Autometr

Modely

Nejčastější auta

Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.

#ModelAutPodíl
1 Škoda Octavia 64 612 10,7 %
2 Škoda Fabia 39 075 6,5 %
3 Škoda Superb 20 761 3,5 %
4 Volkswagen Passat 17 872 3,0 %
5 Volkswagen Golf 16 407 2,7 %
6 Hyundai I30 10 991 1,8 %
7 Škoda Kodiaq 9 831 1,6 %
8 Ford Focus 9 622 1,6 %
9 Škoda Rapid 7 708 1,3 %
10 Škoda Karoq 7 070 1,2 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.