Srovnání podle STK · Malá auta

Citroën C3 vs. Dacia Sandero

Dacia Sandero má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 23 % častěji než Citroën C3 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je C3 +7 % proti průměru, Sandero +32 % proti průměru.

Citroën C3Dacia Sandero
Neúspěšných prohlídek8,1 %6,5 %
Proti průměru (stejné stáří)+7 %+32 %
Průměrné stáří při prohlídce13,2 roku8,0 roku
Prohlídek v datech115 06966 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 6 9 12 15 18 21 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Dacia Sandero: 10,5 % Citroën C3: 10,0 %
  • Citroën C3
  • Dacia Sandero
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříCitroën C3Dacia SanderoVšechna osobní auta
3 roky2,3 %2,8 %2,4 %
4 roky3,0 %4,3 %3,3 %
5 let3,2 %4,2 %2,9 %
6 let4,1 %5,6 %4,0 %
7 let4,4 %5,5 %4,0 %
8 let6,1 %7,3 %5,2 %
9 let5,7 %7,0 %5,2 %
10 let7,5 %8,5 %6,4 %
11 let6,5 %8,5 %6,6 %
12 let8,3 %10,0 %7,7 %
13 let8,3 %9,7 %7,7 %
14 let9,1 %11,2 %8,7 %
15 let8,9 %11,0 %8,8 %
16 let9,7 %11,2 %9,6 %
17 let9,8 %10,5 %9,5 %
18 let10,8 %–10,0 %
19 let11,1 %–10,0 %
20 let11,4 %–10,4 %
21 let12,2 %–10,5 %
22 let13,1 %–10,8 %
23 let10,0 %–10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříC3SanderoVšechna autaNajeto – C3Najeto – Sandero
3 roky 2,3 % 2,8 % 2,4 % 35 000 km 36 000 km
4 roky 3,0 % 4,3 % 3,3 % 38 000 km 38 000 km
5 let 3,2 % 4,2 % 2,9 % 50 000 km 42 000 km
6 let 4,1 % 5,6 % 4,0 % 53 000 km 47 000 km
7 let 4,4 % 5,5 % 4,0 % 68 000 km 58 000 km
8 let 6,1 % 7,3 % 5,2 % 76 000 km 63 000 km
9 let 5,7 % 7,0 % 5,2 % 87 000 km 73 000 km
10 let 7,5 % 8,5 % 6,4 % 96 000 km 84 000 km
11 let 6,5 % 8,5 % 6,6 % 104 000 km 94 000 km
12 let 8,3 % 10,0 % 7,7 % 111 000 km 107 000 km
13 let 8,3 % 9,7 % 7,7 % 117 000 km 112 000 km
14 let 9,1 % 11,2 % 8,7 % 133 000 km 124 000 km
15 let 8,9 % 11,0 % 8,8 % 134 000 km 134 000 km
16 let 9,7 % 11,2 % 9,6 % 139 000 km 141 000 km
17 let 9,8 % 10,5 % 9,5 % 146 000 km 147 000 km
18 let 10,8 % – 10,0 % 155 000 km –
19 let 11,1 % – 10,0 % 163 000 km –
20 let 11,4 % – 10,4 % 167 000 km –
21 let 12,2 % – 10,5 % 168 000 km –
22 let 13,1 % – 10,8 % 174 000 km –
23 let 10,0 % – 10,8 % 185 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadC3SanderoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 35,9 10,4 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 34,1 9,0 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 30,9 11,3 43,2
Kabina a karoserie 6.2 29,0 8,5 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 14,9 4,8 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 12,6 2,5 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 10,1 4,9 15,6
Stav skel 3.2 5,9 3,3 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Citroën C3
C3ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín93 5597,7 %+4 %
Nafta19 5369,5 %+14 %
Plyn (LPG, CNG)1 65211,0 %+38 %
Dacia Sandero
SanderoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 9176,2 %+25 %
Nafta2 5629,6 %+62 %
Plyn (LPG, CNG)5 8748,7 %+80 %

Vybíráte mezi C3 a Sandero? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Citroën C3 · Dacia Sandero · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání