Srovnání podle STK · MPV

Dacia Jogger vs. Volkswagen Touran

Ve spolehlivosti podle STK se Dacia Jogger a Volkswagen Touran stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Jogger +23 % proti průměru, Touran −9 % proti průměru.

Dacia JoggerVolkswagen Touran
Neúspěšných prohlídek3,2 %6,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+23 %−9 %
Průměrné stáří při prohlídce3,0 roku13,1 roku
Prohlídek v datech1 497176 608

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 8 11 14 17 20 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Volkswagen Touran: 11,8 % Dacia Jogger: 3,9 %
  • Dacia Jogger
  • Volkswagen Touran
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříDacia JoggerVolkswagen TouranVšechna osobní auta
1 rok3,7 %4,5 %2,6 %
3 roky2,6 %1,9 %2,4 %
4 roky3,9 %3,1 %3,3 %
5 let–2,6 %2,9 %
6 let–3,0 %4,0 %
7 let–3,6 %4,0 %
8 let–4,3 %5,2 %
9 let–4,3 %5,2 %
10 let–5,6 %6,4 %
11 let–5,8 %6,6 %
12 let–6,3 %7,7 %
13 let–6,9 %7,7 %
14 let–7,4 %8,7 %
15 let–8,1 %8,8 %
16 let–8,4 %9,6 %
17 let–9,2 %9,5 %
18 let–8,7 %10,0 %
19 let–10,3 %10,0 %
20 let–10,9 %10,4 %
21 let–12,1 %10,5 %
22 let–11,3 %10,8 %
23 let–11,8 %10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříJoggerTouranVšechna autaNajeto – JoggerNajeto – Touran
1 rok 3,7 % 4,5 % 2,6 % 19 000 km 24 000 km
3 roky 2,6 % 1,9 % 2,4 % 57 000 km 77 000 km
4 roky 3,9 % 3,1 % 3,3 % 64 000 km 111 000 km
5 let – 2,6 % 2,9 % – 113 000 km
6 let – 3,0 % 4,0 % – 142 000 km
7 let – 3,6 % 4,0 % – 148 000 km
8 let – 4,3 % 5,2 % – 166 000 km
9 let – 4,3 % 5,2 % – 190 000 km
10 let – 5,6 % 6,4 % – 199 000 km
11 let – 5,8 % 6,6 % – 210 000 km
12 let – 6,3 % 7,7 % – 218 000 km
13 let – 6,9 % 7,7 % – 224 000 km
14 let – 7,4 % 8,7 % – 233 000 km
15 let – 8,1 % 8,8 % – 240 000 km
16 let – 8,4 % 9,6 % – 252 000 km
17 let – 9,2 % 9,5 % – 264 000 km
18 let – 8,7 % 10,0 % – 275 000 km
19 let – 10,3 % 10,0 % – 284 000 km
20 let – 10,9 % 10,4 % – 289 000 km
21 let – 12,1 % 10,5 % – 295 000 km
22 let – 11,3 % 10,8 % – 298 000 km
23 let – 11,8 % 10,8 % – 295 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadJoggerTouranVšechna auta
Kabina a karoserie 6.2 0,2 31,3 43,0
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 0,6 30,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,3 27,5 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,5 18,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,5 14,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 0,3 12,2 15,6
Stav skel 3.2 2,6 9,2 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 8,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Dacia Jogger
JoggerProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5691,6 %−38 %
Plyn (LPG, CNG)9234,2 %+63 %
Volkswagen Touran
TouranProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín31 1646,3 %−6 %
Nafta138 8546,9 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)6 2749,1 %+19 %

Vybíráte mezi Jogger a Touran? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Dacia Jogger · Volkswagen Touran · žebříček segmentu MPV · další srovnání