Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Subaru Impreza vs. Volkswagen Golf

Volkswagen Golf má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 8 % častěji než Subaru Impreza stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Impreza −19 % proti průměru, Golf −13 % proti průměru.

Subaru ImprezaVolkswagen Golf
Neúspěšných prohlídek7,3 %7,1 %
Proti průměru (stejné stáří)−19 %−13 %
Průměrné stáří při prohlídce16,9 roku15,2 roku
Prohlídek v datech9 167478 220

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Golf: 11,1 % Subaru Impreza: 8,8 %
  • Subaru Impreza
  • Volkswagen Golf
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříSubaru ImprezaVolkswagen GolfVšechna osobní auta
1 rok–6,6 %2,6 %
2 roky–2,8 %2,8 %
3 roky0,9 %1,3 %2,4 %
4 roky5,1 %2,1 %3,3 %
5 let2,2 %1,6 %2,9 %
6 let2,5 %2,6 %4,0 %
7 let5,7 %2,8 %4,0 %
8 let6,5 %3,5 %5,2 %
9 let4,8 %3,9 %5,2 %
10 let6,2 %5,0 %6,4 %
11 let4,0 %4,9 %6,6 %
12 let5,0 %6,4 %7,7 %
13 let8,4 %6,7 %7,7 %
14 let7,6 %7,8 %8,7 %
15 let6,8 %7,6 %8,8 %
16 let7,6 %8,7 %9,6 %
17 let8,3 %8,6 %9,5 %
18 let7,2 %8,8 %10,0 %
19 let7,1 %9,1 %10,0 %
20 let7,0 %9,2 %10,4 %
21 let9,7 %9,5 %10,5 %
22 let6,8 %9,7 %10,8 %
23 let8,4 %9,8 %10,8 %
24 let10,7 %10,8 %11,0 %
25 let9,5 %11,3 %11,3 %
26 let6,7 %11,6 %11,2 %
27 let9,0 %11,0 %11,0 %
28 let8,8 %11,1 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříImprezaGolfVšechna autaNajeto – ImprezaNajeto – Golf
1 rok – 6,6 % 2,6 % – 21 000 km
2 roky – 2,8 % 2,8 % – 39 000 km
3 roky 0,9 % 1,3 % 2,4 % 58 000 km 62 000 km
4 roky 5,1 % 2,1 % 3,3 % – 72 000 km
5 let 2,2 % 1,6 % 2,9 % – 87 000 km
6 let 2,5 % 2,6 % 4,0 % 81 000 km 103 000 km
7 let 5,7 % 2,8 % 4,0 % 92 000 km 117 000 km
8 let 6,5 % 3,5 % 5,2 % – 131 000 km
9 let 4,8 % 3,9 % 5,2 % – 149 000 km
10 let 6,2 % 5,0 % 6,4 % – 165 000 km
11 let 4,0 % 4,9 % 6,6 % 148 000 km 173 000 km
12 let 5,0 % 6,4 % 7,7 % 143 000 km 182 000 km
13 let 8,4 % 6,7 % 7,7 % 143 000 km 185 000 km
14 let 7,6 % 7,8 % 8,7 % 174 000 km 194 000 km
15 let 6,8 % 7,6 % 8,8 % 170 000 km 198 000 km
16 let 7,6 % 8,7 % 9,6 % 170 000 km 211 000 km
17 let 8,3 % 8,6 % 9,5 % 179 000 km 224 000 km
18 let 7,2 % 8,8 % 10,0 % 192 000 km 233 000 km
19 let 7,1 % 9,1 % 10,0 % 199 000 km 236 000 km
20 let 7,0 % 9,2 % 10,4 % 201 000 km 244 000 km
21 let 9,7 % 9,5 % 10,5 % 211 000 km 253 000 km
22 let 6,8 % 9,7 % 10,8 % 203 000 km 260 000 km
23 let 8,4 % 9,8 % 10,8 % 202 000 km 263 000 km
24 let 10,7 % 10,8 % 11,0 % 219 000 km 264 000 km
25 let 9,5 % 11,3 % 11,3 % 213 000 km 262 000 km
26 let 6,7 % 11,6 % 11,2 % – –
27 let 9,0 % 11,0 % 11,0 % – –
28 let 8,8 % 11,1 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadImprezaGolfVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 47,3 32,3 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 41,8 41,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 39,0 36,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 28,1 22,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 16,9 16,0 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 16,2 14,5 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 13,3 9,5 11,3
Stav skel 3.2 8,4 9,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Subaru Impreza
ImprezaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín7 1846,9 %−24 %
Nafta5435,9 %−21 %
Plyn (LPG, CNG)86411,2 %+22 %
Volkswagen Golf
GolfProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín247 1546,6 %−16 %
Nafta212 5927,5 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)9 9057,8 %+8 %

Vybíráte mezi Impreza a Golf? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Subaru Impreza · Volkswagen Golf · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání