Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Volkswagen Golf vs. Volkswagen Lupo

Ve spolehlivosti podle STK se Volkswagen Golf a Volkswagen Lupo stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Golf −13 % proti průměru, Lupo −7 % proti průměru.

Volkswagen GolfVolkswagen Lupo
Neúspěšných prohlídek7,1 %9,8 %
Proti průměru (stejné stáří)−13 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce15,2 roku21,3 roku
Prohlídek v datech478 2208 114

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Lupo: 12,5 % Volkswagen Golf: 11,1 %
  • Volkswagen Golf
  • Volkswagen Lupo
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolkswagen GolfVolkswagen LupoVšechna osobní auta
1 rok6,6 %–2,6 %
2 roky2,8 %–2,8 %
3 roky1,3 %–2,4 %
4 roky2,1 %–3,3 %
5 let1,6 %–2,9 %
6 let2,6 %–4,0 %
7 let2,8 %–4,0 %
8 let3,5 %–5,2 %
9 let3,9 %–5,2 %
10 let5,0 %–6,4 %
11 let4,9 %–6,6 %
12 let6,4 %–7,7 %
13 let6,7 %–7,7 %
14 let7,8 %–8,7 %
15 let7,6 %–8,8 %
16 let8,7 %10,8 %9,6 %
17 let8,6 %9,2 %9,5 %
18 let8,8 %11,6 %10,0 %
19 let9,1 %8,0 %10,0 %
20 let9,2 %8,1 %10,4 %
21 let9,5 %9,2 %10,5 %
22 let9,7 %10,1 %10,8 %
23 let9,8 %9,4 %10,8 %
24 let10,8 %12,2 %11,0 %
25 let11,3 %11,1 %11,3 %
26 let11,6 %14,1 %11,2 %
27 let11,0 %12,5 %11,0 %
28 let11,1 %–10,9 %
29 let11,1 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříGolfLupoVšechna autaNajeto – GolfNajeto – Lupo
1 rok 6,6 % – 2,6 % 21 000 km –
2 roky 2,8 % – 2,8 % 39 000 km –
3 roky 1,3 % – 2,4 % 62 000 km –
4 roky 2,1 % – 3,3 % 72 000 km –
5 let 1,6 % – 2,9 % 87 000 km –
6 let 2,6 % – 4,0 % 103 000 km –
7 let 2,8 % – 4,0 % 117 000 km –
8 let 3,5 % – 5,2 % 131 000 km –
9 let 3,9 % – 5,2 % 149 000 km –
10 let 5,0 % – 6,4 % 165 000 km –
11 let 4,9 % – 6,6 % 173 000 km –
12 let 6,4 % – 7,7 % 182 000 km –
13 let 6,7 % – 7,7 % 185 000 km –
14 let 7,8 % – 8,7 % 194 000 km –
15 let 7,6 % – 8,8 % 198 000 km –
16 let 8,7 % 10,8 % 9,6 % 211 000 km –
17 let 8,6 % 9,2 % 9,5 % 224 000 km 186 000 km
18 let 8,8 % 11,6 % 10,0 % 233 000 km 193 000 km
19 let 9,1 % 8,0 % 10,0 % 236 000 km 188 000 km
20 let 9,2 % 8,1 % 10,4 % 244 000 km 190 000 km
21 let 9,5 % 9,2 % 10,5 % 253 000 km 190 000 km
22 let 9,7 % 10,1 % 10,8 % 260 000 km 193 000 km
23 let 9,8 % 9,4 % 10,8 % 263 000 km 198 000 km
24 let 10,8 % 12,2 % 11,0 % 264 000 km 202 000 km
25 let 11,3 % 11,1 % 11,3 % 262 000 km 200 000 km
26 let 11,6 % 14,1 % 11,2 % – –
27 let 11,0 % 12,5 % 11,0 % – –
28 let 11,1 % – 10,9 % – –
29 let 11,1 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadGolfLupoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 41,1 85,9 52,2
Kabina a karoserie 6.2 36,1 60,7 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 32,3 59,0 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 22,7 54,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 16,0 28,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 14,5 22,0 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 9,5 13,1 11,3
Stav skel 3.2 9,7 11,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Volkswagen Golf
GolfProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín247 1546,6 %−16 %
Nafta212 5927,5 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)9 9057,8 %+8 %
Volkswagen Lupo
LupoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 9349,5 %−9 %
Nafta2 08410,3 %≈ průměr
Plyn (LPG, CNG)7817,9 %+70 %

Vybíráte mezi Golf a Lupo? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Volkswagen Golf · Volkswagen Lupo · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání