Stanice č. 3427 · DEKRA CZ a.s.

STK Přeštice, Třída 1. máje 700

Na této stanici skončí 8,4 % pravidelných technických prohlídek s vážnou nebo nebezpečnou závadou. Podle stáří a modelů aut, která sem jezdí, by se dalo čekat 7,7 % – stanice je +10 % proti průměru.

Prohlídek denně
32
průměr dnů s provozem (1696)
Neúspěšných
8,4%
pravidelné prohlídky, ČR 7,6 %
Přísnost
+10%
proti očekávání, 95% interval +6 až +13 %
Délka prohlídky
45min
pravidelná, osobní auto
mírnější (−50 %)očekávánípřísnější (+50 %)

157. nejpřísnější z 394 STK v Česku · 15. z 24 v kraji (Plzeňský kraj) · žebříček

Vývoj

Přísnost v čase

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek po měsících proti očekávání podle aut, která sem v tom období přijela. Rozdíl čar = přísnost. Jen období s aspoň 30 prohlídkami.

Stanice přitvrdila: v první polovině období ≈ průměr, ve druhé +18 %. STK, které nejvíc přitvrdily

Neúspěšné pravidelné prohlídky podle měsíců
0,0 5,0 10 15 20 1/2020 12/2020 11/2021 10/2022 9/2023 8/2024 7/2025 9/2026 Měsíc → Neúspěšné prohlídky (%) → Očekáváno podle aut: 7,6 % Na této stanici: 7,6 %
  • Na této stanici
  • Očekáváno podle aut
Tabulka hodnot
ObdobíNa této staniciOčekáváno podle aut
9/20267,6 %7,6 %
8/20267,1 %7,6 %
7/20266,5 %7,3 %
6/20266,9 %7,4 %
5/20269,0 %7,5 %
4/20269,6 %7,5 %
3/20268,9 %7,7 %
2/20269,8 %7,8 %
1/202611,6 %7,5 %
12/20258,5 %7,6 %
11/20258,0 %7,7 %
10/202511,3 %7,7 %
9/20259,4 %8,0 %
8/20258,2 %7,5 %
7/202512,3 %7,5 %
6/202511,3 %7,5 %
5/20259,7 %7,5 %
4/20257,9 %7,5 %
3/20259,8 %7,3 %
2/202511,8 %7,3 %
1/202514,3 %7,4 %
12/202412,4 %7,9 %
11/202413,9 %7,7 %
10/202415,3 %8,1 %
9/202414,7 %7,8 %
8/202410,0 %8,1 %
7/202410,4 %7,6 %
6/20248,3 %7,6 %
5/20245,5 %7,7 %
4/20247,8 %8,0 %
3/20247,6 %7,8 %
2/20246,6 %7,8 %
1/20249,1 %7,9 %
12/20235,6 %8,0 %
11/202311,9 %7,7 %
10/20236,0 %8,0 %
9/20237,5 %8,0 %
8/20237,3 %7,9 %
7/20236,0 %7,4 %
6/20236,7 %7,9 %
5/20236,3 %7,3 %
4/20235,1 %7,6 %
3/20238,0 %7,5 %
2/20237,2 %7,7 %
1/202310,2 %7,7 %
12/202211,1 %7,9 %
11/202211,7 %7,9 %
10/20227,0 %8,0 %
9/20229,6 %8,0 %
8/20228,0 %7,8 %
7/20224,8 %7,6 %
6/20223,6 %7,7 %
5/20227,1 %7,8 %
4/202210,1 %7,7 %
3/202213,1 %7,5 %
2/202210,6 %7,9 %
1/20226,3 %7,9 %
12/20217,8 %8,2 %
11/20216,6 %8,0 %
10/20217,8 %8,2 %
9/20218,2 %8,1 %
8/20218,5 %7,6 %
7/20219,0 %7,7 %
6/20217,3 %7,5 %
5/20216,2 %7,4 %
4/20218,3 %7,4 %
3/20215,2 %7,6 %
2/20216,2 %7,9 %
1/20216,8 %7,8 %
12/20207,9 %7,5 %
11/202010,0 %7,4 %
10/20207,4 %8,0 %
9/20208,3 %7,8 %
8/202010,5 %7,6 %
7/20207,6 %7,4 %
6/20206,4 %7,9 %
5/202010,0 %7,8 %
4/20206,0 %7,7 %
3/202010,3 %7,8 %
2/20207,8 %7,3 %
1/20208,1 %7,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

Podle stáří

Na nová, nebo stará auta?

Přísnost podle stáří aut: skutečně neúspěšné prohlídky proti očekávání podle modelů, které sem v daném stáří jezdí.

Stáří autaProhlídekNeúspěšnýchOčekávánoPřísnost
do 5 let 4 517 3,5 % 3,0 % +15 %
6–9 let 6 932 5,2 % 4,8 % +8 %
10–14 let 10 732 8,4 % 7,5 % +12 %
15 a více let 20 693 10,6 % 9,8 % +9 %

Kdy jet

Vytížení podle dne a hodiny

Průměrný počet zahájených prohlídek (STK i emise). Světlejší = volněji.

678910111213141516
Po
Út
St
Čt
Pá
So
Ne

Z časů zahájení prohlídek za 1 696 dní. Stanice může mít objednávkový systém – vytížení neříká, kdy je volný termín.

Závady

Co tu na autech nejčastěji najdou

Výskyt závad na 100 pravidelných prohlídek. Oranžová značka = průměr všech stanic. Vyšší výskyt může znamenat přísnost i starší auta v okolí.

Skupina závad (kód) 0výskyt na 100 prohlídek →38,6 na 100 Kabina a karoserie 6.2 27,0 Podvozek, rám a výfuk 6.1 24,7 Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 16,5 Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 15,7 Osvětlení registrační značky 4.7 12,7 Stav skel 3.2 6,6 Mechanický stav řízení 2.1 6,6 Výfukové emise 8.2 5,7

Vozidla

Co sem jezdí

Druh vozidla 0 %podíl technických prohlídek →100 % podíl Osobní auta 82 % Užitková, nákladní a autobusy 6 % Přívěsy a návěsy 8 % Motocykly, traktory a ostatní 4 %

Kontakt

Adresa a provozovatel

Adresa
Třída 1. máje 700, 334 01 Přeštice
Okres
Plzeň-jih
Provozovatel
DEKRA CZ a.s. (IČO 49240188)
Telefon
377 982 326
E-mail
[email protected]
Druh
technická kontrola, zkušební stanice, měření emisí
Kategorie
L, M1, N1, O1, O2

Navigovat

Okolí

Další STK v okrese

Mapa

Kde stanice je

Oranžově stanice přísnější než očekávání (o 10 % a víc), zeleně mírnější (o 10 % a víc), modře v průměru, šedě bez dost dat. Polohy podle adresy ze seznamu stanic (geokódování kdezit.cz), mapa © OpenStreetMap.

Dojezd

Obce v dojezdu

Odkud sem autem dojedete do 20 minut (OSRM, kdezit.cz). Největší obce.

a dalších 41 obcí