Kraj · registr vozidel k 1. 10. 2026

Vozový park – Karlovarský kraj

141 770 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v kraji, je v průměru 15,0 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 0,66 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 46,1 % (43,8 %).

Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v kraji, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – Karlovarský kraj

Aut, která tu byla na STK
141 770
poslední prohlídka na stanici v kraji, ne místo registrace
Průměrné stáří
15,0 roku
medián 14,9 roku · ČR na STK 15,1 roku
Elektroauta
0,66%
933 aut · ČR na STK 0,84 %
Diesel
46,1%
ČR na STK 43,8 %
Průměrné CO₂
144 g/km
z technického průkazu, 73 % aut ho má
Vyřazeno za rok
3 667
vyřazení z provozu na úřadech v kraji

Palivo

Na co auta jezdí

Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).

Elektroauta na STK
Palivo 0 %podíl aut →52 % podíl Benzín 71 447 50,4 % Nafta 65 392 46,1 % LPG a CNG 2 491 1,8 % Hybrid 1 257 0,89 % Elektro 933 0,66 % Jiné 250 0,18 %
Auta v provozu podle roku první registrace: podíl paliva
0,0 20 40 60 80 2005 2008 2011 2014 2017 2020 2023 2026 Rok první registrace → Podíl aut (%) → LPG a CNG: 1,8 % Elektro: 7,6 % Hybrid: 17,7 % Nafta: 15,9 %
  • Nafta
  • Hybrid
  • Elektro
  • LPG a CNG
Tabulka hodnot
ObdobíNaftaHybridElektroLPG a CNG
202615,9 %17,7 %7,6 %1,8 %
202520,1 %16,0 %7,9 %2,1 %
202421,7 %9,0 %4,6 %1,7 %
202325,2 %7,0 %7,8 %2,1 %
202227,0 %4,5 %6,0 %4,1 %
202129,0 %4,6 %3,9 %2,1 %
202037,7 %2,7 %1,8 %1,7 %
201935,0 %1,7 %0,8 %1,5 %
201837,8 %0,8 %0,2 %1,6 %
201746,7 %0,3 %0,2 %1,3 %
201651,6 %0,2 %0,2 %1,1 %
201554,9 %0,3 %0,2 %1,5 %
201455,7 %0,1 %0,1 %1,5 %
201355,0 %0,1 %0,0 %1,4 %
201255,3 %0,1 %0,0 %2,0 %
201153,3 %0,0 %0,0 %1,6 %
201050,1 %0,1 %0,0 %1,6 %
200940,8 %0,0 %0,0 %1,9 %
200847,9 %0,0 %0,0 %2,0 %
200752,8 %0,0 %0,0 %2,1 %
200649,8 %0,0 %0,0 %1,8 %
200549,7 %0,1 %0,0 %1,7 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy), zpracoval Autometr

Modely

Nejčastější auta

Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.

#ModelAutPodíl
1 Škoda Octavia 14 999 10,6 %
2 Škoda Fabia 11 800 8,3 %
3 Volkswagen Golf 5 638 4,0 %
4 Volkswagen Passat 4 115 2,9 %
5 Škoda Superb 3 390 2,4 %
6 Škoda Rapid 2 135 1,5 %
7 Volkswagen Touran 1 910 1,3 %
8 Ford Focus 1 856 1,3 %
9 Hyundai I30 1 655 1,2 %
10 Volkswagen Polo 1 454 1,0 %

Okresy

Okresy kraje

OkresAut na STKPrůměrné stáříElektroDiesel
Cheb 29 386 13,4 roku 0,72 % 41,9 %
Karlovy Vary 69 526 15,0 roku 0,84 % 47,2 %
Sokolov 42 858 16,2 roku 0,32 % 47,2 %

Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.