Kraj · registr vozidel k 1. 10. 2026
Vozový park – Liberecký kraj
218 744 osobních aut, která byla naposledy na technické nebo emisní kontrole v kraji, je v průměru 15,6 roku starých. Elektroaut je mezi nimi 0,66 % (celá ČR počítaná stejně 0,84 %), dieselů 44,1 % (43,8 %).
Pokrytí: 78 % osobních aut v provozu má v našich datech prohlídku (od 1. 1. 2020). Registr u aut v provozu neuvádí místo registrace, proto nejde o auta registrovaná v kraji, ale o auta, která tu byla na STK; nová auta před první STK chybí. Vyřazená auta jsou podle úřadu, který je vyřadil. Metodika · Stanice STK – Liberecký kraj
- Aut, která tu byla na STK
- 218 744
- poslední prohlídka na stanici v kraji, ne místo registrace
- Průměrné stáří
- 15,6 roku
- medián 15,5 roku · ČR na STK 15,1 roku
- Elektroauta
- 0,66%
- 1 447 aut · ČR na STK 0,84 %
- Diesel
- 44,1%
- ČR na STK 43,8 %
- Průměrné CO₂
- 146 g/km
- z technického průkazu, 74 % aut ho má
- Vyřazeno za rok
- 4 036
- vyřazení z provozu na úřadech v kraji
Palivo
Na co auta jezdí
Podíl aut podle paliva. Oranžová značka = celé Česko počítané stejně (auta na STK).
- Nafta
- Hybrid
- Elektro
- LPG a CNG
Tabulka hodnot
| Období | Nafta | Hybrid | Elektro | LPG a CNG |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 14,4 % | 15,5 % | 8,5 % | 0,9 % |
| 2025 | 24,3 % | 13,2 % | 7,4 % | 0,7 % |
| 2024 | 25,2 % | 8,5 % | 5,3 % | 1,1 % |
| 2023 | 26,3 % | 8,4 % | 7,8 % | 1,2 % |
| 2022 | 27,6 % | 4,0 % | 5,2 % | 3,2 % |
| 2021 | 31,0 % | 4,1 % | 3,4 % | 2,4 % |
| 2020 | 36,9 % | 2,3 % | 2,9 % | 1,5 % |
| 2019 | 34,0 % | 1,0 % | 1,0 % | 1,2 % |
| 2018 | 38,5 % | 0,5 % | 0,5 % | 1,5 % |
| 2017 | 46,9 % | 0,3 % | 0,2 % | 1,9 % |
| 2016 | 52,3 % | 0,2 % | 0,2 % | 1,8 % |
| 2015 | 53,9 % | 0,2 % | 0,3 % | 2,1 % |
| 2014 | 54,2 % | 0,2 % | 0,2 % | 2,5 % |
| 2013 | 52,9 % | 0,2 % | 0,1 % | 2,2 % |
| 2012 | 52,9 % | 0,1 % | 0,1 % | 2,6 % |
| 2011 | 52,1 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,0 % |
| 2010 | 49,5 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,3 % |
| 2009 | 40,3 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,9 % |
| 2008 | 45,6 % | 0,0 % | 0,0 % | 3,2 % |
| 2007 | 49,8 % | 0,0 % | 0,0 % | 3,0 % |
| 2006 | 47,4 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,6 % |
| 2005 | 47,3 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,7 % |
Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy), zpracoval Autometr
Modely
Nejčastější auta
Obchodní označení z registru sloučená do modelů stejně jako u výsledků STK.
| # | Model | Aut | Podíl |
|---|---|---|---|
| 1 | Škoda Octavia | 26 458 | 12,1 % |
| 2 | Škoda Fabia | 23 187 | 10,6 % |
| 3 | Volkswagen Golf | 6 546 | 3,0 % |
| 4 | Škoda Superb | 5 077 | 2,3 % |
| 5 | Volkswagen Passat | 4 945 | 2,3 % |
| 6 | Ford Focus | 3 153 | 1,4 % |
| 7 | Škoda Rapid | 3 142 | 1,4 % |
| 8 | Volkswagen Touran | 2 791 | 1,3 % |
| 9 | Hyundai I30 | 2 741 | 1,3 % |
| 10 | Škoda Yeti | 2 338 | 1,1 % |
Okresy
Okresy kraje
Zdroj: Registr silničních vozidel (Ministerstvo dopravy, otevřená data, výpis k 1. 10. 2026) a výsledky prohlídek ISTP, zpracoval Autometr. Vozový park celé ČR.